Instagram Hesabını Yanlışlıkla Silme Çözüm 2019 Güncel

Instagram Hesabını Yanlışlıkla Silme Çözüm 2019 Güncel

Instagram da zaman zaman kaza durumlarıyla karşı karşıya kalabiliyoruz. Bunlardan bir tanesi eminim çoğu kişinin başına gelmiştir. Instagram hesabını yanlışlıkla silme durumu. Bu kaza başınıza geldiğinde, oldukça can sıkıcı olmuştur. Yazının tamamını okuduğunuzda, böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman neler yapmanız gerekiyor, onlara değineceğiz. Vakit  kaybetmeden başlayalım.

Instagram hesabını yanlışlıkla silme

Instagram hesabını yanlışlıkla silme oldukça sık karşılaşılan bir durum. Son yapılan araştırma sonuçlarına göre dünya genelinin yüzde 39’u bu durumla karşılaşmış. Peki bu kadar çok yanlış hesap silme olayı oluyor, çözümü yok mu? Instagram, sayısız kişinin takip ettiği bir sosyal medya uygulamasıdır. Bu kadar popüler olduğu için, bazı noktalarda size yardımcı olmaya çalışıyor. Yani sorunun cevabına gelecek olursak, hesabı silme gibi bir durum söz konusu değil. Yani cevap çözüm var! Instagram zor şartlarda kazandığı takipçilerini, bir anda kaybetmek istemez. Bu nedenle silme gibi bir durumda bile hesabınızın geri getirilebilme şansı vardır. Size bu seçeneği sunar. Yazıda adım adım neler yapmanız gerektiğine değineceğiz.

instagram hesabini yanlislikla silme cozum 2019 guncel

Instagram hesabımı yanlışlıkla sildikten sonra nasıl geri alabilirim?

Intagram, her ihtimale karşı hesabınıza ait bilgileri saklı tutar. Tamamen silme gibi bir durum söz konusu olamaz. Bahsedeceğimiz adımları sırasıyla uygulamanız durumunda, hesabınızı geri alabileceksiniz. Bu aşamalar:

 • Bu işlemleri uygulayabilmeniz için ilk olarak hesabınızın gerçekten silinmiş olduğundan emin olmanız gerekiyor. Bunu anlamak oldukça basit. Mobil uygulama üzerinden Instagram hesabınıza giriş yaptığınızda, eskisi gibi karşınıza bir hesap çıkacak mı ona bakın. Karşınıza bir hesap çıkmıyorsa, demek ki hesabınız silinmiştir. Tam emin olmak için aynı kontrolü masa üstü üzerinden de yapmanız gerekiyor. Masa üstü üzerinden, Instagram hesabınıza giriş yapın. Aynı şekilde hesabınız görünmüyorsa, silinmiş demektir.
 • Instagram hesabını geri alabilme işlemi için orta derece İngilizce bilmeniz gerek. Ama korkmayın! Biz bilmeniz ve yapmanız gereken tüm işlemleri anlatacağız. Sırasıyla uygulamanız durumunda sorun yaşamadan hesabı geri alabileceksiniz.

instagram hesabini yanlislikla silme cozum 2019 guncel

Şimdi başlayabiliriz. https://help.instagram.com/contact/1652567838289083 bu linke tıklayın. Bu link sizi hesabınızı kurtarmak için gerekli olan yardım sayfasına götürecek.İlk olarak yukarıdaki aşamayı geçmeniz gerekiyor.

Bu sayfada karşınıza bazı sorular çıkacak. Bu soruları doğru cevaplama noktasında hassas olun. Yoksa hesabınızı geri almanız hayal olabilir.

Linke Tıkladığınızda Karşınıza Çıkacak Sorular

 • Bu hesap bir işletmeyi, ürünü veya hizmeti temsil etmek için mi kullanılıyor?

Bu kısımda cevabınız ne olursa olsun ‘’hayır’’ seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor. Dolayısıyla burayı hayır olarak doldurun.

instagram hesabini yanlislikla silme cozum 2019 guncel

 • Nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız?

