Instagram Hikâyeler Kısmında Anket Nasıl Yapılır?

Instagram Hikâyeler Kısmında Anket Nasıl Yapılır?

Türkiye’nin en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Instagram, hikâyeler kısmında anket özelliği ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Instagram’ın merak edilen anket özelliği hakkında tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Instagram’da Anket Yapmak

Instagram’ın anket özelliğini kullanabilmek için hikâyeler kısmına girmeli ve anket ile ilgili bir fotoğraf çekmelisiniz. Ardından sağ üst köşede bulunan çıkartmalar kısmına tıklayarak anket bölümüne giriş yapmalısınız. Bu bölümde soru sor ve cevap kısımları bulunmaktadır. Soru sor kısmına istediğiniz soruyu evet-hayır yazan cevaplar kısmına da istediğiniz cevap seçeneklerini yazabilir ve hikâye olarak paylaşabilirsiniz. Anketinizin istatistiklerini de istediğiniz zaman görebilirsiniz. Hikâyeniz kimler tarafından görüntülenmiş, kimler oy kullanmış, toplam oy sayısı ve kimler hangi seçeneği seçmiş? Hepsini detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Instagram Anketinde Oy Kullanma

Hikâyeler kısmında anketinizi paylaştıktan sonra oy verme işlemi hemen başlayacaktır. Oy verildikçe anlık olarak edebilir ve hangi seçeneğin önde olduğunu görebilirsiniz. Siz bir başkasının anketinde oy kullanmak istiyorsanız, takip ettiğiniz kişinin hikâyeler kısmında paylaştığı anketi bularak cevap seçeneklerinden birine tıklamanız yeterli.

Instagram Anketi Kaldırma

Instagram hikâyeler kısmında bir anketi paylaştıktan sonra silmek isterseniz elbette bunun için bir engel yok. Yukarıda da belirttiğimiz üzere anketiniz hikâye olarak paylaşılacak. Hikâyeleri sildiğiniz gibi anketi de aynı şekilde silebilirsiniz. Öncelikle hikâyeler kısmına girmeli, paylaştığınız hikâyenin üzerine tıklamalı ve daha fazla seçeneğine (…) girmelisiniz. Burada hikâyeniz ile ilgili birçok seçenek açılacaktır. Bunlar arasındaki sile tıklayarak anketinizi tamamen silebilirsiniz.

Instagram Anketi Düzenleme

Instagram hikâyeler kısmında bir anketi paylaştıktan sonra değiştirmek isterseniz elbette bunun için bir engel yok. Hikâyeleri değiştirebildiğiniz gibi anketi de aynı şekilde değiştirebilirsiniz. Öncelikle hikâyeler kısmına girmeli, paylaştığınız hikâyenin üzerine tıklamalı ve daha fazla seçeneğine (…) girmelisiniz. Burada hikayeniz ile ilgili birçok seçenek açılacaktır. Bunlar arasındaki hikâye ayarlarına tıklayarak anketinizi değiştirebilirsiniz.

Instagram hikâyeler kısmında anket nasıl yapılır konusunda bilgi verdiğimiz konumuzda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi ve beğeni satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.