INSTAGRAM HİKAYEMİ FACEBOOKTA NASIL PAYLAŞABİLİRİM?

INSTAGRAM HİKAYEMİ FACEBOOKTA NASIL PAYLAŞABİLİRİM?

Instagram hikayeyi facebookta paylaşma işlemini bugün sizlere detaylarıyla anlatacağız. Bildiğiniz üzere çağımızın en yaygın mecrası sosyal medya. Sosyal medyanın başını çeken Instagram gönderi paylaşımı olsun, hikâye paylaşımı olsun Instgram kullanıcılarını memnun etmeyi başarmaktadır. Gönderiler profilimizde kalıcı olurken bir fotoğrafı ya da yazıyı hikâyemizde paylaştığımızda bu paylaştığımız hikaye 24 saat paylaşılacak sonra kendiliğinden yok olacaktır. Peki, Instagramda devamlı olarak paylaştığımız hikâyeleri Facebook ‘ta nasıl otomatik paylaşırız?

Instagramda paylaştğınız bir görseli ya da yazıyı Facebookta paylaşabilmek için öncelikle Instagramda hikâye nasıl paylaşacağınızı bilmeniz gerekir.  Instagram profilinizden “hikâye ekle” alanına tıkladığınızda yeni bir hikaye oluşturabilirsiniz. Bu hikâyeyi isterseniz telefonunuzda kayıtlı görsellerden seçebilirsiniz. İsterseniz de o an oluşturabilirsiniz. Fotoğraf çekmek istiyorsanız bir kere basıp çekmelisiniz. Video paylaşmak istiyorsanız elinize video boyunca basılı tutmanız gerekmektedir.

Instagram hikâyenizi Facebookta Otomatik paylaşma için ise Instagram ana ekrandayken sola kaydırın yeni bir fotoğraf çekin veya hazır da bulunan bir fotoğrafı seçip göndere tıklayın.

Instagram hikâyenizi oluşturduktan sonra ise alıcıya dokunun. Alıcıya dokunduğunuzda karşınıza sekme açılacaktır. Karşınıza açılan sekmenin alt kısmında yer alan Paylaşma seçeneklerine dokunmalısınız. Ardından her zaman  Facebook’ta paylaş veya bir kez paylaşa dokunmanız yeterli olacaktır.

Daha Sonra Paylaşacağım  Bütün Hikayeleri Instagram’ da Nasıl Paylaşırım?

Diyelim ki hem Instagramı hem de Facebook’ u aktif olarak kullanan bir insansınız. Her iki platformda da hikaye paylaşımını nasıl yapacağınızı merak ediyorsunuz. Gelin beraber inceleyelim. Unutmayın ki bu ayarları istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Tüm hikayeleri nasıl hem Instagram ‘da hem de Facebook ‘da Paylaşırım ?

Instagram hikayeyi facebookta paylaşma için öncelikle profilinize giriş yapmalısınız. Sağ üst köşede yer alan üç çizgiyi tıkladığınızda profilinizde yapabileceğiniz yeniliklerle ilgili birçok sekme açılacaktır.  Bu sekmelerden ayarlara gelin ve “gizlilik ve hikaye” sekmesini tercih edin. Instagram hikayenizin Facebookta paylaşılmasını istiyorsanız “Hikayeni Facebookta Paylaş” butonunu tıklamalısınız.

İşleminizi tamamladıktan sonra bütün Instagram hikaye paylaşımlarınız otomatik olarak Facebook hesabınızd paylaşılmış olacak. Bu sayede Instagram ve Facebook hesaplarınızı birlikte yönetmiş olacaksınız.

Uyarı: Instagramda paylaştığınız hikayenizi Facebook hesabınızda paylaştığınız da haber kaynağının Üst kısmında bir hikaye olarak gözükecektir. Instagram hikayeniz dahil olmak üzere Facebook’ta paylaştığınız her şeyin mevcut Facebook gizlilik ayarlarınıza göre yayınlandığını aklınızda bulundurun. (Instagram Destek)

Hikayenizi Gizleyebilmek İçin

Profilinize gidin ve üç çizgiye basın.  Ardından ayarlara dokunun. Gizlilik>Hikayeye dokunun. Hikayeyi gizlenin yanındaki kişi sayısına dokunun. Hikayenizi gizlemek istediğiniz kişileri seçtikten sonra Bitti’ye (iOS) veya  (Android) tik simgesine dokunun. Hikayenizi birisinden gizlemeyi bırakmak için,  tik simgesine dokunarak bu kişinin seçimini kaldırın.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Hikayenizi hangi Instagram kullanıcılarından gizleyeceğinizi, hikayenizi gören kişilerin listesine bakarken de seçebilirsiniz. Kişinin adının sağ üstündeki  üç üst üste nokta(iOS) veya  yan yana üç nokta (Android) simgesine dokunun ve Hikayeyi [Kullanıcı Adı]’dan gizleyi seçin. Hikayenizi birisinden gizlemekle kişiyi engellemenin farklı şeyler olduğunu ve hikayenizi gizlediğiniz kişinin profilinizi ve gönderilerinizi görmeye devam edebileceğini aklınızda bulundurun. Eğer hem gönderileri gizlemek hem de o kişiden mesaj almak istemiyorsanız kişiyi engellemeyi unutmayın.

Youtube abone hizmetimiz ile kanalınızı organik olarak yükseltme fırsatı için tıklayınız; https://takipcisatinal.org/youtube/abone/yabanci-gercek

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.