Instagram Hikayeler Çapraz Gönderi Sistemi Nasıl Çalışacak?

Instagram Hikayeler Çapraz Gönderi Sistemi Nasıl Çalışacak?

Sosyal medyada Facebook üstünlüğü tartışılmaz bir şekilde kabul edilmiş durumda. Diğer dev uygulamalar olan Instagram ve WhatsApp uygulamalarına ihtiyaç bile duymadan Facebook’un, 2 milyar kullanıcı rakamlarını geride bıraktığını görmeye başladık. Fakat buna rağmen Facebook, Instagram kadar konuşulan bir uygulama olmaktan uzaklaşmaya başladı. Instagram kullanıcı kitlesi hem daha genç hem de daha aktif olarak görülmeye başlamış durumda. Bu görüşte Instagram’ın hikayeler bölümünün etkisi büyük. Instagram hikayeler güncellemelerinde 250 milyon rakamlarına ulaşırken, Facebook 80-90 milyon kullanım oranlarında kalmaya başladı. Duruma el atmak isteyen Facebook’un hamlesi, Hikayeler Çapraz Gönderi sistemi oldu. Dün testleri açıklanan sistemden ve kullanımından söz edelim.

Hikayeler Çapraz Gönderi Nedir?

Öncelikle Hikayeler Çapraz Gönderi sistemi olarak duyurulan yeni özellikten söz edelim. Adından da anlaşılacağı gibi bu özellik sayesinde, kullanıcılar Facebook üzerinden hikayeler paylaşımı yaptıklarında paylaşımlar doğrudan Instagram hesaplarına da gönderilecek. Facebook hikayeler bölümünde paylaşılmış olsa bile paylaşımın Instagram hikayeler bölümünde de görüntülenecek olması ekstra görüntüleme ve aktiflik sağlayacak.

Hikayeler Çapraz Gönderi

Hikayeler Çapraz Gönderi sistemiyle beraber Instagram’ın hikayeler bölümünün aktifliğinden yararlanmak isteyen uygulamanın, aynı teknolojiye doğrudan Instagram içinde izin vereceği açıklandı. Yine Facebook’a yarayacak özellikte, Instagram hikayeler gönderileri de kullanıcıların Facebook hesaplarına eklenecek.

Hikayeler Çapraz Gönderi Gereksinimleri Neler Olacak?

Facebook sistemi kendisine göre uyarlamış olsa bile yeni sistemi kullanmak içinde bazı gereksinimlerin karşılanması gerektiği belirtiliyor. Portekiz bölgesi üzerinden denemelerinin başladığı belirtilen özellik için doğal olarak iki hesabın bağlı olması istenecek. Aslında hesaplar bağlandığı zaman paylaşımlar doğrudan Facebook ya da Instagram üzerinden görüntülenebiliyor. Fakat Hikayeler Çapraz Gönderi sisteminde onay durumu söz konusu olabilir. Yani hikayeler paylaşımlarının kullanıcıdan onay alınarak diğer hesap üzerinden paylaşılmasının mümkün olacağı belirtiliyor. Bunun dışında bir gereksinim olmayacak.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Hashtag Kullanımı: Takipçi ve Etkileşim Artırmanın En İyi Yolu
Instagram Hashtag Kullanımı: Takipçi ve Etkileşim Artırmanın En İyi Yolu

Çevrimiçi dünyada hashtaglerle, ya da diğer bir adıyla “konu etiketleri” ile çok sık karşılaşıyoruz. “#” sembolünün yanına içerikle alakalı anahtar ke...

Instagram Hareketlerim Gözükmüyor Çıkmıyor Hareketler Gözükmüyor Hatası
Instagram Hareketlerim Gözükmüyor Çıkmıyor Hareketler Gözükmüyor Hatası

Instagram kullanan kişi sayısı oldukça fazladır. Bu sayı her geçen gün katlanarak devam etmektedir. Aynı zamanda insanların bu uygulama üzerinde olduk...

Hikayeler paylaşım ekranında gönderi bölümünde mini bir düzenleme yapılacak ve kullanıcılar ekstra bir sisteme ihtiyaç kalmadan gönderi ekranından Hikayeler Çapraz Gönderi özelliğini kullanabilecek. Facebook hikayeler için trafik sağlayacak yeni özelliğin, tüm bölgeler için ne zaman yayına gireceği konusunda Facebook beklenen bilgileri de vermedi. Bunun yerine güncellemenin kesin olarak geleceği bilgisiyle yetiniyoruz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.