INSTAGRAM HİKAYELERİ FACEBOOK’A KAPATMA

INSTAGRAM HİKAYELERİ FACEBOOK’A KAPATMA

Instagram hikayeleri Facebook senkronize ayarları ile ilgili tüm detaylar bu yazıda. 2000’li yılların başında facebook adeta interneti kasıp kavurmuştu. Herkes facebook hesabı açıyor ve bütün iletişimini facebook ile kuruyordu. Henüz akıllı telefonlar hayatımıza bu kadar girmemişken, büyük kasalı bilgisayarlarımızla facebook kullanıyorduk. Ancak gelişen teknolojiyle birlikte birçok yeni sosyal ağ da ortaya çıktı. Bu sosyal ağlardan bir tanesi de Instagram oldu. Bu süreçte geliştirilen birçok sosyal medya ağını Instagramın geride bırakmasının en temel sebebi, şüphesiz ki görselliğe dayalı bir sosyal ağ olmasıdır. Kullanıcıları yormamakta aksine dinendirmektedir. Üstelik Facebook gibi yalnızca arkadaşlık kurmak için kullanılan bir ağ değildi. İlgi alanımıza giren birçok konuyla ilgili paylaşımları izleyebilmeye başlamıştık. Instagram tabiri caizse zamanla Facebook’un pabucunu dama attı. Kendini gün geçtikçe daha çok gösteren Instagram ise Facebook tarafından satın alındı.

Instagram hikayeleri Facebook satın aldıktan sonra iki sosyal medya ağı da birbirine paralel olarak işlemeye başladı. Ancak sizin bu bağlantıyı kesmeniz elbette ki mümkün. İlla ki her iki sosyal medya ağını da kullanacak ve her ikisinin de bildirimleri birbirine gidecek diye bir kaide yoktur. (Facebook Destek)

Instagram Hikayem Facebookta Neden Görünüyor

Instagram hikayesinin facebookta görünmesinin temel sebebi Instagram’ın Facebook tarafından satın alınması ve her iki sosyal ağın birbirine bağlanmasıdır. Durum böyle olunca sosyal medya ağ kullanıcılarını diğer sosyal medya ağına da yönlendirmek için böyle bir yönteme başvurulmuştur.

Instagram Hikayem Facebookta Çıkmasın

Instagram hikayem facebookta çıkmasın istiyorsanız; Instagram ve Facebook arasında olan bağlantıyı kesmeniz yeterli olacaktır. Instagram ile facebook arasındaki bağlantıyı nasıl keseriz?

  1. Adım

Öncelikle e posta adresiniz ve şifrenizi kullanarak Instagram hesabınıza giriş yapmalısınız. Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra kendi profilinize gelmelisiniz.

  1. Adım

Instagram hesabınız kendi profilinizin sağ üst köşesinde üç çizgi şeklinde sembol bulunmaktadır. Bu sembole tıkladığınızda, Instagram hesabınızda yapacağınız bütün değişikliklerle ilgili sekmeler açılmaktadır. Bu sekmeler arasından “ayarlar” sekmesini tercih etmelisiniz.

  1. Adım

Instagram hikayesinin Facebookta görünmemesi için bu alandan “hikaye kontrolleri” alanına tıklamalısınız. Daha sonra karşınıza çıkacak ekranda ise “hikayem facebookta görünsün” butonunu bulunmaktadır. Bu butonu kapattığınızda bu özellik pasif olurken, bu buton açık olduğundan bu özellik aktif olmaktadır.

Hikayeni facebookta paylaş butonunu pasif hale getirdikten sonra artık Instagram da paylaştığınız hikayeler facebookta görünmeyecek yalnızca Instagram da görünecektir.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Ancak her iki sosyal medya ağını da kullanan bir kullanıcıysanız bilmelisiniz ki Instagram daha aktif kullanılan bir sosyal medya ağıdır ve Instagram kullanılarak diğer sosyal medya ağlarının reklamı yapılabilir. Ya da diğer sosyal medya ağları kullanılarak Instagram hesabınızın da tanıtımı yapılabilir. Instagram hesabınızın Facebookta paylaşılıyor olması Instagram hesabınızın takipçi sayısını artırabilecektir. Bu nedenle bu özelliğin aktif olarak kalması sizin avantajınıza olacağından pasifleştirilmemelidir.

Facebook hesabınızı daha büyük kitlelere ulaştırmak için Facebook ürünlerimizi ziyaret edebilirsiniz; https://takipcisatinal.org/facebook/takipci

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.