Instagram Hesap İstatistikleri Nasıl Görülür?

Instagram Hesap İstatistikleri Nasıl Görülür?

Instagram yüzlerce kişiyi takip edebileceğiniz gibi yüzlerce kişi de sizi takip edebilir. Peki, hiç Instagram hesap istatistikleri hakkında bilgi almak istediniz mi? Profilinize kaç kişi bakmış? ya da fotoğrafınızı kaç kişi görmüş? İşte tüm bu soruların cevabını öğrenebilmek için birazdan göstereceğimiz hesap ayarlarını yapmanız gerekiyor.

Instagram Hesap İstatistikleri Ayarlama

Öncelikle Instagram Ayarlar kısmına girerek işletme Profiline Geç’i seçmelisiniz. Ardından sayfa seç butonuna tıklayın ve bir sayfa seçerek ileri butonuna tıklayın. Bu kısımda kişisel bilgileriniz istenecek. Kişisel bilgilerinizi doldururken herkes tarafından görüleceklerini unutmayın. Şimdi e-posta, adres ve telefon bilgilerini dolduralım. İstemezseniz telefon numaranızı vermeyebilirsiniz.

Instagram Profil Gizliliği Ayarlama

Yukarı belirttiğimiz ayarları yaptıktan sonra son olarak profilinizin dışarıya açık olması gerekiyor, çünkü hesap gizliliği açık olmayan profiller bu özelliği kullanamıyor. Bu nedenle gizliliği değiştir sorusu çıkınca Tamam’a tıklamanız gerekiyor.

Instagram Hesap İstatistikleri Açıldığında Neler Değişecek?

Tüm ayarları yaptıktan sonra profil sayfanızı kontrol edebilirsiniz. Tanıtımını yap butonu ve e-posta gönder butonları çıkmış olacaktır. Ayrıca fotoğraflarınızın altında istatistikleri gör butonu da açılacaktır.

Instagram Hesap İstatistikleri ile Neleri Görebileceksiniz?

 • Fotoğraflarınızı kaç kişinin görüntülediğini,
 • Profilinizdeki kadın ve erkek oranını,
 • Profil sayfanızı son bir haftada kaç kişinin ziyaret ettiğini,
 • Hikâyenizi kaç kişinin gördüğünü,
 • Hikâyenizin kaç defa görüntülendiğini,
 • Fotoğraflara özel istatistiklere ulaşabileceksiniz.

Fotoğraflarda bulunan istatistikleri gör butonu ile hem fotoğrafı görenleri hem de fotoğraftan sonra profilinizi inceleyenleri görebileceksiniz. Bu özellikleri ile istatistiklere ulaşmak isteyenlere büyük kolaylık sağlamaktadır.

Kullanıcıların profil analizi yapabildikleri Instagram işletme hesabı, herkes tarafından ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. Kullanıma açıldığı günden beri büyük ilgi çekmekte ve birçok kullanıcı bu özelliği kullanmaktadır. Facebook tarafından satın alındıktan hızlı bir gelişim sürecine giren Instagram, daha birçok özellik duyurmaya da hazırlanıyor. Yeni özellikler hakkında bilgi aldıkça sizleri de bilgilendirmeye çalışacağız.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

Instagram hesap istatistikleri nasıl görülür? konumuzda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi ve beğeni satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

2 yorum

 1. Cemil
  Cemil

  sabahtan beri instagram hesap istatikleri nasıl görünüyor diye hesabımda geziniyorum. insan merak ediyor kim hesabıma girmiş kim beğenmiş diye. sayenizde detaylı olarak istatistikleri görme şansını yakaladım ve merakım gitti. düzenli olarak instagramda istatistiklerimi kontrol ediyorum. özellikle firmalar için gerçekten çok güzel bir durum. müşteri profillerini rahatça görebilirler.

 2. deniz
  deniz

  İnstagram hesap istatistiklerini görüntülemede bir problem var. Ancak bazen görüntüleme alabiliyorum bazen alamıyorum. Özellikle yeni eklenen aboneleri görüntülerken bu sorunu yaşıyorum. Bu yazı faydalı oldu teşekkür ederim.