Instagram Hikayeler Düzenleme Araçları Yenilendi

Instagram Hikayeler Düzenleme Araçları Yenilendi

Instagram’ın hikayelere verdiği önem sürekli olarak artmaya devam ediyor. Snapchat uygulamasından alınması nedeniyle rakibinin bulunması, Instagram’ın aktifliğinin artmasını sağlayan en önemli özelliklerden biri olması nedeniyle hikayeler bölümüne fazlasıyla önem verilmeye başlandı. Söz konusu bölüm için bu nedenle sürekli olarak yeni güncellemeler yayınlanmaya başladı. Son olarak Hikayeler Düzenleme Araçları için yeni eklentilerin yayınlandığı açıklandı.

Bu kez yayınlanan yeni araçlar Hikayeler paylaşımlarının çok daha detaylı bir şekilde düzenlenmesini sağlıyor. Peki, Hikayeler Düzenleme Araçları için eklenen yenilikler neler? Daha detaylı olarak ele alalım.

Hikayeler Düzenleme Araçları İçin Yeni Özellikler

Yeni güncelleme sonrasında ortaya çıkan ilk yenilik Hikayeler Düzenleme Araçları renk düzeni değişikliği. Artık metin ve fırçalar için renk seçici kullanabileceksiniz. Çizim veya metin aracınız için bir renk seçmeniz mümkün hale gelecek. Bunun için uygulamanın hikayeler paylaşımları düzenleme ekranında sol kısma damlalık eklendiğini görüyoruz.

Damlalık simgesine basarak seçmek istediğiniz renk seçip, fırça ve metin araçlarına doğrudan uygulayabiliyorsunuz. Yeni bir renk seçmek istediğinizde yine aynı kısmı kullanarak rengi değiştirmek istediğiniz diğer rengi seçmeniz yeterli olacak. Bu özellik her iki işletim sistemine de getirilmiş durumda. Hem iOS hem de Android işletim sistemi bu renk özelliğini kullanabilecekler.

Hikayeler Düzenleme Araçları

Hikayeler Düzenleme Araçları için getirilen ikinci yenilik ise ne yazık ki sadece iOS cihazları için geçerli olacak. Fotoğrafınıza ya da videolarınıza metin veya etiket eklemesi yaptığınız zaman, eklediğiniz ögelerin yerleşimlerini daha kolay ve hatasız gerçekleştirmek için mavi çizgiler göreceksiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Konum çizgileri olarak gösterilen bu çizgiler kolaylıkla yerleşim gerçekleştirmenize olanak sağlayacak. Bir nevi yerleşim kılavuzu olarak değerlendirebileceğimiz yeni özellik de şimdiden araçlara eklenmiş durumda. Hikayeler Düzenleme Araçları için şu an için yayınlanan yenilikler bunlarla sınırlı.

 

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.