Instagram Kişi Bazlı Yorum Filtreleme Nasıl Yapılır?

Instagram Kişi Bazlı Yorum Filtreleme Nasıl Yapılır?

İki gün önce açıklanan rakamlarla beraber sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olma yolunda ilerlediğini gösteren Instagram, 800 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştı. 800 milyon aktif kullanıcı sayısıyla beraber öne çıkan uygulamanın, kullanıcı sayılarını açıkladığı etkinlik sırasında bazı sürprizleri paylaştığını da gördük. Bu sürprizlerden birisi de uygulamanın yorum bölümüyle alakalı oldu. Yorum filtrelerini güncelleyen uygulama, Instagram Kişi Bazlı Yorum Filtreleme sistemini devreye soktu.

Öncelikle tamamen yorum kapatma özelliğinin devre sokulduğu, hemen ardından ise yorumlar içerisinde yer alan bazı kelimelerin engellenmesi üzerine güncellemelerin yapıldığı uygulama için son olarak Instagram Kişi Bazlı Yorum Filtreleme sistemi kullanımda. Peki, bu özellik nasıl kullanılacak? Farklılıkları neler?

Instagram Kişi Bazlı Yorum Filtreleme Nedir?

İlk aşamada yeni özelliğin nasıl bir fark oluşturduğundan söz etmek gerekiyor. Yeni özellik yorumları kişilere göre engellemenizi sağlamakta. Yani eğer bir kullanıcının size yorum göndermesini istemiyorsanız, yeni özelliği kullanıp bu kişinin iyi kötü tüm yorumlarını engelleyebilirsiniz.

 

Kullanıcıların bu şekilde tüm yorumlarının engellenebilmesi, uygulama üzerinden belli kullanıcılar tarafından rahatsız edilen kullanıcılar için bir hayli iyi bir gelişme olarak gösteriliyor. Özellikle paylaşımlarını tamamen yoruma kapatmak istemese de belli kullanıcılardan yorum almak istemeyen kişiler için çözüm yolunun bulunduğunu söylemek gerek. Bunun dışında yeni özelliğin nasıl kullanılacağına bakalım.

Instagram Kişi Bazlı Yorum Filtreleme Nasıl Kullanılır?

Yeni özelliği kullanmak için ilk olarak son güncellemeleri yapmak gerekecek, ardından yapacağınız işlemler şu şekilde;

  • Instagram uygulamasına girip, ayarlar kısmına geçin.
  • Buradan “yorumlar” kısmına girmeniz gerekecek.
  • Yorumlar bölümünde “şu kişinin yorumlarını engelle” bölümü olduğunu göreceksiniz.
  • Bu bölümden yorumlarını engellemek istediğiniz kullanıcıların ayarlarını yapabilirsiniz.
Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Instagram Kişi Bazlı Yorum Filtreleme

Söz konusu güncellemeyi henüz alamamış olabilirsiniz. Öyle ki güncelleme yine bölgesel yayına girdi. Yorumla kısmında bahsettiğimiz seçeneği göremiyorsanız bir süre daha güncellemeleri beklemeniz gerekiyor. Güncellemelerin tüm bölgeler için yayına girmesinden sonra, yukarı belirttiğimiz şekilde kullanımla beraber Instagram yorumlarını kişiye göre engelleyebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.