Bu bölümde, hesabın gerçekten size ait olup olmadığını anlamak adına nüfus bilgileri sorulacak. Oldukça önemli bir bölüm. Burada hata yaptığınız, inceleme sırasında fark edilirse sorun yaşayabilirsiniz. Bu nedenle nüfus cüzdanında adınız neyse, o şekilde giriş yapın. (Bazen kimlik fotoğrafı istenebiliyor. Eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız adınızla uyuşması adına doğru bilgileri girin.)

 • Instagram Kullanıcı Adınız?

Instagram hesabını açarken hangi kullanıcı adıyla kayıt yaptırdıysanız onu girmeniz gerekiyor. Intagram hesabınızı incelemeye aldığı sırada, bu kullanıcı adı ile arama yapacak. Bu kısmın yanlış olması durumunda, hesabınıza ulaşmaları noktasında sorun yaşanacaktır.

 • E-posta adresiniz?

Instagram Hesabını Yanlılıkla Sildim Ne Yapmalıyım?

Instagram hesabını yanlışlıkla silme  çözümünde bu bölüm oldukça önemli. Bu kısma Instagram hesabına kayıt yaptırırken hangi e-posta adresini kullandıysanız onu yazın. Yani hesabınıza giriş yaparken yazdığınız e-posta adresi ile aynı olacak.

instagram hesabini yanlislikla silme cozum 2019 guncel

Bu kısımda aklınızda şu soru oluşabilir. Ben e-posta adresi ile giriş yapmıyorum. Telefon numaramı kullanarak giriş yapıyorum. Bu durumda nasıl e-posta adresini yazacağım? Bu soruyu düşünenler varsa şöyle bir yöntem önerebiliriz.

Bu kısma şifresini bildiğiniz, aktif bir e-posta adresi yazın. Bu adrese giriş yapabiliyor olmanız oldukça önemli, çünkü bu adrese bir mail gelecek. Aşağıda bahsedeceğimiz işlemleri uygularken, Instagram’a mail gönderin. Bu mailde hesaba telefon numarası ile giriş yaptığınızı, bu nedenle e-posta adresi olmadığını yazın. Instagram inceleme sırasında bunu göz önünde bulunduracak, herhangi bir sorun ortaya çıkmayacaktır. Bu sorunu da bu şekilde kolayca çözebiliriz.

Hangi ülkeden yazıyorsunuz?

Buraya hangi ülkedeyseniz onu yazmanız gerekiyor. Biz Türkiye’de olduğunuzu farz ederek, buraya Türkiye yazıyoruz.

instagram hesabini yanlislikla silme cozum 2019 guncel

Artık istenen soruları cevapladık. İşlemin sonlarına yaklaştık. Instagram özellikle hesabın size ait olduğundan emin olmak için bir çok yöntem deniyor. Bu aşamada sizden bir çok bilgi istiyor. Güvenlik kapsamında bu aşamada yapmanız gerekenler var.

Yukarıdaki soruları cevapladıktan sonra, Instagram sizin yazmış olduğunuz e-posta adresine bir mail gönderecek. Bu mailin dili İngilizce olacak. Ancak bu yazıda sizden istenen iki işlem olacak.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

İlk işlem mailde size belli sayılar gösterilecek. Bu sayıları beyaz bir A4 kağıdına yazın. Yazdıktan sonra yüzünüzü ve yazıyı net olarak gösterecek şekilde fotoğrafınızı çekin. Bu fotoğrafı selfie (öz çekim) şeklinde çekin. Bu kısım önemli. Bu fotoğrafı çektikten sonra, Instagram’ın mailine cevap vererek bu fotoğrafı gönderin. Mesaj geldiğinde ‘’reply’’ kısmına tıklayarak fotoğrafı yükleyip gönderin.

Bu cevabı gönderdikten sonra sıra geldi Instagram’ın incelemesine. Uygulama gönderdiklerinizi inceledikten sonra, hiçbir hata olmaması durumunda isteğinizi yerine getirecektir. Ve size bir mail gönderecek. Bu mailde yer alan linke tıklamanız sonucunda artık hesabınızı kurtarmış olacaksınız. Sizden yeni bir şifre belirlemeniz istenecek. Bu şifreyi belirledikten sonra Instagram hesabınıza tekrardan kavuşmuş olacaksınız.

