Instagram Hikayesinin Gizlendiğini Nasıl Anlarım? Mümkün Mü? (Güncel)

Instagram Hikayesinin Gizlendiğini Nasıl Anlarım? Mümkün Mü? (Güncel)

Instagram, son zamanların hızlı çıkış yapan ve sağlam temeller üzerine kurulu bir sosyal medya uygulamasıdır. Gizlilik ve güvenlik ilkesine üst düzeyde önem vermesi, doyum yaşatması bir çok kesim tarafından tercih edilmesine neden olmaktadır. Ve en önemlisi bir çok bilgiyi öğrenmenize ve bunlar arasında seçim yapmanıza olanak sağlıyor. Peki Instagram hikayesini gizleme anlaşılır mı? Bunu öğrenmem mümkün mü?

Yazıda tüm konulara detaylı olarak değinilecektir. Hadi başlayalım.

instagram hikayesinin gizlendigini nasil anlarim mumkun mu guncel

Instagram hikayesi ne işe yarıyor?

Instagram hikayesi, son zamanlarda gündeme gelen bir Instagram özelliği. Bu hikayelerin paylaşımlara göre farkı, sadece 24 saat yayında kalması. 24 saat sonunda paylaşım, otomatik olarak yayından kalkar. Ve bu hikayeleri kimlerin görüntülediğini görme imkanına sahipsiniz.

Instagram hikayesini gizleme ne oluyor?

Instagram hikayeleri arkadaşlarınız tarafından görüntülenir. Tüm takipçileriniz bunları görebilir. Ancak gizlilik kapsamında, bazı kişilerin görmesini engelleme hakkına sahipsiniz. Buna Instagram hikayesini gizleme durumu diyoruz.

Böylece sizin istemediğiniz hiç kimse hikayelerden haberdar olamayacak. Ancak sizin başkalarını gizleyebildiğiniz gibi, başkaları da sizi gizleyebilir. Bunu öğrenmek mümkün mü sorusunun cevabı ise bir ihtimal. Yani doğrudan bir yol olmasa bile, bu konuda bilgi sahibi olma şansınız var.

Instagram hikayesini gizlemek için hangi yolu izlemeliyim?

Instagram hikayesini gizleme yolunu bildiğinizde, çalışma mantığını anlamanız kolaylaşır. Bu nedenle ilk olarak bu gizlilik ayarının nasıl yapıldığına değineceğiz. Instagram hikayesini bazı kişilerden gizleme adım adım:

instagram hikayesinin gizlendigini nasil anlarim mumkun mu guncel

  • Instagram hikayesini gizlemek için, ilk olarak Instagram hesabınıza giriş yapın. Ve sol üst kısımda yer alan hikayeler kısmını açın. Paylaşacağınız resim ya da videoyu seçin. Hemen alt kısmında (sağ bölüm) yer alan üç nokta görüntüsündeki simgeye tıklayın. Bu simgeye tıkladığınızda karşınıza bazı seçenekler çıkacak.

instagram hikayesinin gizlendigini nasil anlarim mumkun mu guncel

  • Bu seçenekler içinde hikaye ayarları kısmına tıklayın. Burada hikayenize dair bir çok ayar yer almaktadır.
Bu Yazımızıda Okuyun:  Instagram Yorum Kapatma ve Kelime Filtreleme Nasıl Yapılır?

instagram hikayesinin gizlendigini nasil anlarim mumkun mu guncel

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Beğeni Satın Al Nedir?

  • Bizim için ise önemli olan ilk bölümde yer alan hikayeyi gizle bölümü. Bu hikaye gizleme bölümünden istediğiniz isimleri seçerek hikayenizi gizlemeniz mümkün. Bundan sonra o kişiler, yaptığınız hikayeleri hiçbir şekilde göremez.

Instagram hikayesini gizleme nasıl yapılır bu ayarları gösterdik. Bu ayarlar değişkenlik göstermektedir. İstediğiniz zaman değişiklik yapmanız mümkün. Gizlediğiniz bir kişinin, gizliliğini kaldırdığınız zaman hikayelerinizi aynı şekilde görmeye devam edecektir.

Hikayelerini gizleyen kişileri öğrenmem mümkün mü?

Yukarıdaki bölümde, hikaye gizleme ayarlarının mantığından bahsettik. Gördüğünüz gibi bu gizleme isim isim yapılmaktadır. Yani biri sizi gizlemek istediğinizde sizin isminizi yazıp engellemesi gerekiyor.

Bu durumda siz engellenirken, başka kişiler hikayeleri görmeye devam edecek. Gizlenip gizlenmediğini anlamanın en önemli yolu gördüğünüz gibi, ortak arkadaşlar. O kişinin takipçisi olan başka bir arkadaşınız, hikayeleri görürken siz göremiyorsanız demek ki engellendiniz. Buradan anlama ihtimaliniz var. Ancak o kişinin de engellenme durumu olduğu için, kesin bir ifade kullanamıyoruz. Sadece varsayım olarak, öğrenme ihtimalinizin olduğuna değiniyoruz.

Diğer bir yöntem ise fake (sahte) hesap açmak. Sahte hesap açıp o kişiye takip isteği gönderin. Kabul etmesi durumunda, hikayelerini takip etme olanağı bulursunuz. Böylece sizi engelleyip engellemediğini kolay bir şekilde anlarsınız.

Sonuç

Bu yazıda Instagram hikayesini gizleyen kişileri öğrenebilir miyim sorusuna cevap bulduk. Dolaylı yoldan öğrenme şansınız olduğuna değindik.

Yazımızın faydalı olduğunu umut ediyoruz. Görüşmek üzere.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Takipçi Satın Al Nedir?

Facebook Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Önceki yazımızda Facebook Arkadaş Gizleme Ayarları Nasıl Yapılır? Güncel Resimli Anlatım başlıklı içeriğimiz Facebook hakkında bilgiler verilmektedir.

25 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir