Instagram Hikayedeki Fotoğrafı Telefona İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram Hikayedeki Fotoğrafı Telefona İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram hikayeler bölümü ilk yılını tamamladı. 1.yılının tamamlanmasıyla beraber, Snapchat üzerinden alınan özelliğin yeni rekorlar kırdığı da görüldü. 250 milyon aktif kullanıma ulaştığı bir kez daha görülen Instagram hikayeler bölümü bu hale gelmesini sağlayan neden ise oldukça kullanışlı olması. Mesela 24 saat içerisinde hikayeler paylaşımları kayboluyor olsa da kullanıcıların hikayelerini kaybolmadan önce telefonlarının film rulosuna kaydetmelerine izin veriliyor. Kullanıcılarda özenle hazırladıkları hikayelerin kaybolmasını beklemek zorunda kalmıyor. Uygulama üzerinden bu paylaşımları indirip daha sonra tekrar paylaşabiliyor ya da başka bir yerde kullanabiliyorsunuz. Peki, Hikayedeki Fotoğrafı Telefona İndirme işlemini nasıl yaparız? Bakalım.

Hikayedeki Fotoğrafı Telefona İndirme İlk Yöntem

Bu işlem için iki farklı yöntem sunuluyor. Kullanıcılar her iki yöntemi de kullanarak Hikayedeki Fotoğrafı Telefona İndirme işlemini gerçekleştirebiliyor. Her iki yöntemde oldukça kolay. Hemen ilk yöntem hakkında bilgi verelim.

  • İlk yöntemle Hikayedeki Fotoğrafı Telefona İndirme kısmında, paylaşımı yapmamış olmanız gerekiyor. Instagram’ın güncellemesinden sonra eklenen bu özellikle hikayeler paylaşımlarını yapmadan önce, paylaşımları indirip film rulosuna ekleyebiliyorsunuz.
  • Bunun için hikayeler paylaşımlarını hazırlayıp, son aşamada ekranın hemen alt kısmında bulunan “Hikayedeki Fotoğrafı Telefona İndirme” simgesine basıp “kaydet” demeniz yeterli. Bu yöntem dediğimiz gibi paylaşımdan öncesi için geçerli.

Hikayedeki Fotoğrafı Telefona İndirme

Hikayedeki Fotoğrafı Telefona İndirme İkinci Yöntem

İlk yöntemdeki gibi paylaşımı yeni oluşturmamış ve paylaşmışsanız, bu durumda biraz daha farklı bir indirme işlemi gerekiyor. Eğer hikayelerinizin 24 saat içerisinde kaybolmasından önce, paylaşımları indirmek istiyorsanız da yapacağınız işlemler şöyle;

  • İndirmek istediğiniz hikayeyi açın.
  • Hikayeniz içerisinde indirmek istediğiniz fotoğraf veya videonun üzerine gelip ayarlara girmek için “…” sekmesine dokunun.
  • Açılan ayar menüsü üzerinden ise “kaydet” sekmesine tıklayın. Hikayedeki Fotoğrafı Telefona İndirme aşamaları bu kadar basit.

Not: Hikayedeki Fotoğrafı Telefona İndirme sırasında eğer tek bir video veya fotoğraf indireceksiniz, sadece “fotoğrafı/videoyu kaydet” seçeneğini seçin. Bu şekilde sadece seçtiğini fotoğraflar ya da videolar kayıt altına alınacaktır.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Fakat eğer o fotoğraf ya da videonun yer aldığı tüm hikayeyi indirmek isterseniz, bu durumda da açılan ayar menüsünden “hikayeyi kaydet” demeniz yeterli. Tüm kayıtlarınız telefonunuzun film rulosu kısmına yer alacak. Galeriden de bu kısma ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

1 Yorum

  1. Türk Tarihi
    Türk Tarihi

    Merhaba. Uzun zamandır Instagram’da paylaşılan postları kolayca indirebiliyor fakat hikayeleri nasıl indirebileceğimi bilmiyordum. Yazınızı okuduktan sonra anladım ki, Instagram hikayelerini indirmek çok basit bir işlemmiş. Bundan sonra Instagram ile alakalı konuları güncel olarak takip etmek üzere sitenizin kalıcı ziyaretçilerinden biri olacağım 🙂