Instagram Kendi Kendine Başkalarını Takip Ediyor Sorunu [Çözüldü]

Instagram Kendi Kendine Başkalarını Takip Ediyor Sorunu [Çözüldü]

Instagram Hesabınız Kendi Kendine Başkalarını Takip mi Ediyor ?

Instagram kendi kendine başkalarını takip ediyor ve siz bu durumdan rahatsız mısınız ? İşte sorununuzun kaynağı ve çözümü. Instagram için dış kaynaklı yardımcı uygulamalar internette sık rastlanılan programlardır. Bu programların bazıları yararlı olsa da pek çoğu hesabınıza zarar verebilecek bileşenlere sahip.

Instagram kullanıcıları gizli profilleri görme, beğeni ve takipçi kazanma ve profilime kim bakmış gibi sahte uygulamalar yüzünden sıklıkla sorunlarla karşılaşıyorlar. Bu sorunların gözle görülür olarak en büyüğü kullanıcıların hesaplarının çalınması ancak diğer can sıkıcı sorunlardan biri de Instagram hesabınızın kendi kendine başkalarını takip etmesi sorunudur.

instagram-kendi-kendine-beğeniyor-takip-ediyor

Instagram Kendi Kendine Takip Ediyor Sorununun Çözümü

Bu sorunun kaynağı daha önce Instagram hesabınıza tanımladığınız dış kaynaklı uygulamalardır. Bu uygulamaların Instagram hesabınızı kontrol etmesine izin vermeniz sonucu, uygulamayı geliştiren kişiler hesabınızı istedikleri gibi kullanabilir. Problemi ortadan kaldırmak için önce hesabınıza erişmesine izin verdiğiniz programın Instagram hesabınızla olan ilişkisini kesmelisiniz. Bunun içi yapmanız gerekenler şöyle;

  • Öncelikle Instagram’a web sayfası üzerinden giriş yapıyoruz. Telefon uygulaması ile değil dikkat edin web sayfası ile giriş yapmalısınız.
  • İkinci adımda, hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ bölümde yukarıda bulunan sizi profil sayfasına yönlendirecek ikona tıklayın.
  • Profilinizi düzenlemek için Profili Düzenle seçeneğine tıklayın.
  • Buradan profil sayfanıza erişim izni olan dış kaynaklı uygulamaları kaldırmak için İzinli Uygulamalar seçeneğine gelin.
  • Burada karşınıza çıkan dış kaynaklı Instagram uygulamalarının hesabınıza erişimini kaldırın ve işlemi kaydederek sayfadan çıkın.
  • En son adımda da Instagram sayfanızın güvenliği için mevcut kullanıcı adınızı ve şifrenizi değiştirin.

Dış Kaynaklı Uygulamalara Dikkat Edin

instagram-kendi-kendine-sorunu

Instagram kendi kendine başkalarını beğeniyor ve benzeri sorunlarınızın tek ve kökten çözümü dış kaynaklı Instagram uygulamalarının profilinize ulaşmalarına izin vermemenizdir. Eğer adımları doğru uygular ve hesabınıza erişim izni olan dış kaynaklı uygulamaları kaldırırsanız hesabınız normale dönecektir.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Bu konuda bilmeniz gereken en önemli nokta hesabınız çalınmadan bu durumu müdahale edebilmektir. Çünkü bu tarz dış kaynak yazılımları hesabınızı çalarak daha büyük mağduriyetlere neden olabilir. Siz en iyisi Instagram profilime kim bakmış, gizli fotoğrafları görüntüleme gibi sahte uygulamalardan uzak durum, çevrenizdekileri de bu konuda uyarın.

Instagram kendi kendine takip etme hesabınızın başkalarını otomatik olarak takip etmesi sorunudur. Birçok kişi takip ettiği kişilere göz attığında kendisinin takip etmediği halde takip edilmiş hesaplara rastlamaktadır. Bu sorunun çözümünü bu yazımızda sizlere sunacağız.

Instagram Kendi Kendine Takip Etme Neden Oluyor?

Instagram kendi kendine takip etme genellikle ücretsiz takip kazanmak için bazı uygulamalara ya da sitelere giriş yapılması sonucunda ortaya çıkmaktadır. Ücretsiz takipçi kazandırdığını belirten siteler sizin hesabınızı başkalarının takip etmesini sağlasa bile sizin de başkalarını haberiniz olmadan takip etmenize neden olur. Unutmayın bu tarz siteler sizin gibi hesap bilgilerini aldığı birçok hesabın birbirini takip ettirilmesi mantığıyla işlemektedir. Bir süre sonra da hesabınızı ele geçirerek tamamen kontrolünüzden çıkmasına da neden olabilirler. Bu nedenle ücretsiz takipçi kazandırdığını iddia eden sitelere ya da uygulamalara Instagram kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapmamalısınız. Sizden hesap bilgilerinizi isteyen her site hesabınız için tehlike oluşturmaktadır.

Instagram Kendi Kendine Takip Etme Nasıl Çözülür?

Öncelikle Instagram’a giriş yapın ve izin verdiğiniz uygulamaları kontrol edin. İzin verdiğiniz uygulamalar varsa bu izinleri kaldırmalısınız. Eğer izin verdiğiniz uygulama yoksa Instagram şifrenizi değiştirmelisiniz. Şifreniz değiştirildikten sonra giriş yapılmış tüm cihazlardan çıkış yapılacaktır. Bu sayede hesabınızın güvenliğini sağlayabilir ve Instagram kendi kendini takip etme sorunundan kurtulabilirsiniz.

Instagram Kendi Kendine Takip Etme Sorunuyla Karşılaşmamak İçin Yapılması Gerekenler

Instagram ülkemizde ve dünyada oldukça popüler bir sosyal medya platformu olması nedeniyle bu uygulama üzerine birçok program geliştirilmiştir. Bunlardan bazıları da sizlere ücretsiz takipçi kazandıracağını iddia etmektedir. Bu tarz uygulamalar hesabınızı ele geçirmeye çalışmakta ya da hesabınızı kullanarak spamlar veya reklamlar göndererek diğer kullanıcıları rahatsız etmektedirler. Bu sorunla karşılaşmak istemiyorsanız Instagram hesap bilgilerinizi kullanarak bu sitelere ya da uygulamalara giriş yapmamalısınız. Takipçilerinizi arttırmak istiyorsanız güvenilir sitelere yönelebilirsiniz. Bu konuda yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram kendi kendine takip etme nasıl çözülür konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi ve beğeni satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 2 Ortalama: 5 )

Gösterilecek yorum yok.