Instagram Hikayeler Galerinden Fotoğraf Paylaşma Nasıl Yapılır?

Instagram Hikayeler Galerinden Fotoğraf Paylaşma Nasıl Yapılır?

Instagram için en çok beklenen Instagram Hikayeler güncellemelerinden biri, sonunda yayınlandı. Çok uzun süredir hesaplanan ve Instagram Hikayeler bölümüne epey bir katkısı bulunması beklenen yeni güncelleme ise galerinden fotoğraf paylaşma güncellemesi oldu.

Eskiden olduğu gibi sadece son çekilen veya 24 saatlik süreç içerisinde yer alan fotoğraflar ve videolar değil, eski fotoğraflar ve videolarında paylaşıma açılması sağlandı. Son güncellemeden sonra yapılan değişikliğin hemen arkasından Instagram yardım sayfalarının da değiştirildiğini gördük. Peki, Instagram Hikayeler galerinden fotoğraf paylaşım özelliği nasıl kullanılacak? Instagram yardım sayfalarında nasıl bir yönerge verdi? Daha detaylı olarak bakalım.

Instagram Hikayeler Galerinde Eski Fotoğraf Paylaşımı

Söz konusu güncellemenin hemen arkasından, yeni sistemin kullanımı için yayınlanan yönergelere göre çok fazla ekstra bir işlem yapmanız gerekmeyecek. Yapacağınız işlemler ise şöyle;

  • İlk olarak hikayeler bölümüne girmeniz gerekiyor. Hikayeler bölümüne girip, buradan yine kamera ekranına gelmeniz gerekiyor.
  • Kamera kısmından ise yine standart olarak yukarı doğru kaydırma işlemi yaparak tüm içerikleri görüntüleyebiliyorsunuz. Buradan ise galeri ikonunu kullanmanız gerekiyor.

Instagram Hikayeler

  • İstediğiniz herhangi bir eski paylaşımı seçip, hemen arkasından ise resmi çekildiği tarihi gösteren bir de çıkartma ekleyebiliyorsunuz.
  • Çıkartma kısmında her türlü boyutlandırma ve yerleştirmeyi yapmanız da mümkün. Bu kararda tamamen kullanıcıya bırakılmış durumda.

Instagram Hikayeler bölümü için yayınlanan yeni güncelleme sonrasında, galeriden eski fotoğrafları paylaşmak bu kadar kolay hale getirildi. Fakat güncellemeyle beraber gelen yeni özelliği kullanmak için mutlaka güncellemeyi yüklemeniz gerekiyor. iOS için yayınlanan 22 sürüm güncellemesini yükleyerek, Android içinde yayınlanan 18 sürüm güncellemesini yüklemiş olmanız gerekiyor. Yeni özelliği kullanmak için en az bu sürümlere sahip olmak gerekli. Eski sürüm kullanıcılarının mutlaka güncelleme yapması gerektiğini ekleyelim.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.