Instagram Hikayedeki Fotoğrafı Akışta Paylaşma Nasıl Yapılır?

Instagram Hikayedeki Fotoğrafı Akışta Paylaşma Nasıl Yapılır?

Instagram hikayeler özelliği 1 yılını tamamladı. Özellikle son aylarda çok önemli güncellemeler alarak öne çıkan hikayeler bölümünün, 1.yıl verilerinin paylaşılmasının ardından ne kadar ilgi gördüğünü de daha iyi anlamış oldu. Çok daha başarılı bir bölüm haline gelen Instagram hikayeler bölümünde, geçen 1 yılın ardından hala merak edilen kullanım detayları da yok değil. Bunun nedeni, bölümün standart paylaşımlardan ayrı olarak değerlendiriliyor olması ve bu bölümün standart paylaşım kısmından çok daha farklı bir işleyişi olmasının getirdiği farklılıklar. Kullanıcıların en çok merak ettikleri kısımlardan birisi de Hikayedeki Fotoğrafı Akışta Paylaşma özelliği.

Öyle ki çok etkileyici fotoğraflar hazırlamış olsanız bile, hikayeler bölümünde bu fotoğraflar 24 saat sonra kayboluyor. Kullanıcıların beğenebilecekleri ve kaybolmasını istemeyecekleri paylaşımlar olacağını düşünen Instagram’da bunun için Hikayedeki Fotoğrafı Akışta Paylaşma özelliğini kullanıcılara sunuyor. Daha fazla uzatmadan sistemin nasıl kullanılacağına bakalım.

Hikayedeki Fotoğrafı Akışta Paylaşma Aşamaları

İlk olarak bilmeniz gereken bazı detaylar var. Anlatacağımız yöntemle beraber hikayeler bölümünde yer alan herhangi bir fotoğrafı ya da videoyu doğrudan gönderi yapıyormuş gibi ana sayfanıza ekleyebiliyorsunuz. Bu şekilde yapacağınız paylaşımın standart olarak yapılan paylaşımla hiçbir farkı olmayacağını hatırlatalım. Bu gönderiler akışta da standart paylaşımlarınızdan farksız olarak görüntülenmekte. Şimdi Hikayedeki Fotoğrafı Akışta Paylaşma işleminin nasıl yapılacağına geçelim.

 • Hikayedeki Fotoğrafı Akışta Paylaşma işlemi için öncelikle Instagram hesabınıza girmeniz ve ardından hikayeler bölümüne girmeniz gerekiyor.
 • Şimdi akışta paylaşmak istediğiniz hikayenizin içerisinde yer alan fotoğraf veya videonun üzerine gelmeniz gerekiyor. Seçtiğiniz resim ya da videonun hemen sağ alt kısmında yer alan “…” simgesine tıklamanız gerekiyor.
 • Karşınıza gelen ayar menüsü üzerinden ise “gönderi olarak paylaş” seçeneğini seçiyoruz.
 • Gönderiyi paylaş demenizden sonra, paylaşım kalıcı akış bölümüne geçeceği için Instagram kullanıcılara bir düzenleme ekranı sunuyor.
 • Bu düzenleme ekranından fotoğraflarınızı kırpma, filtreleme ve açıklama ekleme gibi işlemleri yerine getirip, son olarak “paylaş” demeniz yeterli. Paylaş butonunu kullandıktan sonra fotoğraflarınız sayfanızda görüntülenecektir.

Hikayedeki Fotoğrafı Akışta Paylaşma işlemi bu kadar basit. Eğer bu işlemlerde bir sorun yaşarsanız ya da sormak istediğiniz bir şey olursa yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Hashtag Kullanımı: Takipçi ve Etkileşim Artırmanın En İyi Yolu
Instagram Hashtag Kullanımı: Takipçi ve Etkileşim Artırmanın En İyi Yolu

Çevrimiçi dünyada hashtaglerle, ya da diğer bir adıyla “konu etiketleri” ile çok sık karşılaşıyoruz. “#” sembolünün yanına içerikle alakalı anahtar ke...

Instagram Hareketlerim Gözükmüyor Çıkmıyor Hareketler Gözükmüyor Hatası
Instagram Hareketlerim Gözükmüyor Çıkmıyor Hareketler Gözükmüyor Hatası

Instagram kullanan kişi sayısı oldukça fazladır. Bu sayı her geçen gün katlanarak devam etmektedir. Aynı zamanda insanların bu uygulama üzerinde olduk...

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

2 yorum

 1. Patooo
  Patooo

  Valla herkes yapıyor bi ben yapamıyordum iyi oldu bu yazıyı gördüğüm 🙂

 2. Selay
  Selay

  Harbiden görüp görüp bu insanlar bunu nasıl yapıyor diye merak ediyordum artık bende yapabiliyorum ama gerek yok 🙂