Instagram Hikayelere Mesajla Yanıt Verme Nasıl Yapılır?

Instagram Hikayelere Mesajla Yanıt Verme Nasıl Yapılır?

Snapchat uygulamasının, en kapsamlı ve en farklı özelliklerinden biri olan hikayeler özelliği Facebook’un aldığı kararla beraber Instagram uygulamasına güncelleme olarak getirilmişti. Neredeyse birebir şekilde hemen her özelliğiyle Instagram uygulamasında yer alan hikayeler özelliği, çok daha fazla başarı elde etti. Aylık kullanım oranları 250 milyon aktif kullanıcıya kadar ulaşan Instagram hikayeler özelliği, yavaş yavaş güncellemelerde almaya başladı. Çok daha kapsamlı bir uygulama haline getirilen hikayeler bölümü için uygulamaya sunulan ayrıcalıklardan birisi de Instagram Hikayelere Mesajla Yanıt Verme sistemi olmuştu. Son gelen güncelleme sonrasında da her paylaşıma anında cevap verme sistemi devreye sokulmuştu. Peki, Instagram Hikayelere Mesajla Yanıt Verme özelliği nasıl kullanılır? Bu özellik için bilinmesi gereken detaylar neler?

Instagram Hikayelere Mesajla Yanıt Verme

Yeni güncellemeyle beraber paylaşımlara anında cevap verme özelliği ve fotoğraf ya da videolu mesaj özelliği dahil edilmişti. Daha önceki yazılarımızda yeni güncellemeyle beraber gelen bu özellik üzerinde bilgiler vermiştik. Şimdiyse mesaj sistemini doğrudan ele alacağız. Instagram Hikayelere Mesajla Yanıt Verme sisteminin nasıl çalıştığına bakalım. Yapılacak işlemler şöyle;

  • İlk aşamada hikayeler bölümüne girmeniz gerekiyor. Bu bölümden mesaj göndermek istediğiniz hikayeyi açmanız gerekecek. Mesaj göndermek istediğiniz hikayeyi açmanız ilk aşama.
  • Şimdi açtığınız hikayenin sol alt kısmında “mesaj gönder” sekmesinin yer aldığını göreceksiniz. Buradan mesaj gönder sekmesine tıkladıktan sonra mesaj gönderim penceresi açılacak.
  • Mesaj gönderim penceresine mesajınızı yazıp veya yeni güncellemeler sonrasında göndermek istediğiniz fotoğrafları da bu alan ekliyorsunuz. Ardından “gönder” butonuna basmanızla beraber mesajınız hikayeyeler kısmından gönderilmiş oluyor.

Instagram Hikayelere Mesajla Yanıt Verme sistemini kullanmak bu kadar basit. Fakat şunu bir kez daha hatırlatalım ki mevcut sistemle beraber gönderdiğiniz mesajlar hikayeler kısmında yeni bir konuşma penceresi gibi karşımıza çıkıyor. Bu bölümde mesaj gönderdiğiniz kullanıcılarda doğrudan size cevap atabiliyor.

Tüm bunların 24 saatlik süresi olduğunu da hatırlatalım. Kullananların bileceği gibi Instagram hikayeler paylaşımları kullanıcılar kaldırmasa dahi 24 saat içerisinde otomatik olarak sistemden kaldırılıyor. Mesajları gönderirken de bu noktaya dikkat etmekte yarar var. Bunun dışında sistemin işleyişi dediğimiz gibi oldukça basit.

[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.