Instagram Hikayeler Mobil Web Üzerinden Görüntüleme

Instagram Hikayeler Mobil Web Üzerinden Görüntüleme

Instagram’ın tüm güncellemeleri arasında en çok öne çıkan güncellemesi hikayeler özelliği oldu. Snapchat yarışında, uygulamanın bir hayli öne geçmesini sağlayan yeni özellik hem Instagram hem de Facebook’un bir hayli konuşulmasını sağladı. Her geçen gün biraz daha öne çıkan yeni özellik sayesinde genel Instagram kullanımlarının da artış gösterdiğini gördük. Sadece bu bölüm için aktifliğin 250 milyon kullanıcı sayısına yükselmiş olması ise epey bir öne çıktı. Tüm bunlara karşılık olarak ise Instagram hikayeler bölümüne yatırımlarına devam ediyor. Son olarak Instagram Hikayeler Mobil web güncellemesi dikkat çekti. Bu güncellemeyle beraber hikayeleri mobil web üzerinden görüntülemek mümkün oldu.

Instagram Hikayeler Mobil Web Sürüm Güncelleme Detayları Neler?

Öncelikle güncellemenin getirdiği yenilikten söz edelim. Yeni özellik sayesinde kullanıcıların sadece mobil web sürümünü kullanarak hikayeler paylaşımlarını görmeleri sağlanacak. Doğrudan uygulama üzerinden hikayeler bölümünün görüntülenmesi bir yana, artık kullanıcılar akıllı telefonlarının internet tarayıcıları üzerinden de hikayeler paylaşımlarını görüntüleyebilecek.

Bunun dışında paylaşım yapmak, mevcut paylaşımları düzenlemek mümkün değil. Bunun için yine Instagram uygulamasını kullanmamız gerekecek. Peki, görüntüleme nasıl yapılacak?

Instagram Hikayeler Mobil

Instagram Hikayeler Mobil Web Üzerinden Görme

Bu işlem için yapacağınız ekstra bir ayar yok. Doğrudan Instagram tarafından da paylaşılan rehberlerde bu konuda çok yüzeysel bilgiler verilmiş durumda. Yapmanız gereken işlemlere geçelim.

  • com üzerinden uygulamaya giriş yapmanız gerekiyor.
  • Akışın sağ üst kısmında hikayelerin görüntülendiğini göreceksiniz.
  • Akışın sağ üst tarafından yer alan hikayeler paylaşımları içerisinden görüntülemek istediğiniz hikayeyi seçmeniz gerekiyor.
  • Eğer hikayeden çıkarak yeniden akışa dönmek isterseniz de açtığınız hikayenin sağ bölümünde yer alan “X” simgesine tıklamanız yeterli.

Son olarak şunu hatırlatalım ki Instagram Hikayeler Mobil web sürüm üzerinden de görüntülense bile, Instagram kullanıcıları hikayeleri gördüğünüzü görebilir. Bunun için web sürüm bir farklılık sunmuyor. Aslında bakarsanız genel kullanımlarda da önemli bir değişim dikkat çekmiyor. Söz konusu özelliğin ana web sürümüne gelip gelmeyeceği ise kesin değil. Bunun için Instagram açıklamalarını takip ediyoruz.

Sosyal medyanın, görsel yönü en çok dikkat çeken uygulamalarından biri olan Instagram, sürekli olarak güncellemelerine devam ediyor. Uygulamanın son olarak hikayeler kısmında önemli güncellemeler yapıldı. Bunun yanı sıra hikayeler bölümünde yapılan canlı yayın hamlesinin ve yüz filtreleri gibi özelliklerinde söz konusu bölümü bir hayli kullanışlı hale getirdi. Instagram Hikayeler bölümüne gelen tüm güncellemeler ise bu bölümün bir hayli ilgi çekmesini sağladı.

Aktiflik rakamlarını 250 milyon kullanıcıya çıkaran hikayeler için önemli bir güncelleme haberi daha geldi. Doğrudan Instagram tarafından yapılan açıklamayla beraber ortaya çıkan güncelleme ise hikayeler kullanımlarını biraz daha arttıracak.

Instagram Hikayeler Mobil Sürümde

Söz konusu güncellemeyle beraber artık mobil kullanıcıları web üzerinden de Instagram Hikayeler kısmına girebilecek ve hikayeler paylaşımları yapabilecek. Mobil web üzerinden yapılacak olan yeni düzenleme sonrasında akıllı telefonlardan internet tarayıcıyı kullanarak hikayeler paylaşımlarını kolaylıkla yapabileceksiniz.

Çok kısa bir dönem öncesinde mobil web sürümüne eklenen paylaşım yapma özelliğinden sonra, şimdide hikayeler paylaşımlarının açılmasıyla beraber uygulamanın aktifliğinin giderek artması bekleniyor. Telefonunuzda Instagram uygulaması olmasa bile, internet tarayıcı üzerinden hem standart paylaşım yapmak hem de hikayeler paylaşımı yapmak mümkün hale gelmiş oldu.

