Instagram Kaydet Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram Kaydet Özelliği Nasıl Kullanılır?

Hepimizin Instagram ana sayfada gezerken beğendiği gönderiler olmuştur. Bazıları bir fotoğraf bazıları da bilgi edindiğimiz bir video. Ancak bu gönderilere geriye dönüp bakmak istediğimizde çoğu zaman tekrar bulamıyoruz. Bu gibi durumlarda Instagram’ın bizim için düşünmüş olduğu çok güzel bir özellik bulunmakta. Mark Zuckerberg’ın Instagram’ı satın almasıyla birlikte yaptığı yeniliklerle Instagram çok fazla işlevsellik kazandı. Bu yeniliklerden biri de Instagram kaydet özelliği, bu özellik sayesinde Instagram’da beğendiğimiz bir paylaşımı kaydedip saha sonra tekrar görüntüleyebiliyoruz. Bu yazımızda sizlere bu özelliği nasıl kullanacağınız ve detayları hakkında bilgiler vereceğiz.

Instagram Kaydet Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram kaydet özelliği kullanımı oldukça basit ve işlevselliği olan bir uygulama.

Öncelikle Instagram hesabınıza giriş yapıyorsunuz. Daha sonra ana sayfada bulunan bir gönderiyi seçiyoruz. Bu alanda seçtiğimiz gönderiyi kaydetmek için yorum ve beğeni ikonlarının sağında bulunan işarete tıklıyoruz. Artık seçtiğiniz gönderi Instagram profilinizde kayıt edildi, dilediğiniz zaman kaydettiğiniz yere girip tekrar bakabilirsiniz. Şimdi kaydettiğimiz gönderi nerede bu sorunun cevabını verelim.

Instagram Kaydedilenleri Görüntülemek

Instagram kaydet özelliği fotoğrafları videoları kaydetmenizi sağlıyor, ancak kaydettiğiniz fotoğraflar telefonunuza değil Instagram hesabınızda bir bölüme kayıt ediliyor. Bu bölüme ulaşmak için, Instagram hesabınızda profil sayfanıza tıklayın. Resimlerinizin üstünde bulunan ikonlardan en sağ taraftaki ikona tıklatın. Burada “Tümü” sekmesine geldiğinizde kaydettiğiniz resim veya videoya ulaşabilirsiniz.

Fotoğrafını veya videosunu kaydettiğiniz kişi Instagram’dan profilini silerse ya da fotoğraf ve videolarını silerse sizin de kaydettiğiniz fotoğraf ve videolar silinir. Bu yüzden bizim tavsiyemiz her kaydettiğiniz video veya fotoğrafın bir ekran görüntüsünü almanız, bu şekilde daha garantili bir işlem yapmış olursunuz.

Aynı zamanda bir fotoğrafı kaydettiğinizde karşıdaki kişiye kesinlikle bildirim gitmemektedir. Bu konuda rahatlıkla Instagram kaydet özelliği uygulamasını kullanabilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

Instagram Kaydet Özelliği Nasıl Kullanılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.