Instagram Hikayeleri Direct Mesaj İle Gönderme Nasıl Yapılacak?

Instagram Hikayeleri Direct Mesaj İle Gönderme Nasıl Yapılacak?

Başarılı sosyal medya uygulamalarından biri olduğunu bildiğimiz Instagram, belle aralıklarla mevcut sistemlerini güncellemeye devam ediyor. Son olarak hikayeler bölümü için önemli bir haber ortaya çıkmıştı. Verilen haberle beraber Instagram uygulamasının hikayeler özelliği için süre sınırlamasının ortadan kaldırılacağı açıklanmıştı. Bu şekilde kullanıcılar daha eski fotoğraflarını da Instagram üzerinden paylaşabilecekler.

Yeni özelliği ortaya çıkmasından sonra ise Instagram Hikayeleri için bir yeni özellik daha duyuruldu. Öncelikle yeni özelliğin ne olduğundan söz edelim. Ardından yeni özelliğin nasıl kullanılacağı konusunda bilgiler verelim?

Instagram Hikayeleri Mesajla Gönderilebilecek

Instagram Hikayeleri bölümü için yayınlanan yeni güncelleme sonrasında kullanıcılar, hikayeler paylaşımlarını başka kullanıcılara ya da gruplara yollayabilecek. Kullanıcıların istedikleri herhangi bir mesajı hikayeler bölümünden gönderebilecek olması ise büyük bir artı olarak gösteriliyor. Bunun için direk mesaj bölümünü kullanmanız gerekecek ki direct mesaj kısmı böylelikle başlı başına bir sosyal medya uygulaması haline gelmiş olacak.

Instagram Hikayeleri

Yeni özelliğin kullanımının özelleştirilebilir olacağı da açıklandı. Kullanıcılar, istedikleri zaman Instagram Hikayeleri paylaşımlarını mesaj ile gönderime sınırlayabilecekler. Ayrıca gizli hesaplarda yine gizli profiller olduğu gibi doğrudan görüntüleme yapılamayacak. Kısacası tüm ana paylaşım özellikleri bu bölüm içinde geçerli olacak. Özelliğin kullanımı ise oldukça basit.

Instagram Hikayeleri Mesajlar Gönderme Sistemi

Instagram Hikayeleri mesaj ile gönderme işlemi için yapılacakları tek tek ele alalım.

  • Öncelikle hikayeleri görüntülemeniz gerekiyor.
  • Ardından mesaj olarak göndermek istediğiniz hikaye paylaşıma tıklamanız gerekiyor.
  • Hikayenin açılmasından sonra ise alt köşede yer alan direct simgesini göreceksiniz.
  • Bu simgeye tıklayarak mesaj ekranını görüntüleyebileceksiniz. Gönderinize eklemek istediğiniz mesajı da yazıp, ardından da mesajı göndermek istediğiniz kullanıcıları seçmeniz gerekiyor. Son olarak gönder butonunu kullanmanız yeterli olacak.
Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Instagram Hikayeleri özelliğinin kullanıma girmeye başladığı belirtildi. Yeni özelliğin tamamen kullanıma girmesi ise bir süre daha alacak gibi gözüküyor. Burada bilinmesi gereken kısım Instagram’ın ayarlarının olduğu gibi geçerli olması. Yani 24 saat sonra hikaye paylaşımları kaybolunca, gelen ya da gönderdiğiniz mesajlarda otomatik olarak kayboluyor. Bunun dışında genel gösterim ayarları da olduğu gibi geçerli. Bu ayarları kullanıcıların kendilerinin düzenlemeleri mümkün.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.