Instagram Hikayeler Paylaşımlarına Mesaj Gönderebilecek Kişileri Ayarlama

Instagram Hikayeler Paylaşımlarına Mesaj Gönderebilecek Kişileri Ayarlama

Snapchat uygulamasından esinlenerek hazırlanan Instagram Hikayeler özelliği, artık asıl kaynağında önüne geçmeyi başardı. Öyle ki Instagram hikayeler uygulamasının kullanım oranları son açıklamalara göre 250 milyon aktif kullanımın üzerine çıkmaya başladı. Snapchat uygulamasını bile geride bırakan Instagram Hikayeler özelliği, haliyle uygulamanın en çok kullanılan özelliklerinden biri haline geldi. Durum böyle olunca kullanıcıların Instagram hikayelerinde kullanacakları ayarlamalarda çok daha fazla önem dikkat edilen konulardan bir tanesi.

Kullanıcıların bu konuda en çok dikkat ettikleri kısımsa hikayeler üzerinden mesaj paylaşımları. Instagram hem kullanıcılar arasında aktifliği artırmak hem de kullanıcıların anında hikayeler üzerinden iletişime geçmesi adına mesajlaşma sistemini kullanabiliyor.

Üstelik son yayınlanan güncellemeyle beraber paylaşımlara doğrudan mesaj atmanın da önü açılmış durumda. Fakat şunu da hatırlatalım tabi ki bu bölümde de kullanıcılar rahatsız edici mesajlarla karşı karşıya kalabiliyor. İşte uygulama bu sorunu çözebilmek adına kullanıcıların mesajlarını gönderebilecek kişilere kadar seçmesine izin veriyor. Peki, bunu nasıl yaparız?

Instagram Hikayeler Mesaj Ayarları

İlk aşamada şunu belirtelim ki eğer bir ayarlama yapmazsanız hikayeler paylaşımlarınıza doğrudan tüm kullanıcılar mesaj gönderebilirler. Yani varsayılan olarak mesaj gönderme özelliği tamamen açık olarak kullanılır. Bunun dışında mesajını engellediğiniz kullanıcılarda yine sistem üzerinden mesaj gönderemez. Hemen ayarlamaların hangi menü üzerinden yapılacağına geçelim.

  • Instagram Hikayeler mesaj ayarlarını düzenlemek için öncelikle Instagram profilinizi girip buradan ise ayarlar kısmına girmeniz gerekiyor. iOS işletim sistemi için ayarlara girmek adına çark işaretine basmanız gerekiyor. Android işletim sistemi içinse 3 nokta işaretine basıyoruz.
  • Daha sonra “Hesap” kısmına giriş yapmanız gerekiyor. Hesap bölümünden “Hikaye ayarları” sekmesine giriş yapıyoruz.

Instagram Hikayeler

  • Daha sonra “Mesaj Yanıtlarına izin ver” bölümünde istediğiniz herhangi bir ayarı düzenlemeniz ve ayarları kaydetmeniz yeterli.

Not: Instagram üzerinden yapacağınız hikayeler paylaşımları bildiğiniz gibi 24 saat içerisinde kayboluyor. Hem resimler hem de videolar için bu durum olduğu gibi geçerli. Fakat buna karşın hikayeler paylaşımlarında mesaj olarak kullanıcıya gönderilen iletiler ise 24 saat sonunda kaybolmamakta. Mesaj ayarlarından bahsederken bu konuda da bir hatırlatma yapmayı ihmal etmeyelim. Düzenlemelerinizi yaparken bu faktörü de göz önünde bulundurmayı unutmayın.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Hashtag Kullanımı: Takipçi ve Etkileşim Artırmanın En İyi Yolu
Instagram Hashtag Kullanımı: Takipçi ve Etkileşim Artırmanın En İyi Yolu

Çevrimiçi dünyada hashtaglerle, ya da diğer bir adıyla “konu etiketleri” ile çok sık karşılaşıyoruz. “#” sembolünün yanına içerikle alakalı anahtar ke...

Instagram Hareketlerim Gözükmüyor Çıkmıyor Hareketler Gözükmüyor Hatası
Instagram Hareketlerim Gözükmüyor Çıkmıyor Hareketler Gözükmüyor Hatası

Instagram kullanan kişi sayısı oldukça fazladır. Bu sayı her geçen gün katlanarak devam etmektedir. Aynı zamanda insanların bu uygulama üzerinde olduk...

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.