Instagram Hikayeler

Instagram Hikayeler özelliğinin web sürüm üzerinden kullanılmasından sonra ise önemli bir konu daha gündeme gelmiş olacak. Daha önce mobil web sürümün üzerinden paylaşım yapma imkanının açılmasından sonra, doğrudan web sürümü üzerinden de paylaşım yapmak mümkün kılınmıştı. Daha doğrusu bilgisayarlar üzerinden de paylaşım yapmak için kullanılacak yöntemler öne çıkmıştı.

Şimdi ise aynı durum hikayeler paylaşımları içinde geçerli olmuş olacak. Kullanıcılar yine aynı püf noktaları kullanarak ana web sürümü üzerinden de hikayeler paylaşımları yapabilecekler. Doğrudan web desteğinin ne zaman geleceği ise merak konusu. Şu an için bilgisayarlar üzerinden, doğrudan web sürüm için de ilk adım atılmış oldu. Hikayeler paylaşımları, böyle devam edecek olursa ana web sürüm üzerinden de 1-2 ay içerisinde kullanılabilir hale gelmiş olacak.

Instagram Hikayeler bölümü için güncellemelerine uzun süre devam edeceğini açıklamış olan sosyal medya devi, yeni etiketleri ve canlı yayın gibi gelişmiş özelliklerinin yanı sıra geçtiğimiz günlerde merakla beklenen bir güncellemeyi daha duyurdu.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Hashtag Kullanımı: Takipçi ve Etkileşim Artırmanın En İyi Yolu
Instagram Hashtag Kullanımı: Takipçi ve Etkileşim Artırmanın En İyi Yolu

Çevrimiçi dünyada hashtaglerle, ya da diğer bir adıyla “konu etiketleri” ile çok sık karşılaşıyoruz. “#” sembolünün yanına içerikle alakalı anahtar ke...

Instagram Hareketlerim Gözükmüyor Çıkmıyor Hareketler Gözükmüyor Hatası
Instagram Hareketlerim Gözükmüyor Çıkmıyor Hareketler Gözükmüyor Hatası

Instagram kullanan kişi sayısı oldukça fazladır. Bu sayı her geçen gün katlanarak devam etmektedir. Aynı zamanda insanların bu uygulama üzerinde olduk...

Bu kez Instagram Hikayeler kısmına çok kapsamlı bir yenilik gelmedi fakat bölümün uyum desteği geliştirildi. İlk etapta sadece uygulamanın mobil sürümü üzerinden kullanılan hikayelerin, artık web üzerinden de kullanılabileceği açıklandı. Instagram Hikayeler için gelen güncelleme sonrasında yayınlanan yeni özellik, hikayelerin web üzerinden de paylaşılmasını sağladı.

Instagram Hikayeler Çok Daha Zenginleşecek

Artık web üzerinden hikayeler paylaşımları yapabileceğiz. Bunun dışında hikayeler için görsel paylaşımlarının da daha da zenginleştirildiğini göreceğiz. Hikayeleri web üzerinden paylaşmak için akışın sol üst kısmında yer alan kamera ikonuna tıklayıp, hemen ardından ise kütüphaneden görsel seçmeniz yeterli olacaktır. Bu şekilde hikayeler paylaşımlarını web üzerinden gerçekleştirebileceksiniz.

Burada paylaşımları zenginleştirecek olan bir detay daha karşımıza çıkacak. Oluşturduğumuz görsellerin üzerine metin eklememiz mümkün hale geldi. Web üzerinden yapacağımız hikayeler paylaşımlarına ekleyebileceğimiz metinlerin renklendirilmesi de ayrı bir artı nokta olarak gösterilmekte.

 Instagram Hikayeler

Tüm bu artılarla beraber Instagram Hikayeler özelliğinin kullanım oranlarının da bir hayli artması bekleniyor. Şu an mevcut aktiflik oranı olarak karşımıza çıkan 300 milyon kullanıcı sayısının, web sürüm desteği sonrasında 400-450 milyon arasında olması bekleniyor. Tüm bunları üst üste koyduğumuz zaman Instagram Hikayeler bölümünün başlı başına bir sosyal medya uygulaması haline gelmeye başladığı yorumunu yapabiliriz.

Güncellemenin kullanımı için verilen süreye gelecek olursak, kesin bir bilgi yok. Birkaç hafta içerisinde uygulamanın güncellemeleri tüm bölgeleri için kullanımı sunacağı ve genel olarak web üzerinden hikayeler özelliğinin kullanıma girdiğini göreceğiz. Güncellemenin ülkemizde de kullanımının biraz daha zaman alması bekleniyor. Tekrar belirtelim 1-2 hafta içerisinde güncelleme tamamlanacak ancak tam net bir süre yok.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.