Önemli bilgilendirme

Instagram hesabını yanlışlıkla silme durumu ortaya çıktığında neler yapabileceğinize değindik. Ancak değinmemiz gereken önemli bir nokta var. Size yukarıdaki yazıda selfie fotoğrafı çekip göndermeniz gerektiğinden bahsettik. Bunun onaylanması için, daha önceden Instagram hesabınızda yüzünüzün net olduğunu gösteren bir profil fotoğrafı paylaşmış olmanız gerekiyor. Uygulama ancak bu şekilde sizin hesabın gerçek sahibi olduğunuzu anlayacak ve işlemlere onay verecektir. Bu noktaya dikkat edilmesi gerekiyor.

instagram hesabini yanlislikla silme cozum 2019 guncel

Politika ihlalleri

Size bir mail geldi. Hesabınızda politikaları ihlal ettiğinizden bahsediliyor. Bu ihlal nedeniyle de bir daha hesabınıza kavuşamayacağınız söyleniyor. Bu durumda tüm işlemleri aynı şekilde tekrarlayın. Bu tekrar sonucunda fotoğrafı tekrar gönderin. Ve gönderirken altına şu notu düşün. “My account stolen, please help me to get my account back, I love Instagram.

Bu yazıda Instagram hesabını yanlışlıkla silme konusunda bilgilendirme yaptık. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra hesabınız büyük ihtimalle açılacaktır. Yazımız, hesabını yanlışlıkla kapatanlar için umarım faydalı olmuştur.

 

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

8 yorum

 1. Hakan BAYINDIR
  Hakan BAYINDIR

  Siz bir harikasınız çok teşekkür ederim. Sayenizde hesabımı geri alabildim. İnstagram hesabımı yanlışlıkla sildim ama İngilizce gerekli diye bir türlü yapamıyordum. Çok ama çok ama çok teşekkür ederim.

 2. Sevinç ÖZDEMİR
  Sevinç ÖZDEMİR

  İnstagram hesap silme işlemini geri almak. Yazınızda tüm detayları yaptım ama yardım kısmından sonra mı linke tıklayacağız önce mi. Geri alımı bir türlü beceremedim. Kapanan hesabım geri gelmedi.

  • Hümeyra Ö.
   Hümeyra Ö.

   Linke tıkladığınızda, sizi gerekli sayfaya yönlendirecek. Sonrasında bahsettiğimiz adımları uygulayabilirsiniz. Hesabın geri gelmeme ihtimalinden yazıda bahsettik. Teşekkürler.

 3. İlayda GÜNGÖR
  İlayda GÜNGÖR

  İnstagram hesap kurtarma işlemi için çok teşekkür ederim. İnstagram için özel birde sorum var. Ben benim telefon ile bir tane özel hesap açtım. Ancak birçok arkadaşım var face hesapları var hemde aynı numara üzerinden ben bunu nasıl yaparım. Bu konuyla ilgili bir yazı atarmısınız. Uygulamalı veya resimli. teşekkürler

 4. Edip TONGEL
  Edip TONGEL

  İnstagram hesabını yanlışlıkla silme işlemi yapmamıştım. Ama kız arkadaşım benim telefonumdan gizlice silmiş. Eve gelince fark ettim. Demek ki o da benim gibi geri alıdığını bilmiyormuş. Ben çok panikledim. Ama yazınızı okuyunca geri alma işlemi tamamlandı. Teşekkür ederim.

 5. Muzaffer BÜYÜK
  Muzaffer BÜYÜK

  Yazınızı adım adım izledim ve okudum. Sayenizde tüm işlemlerimi bu şekilde hallediyorum. Emeği geçenlere teşekkür ederim.

 6. Gülhan Kökten
  Gülhan Kökten

  Olmuyor ne yapsam mesaj gitmiyor