Instagram Kişi Bazlı Yorum Filtreleme Nasıl Yapılır?

Instagram Kişi Bazlı Yorum Filtreleme Nasıl Yapılır?

İki gün önce açıklanan rakamlarla beraber sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olma yolunda ilerlediğini gösteren Instagram, 800 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştı. 800 milyon aktif kullanıcı sayısıyla beraber öne çıkan uygulamanın, kullanıcı sayılarını açıkladığı etkinlik sırasında bazı sürprizleri paylaştığını da gördük. Bu sürprizlerden birisi de uygulamanın yorum bölümüyle alakalı oldu. Yorum filtrelerini güncelleyen uygulama, Instagram Kişi Bazlı Yorum Filtreleme sistemini devreye soktu.

Öncelikle tamamen yorum kapatma özelliğinin devre sokulduğu, hemen ardından ise yorumlar içerisinde yer alan bazı kelimelerin engellenmesi üzerine güncellemelerin yapıldığı uygulama için son olarak Instagram Kişi Bazlı Yorum Filtreleme sistemi kullanımda. Peki, bu özellik nasıl kullanılacak? Farklılıkları neler?

Instagram Kişi Bazlı Yorum Filtreleme Nedir?

İlk aşamada yeni özelliğin nasıl bir fark oluşturduğundan söz etmek gerekiyor. Yeni özellik yorumları kişilere göre engellemenizi sağlamakta. Yani eğer bir kullanıcının size yorum göndermesini istemiyorsanız, yeni özelliği kullanıp bu kişinin iyi kötü tüm yorumlarını engelleyebilirsiniz.

 

Kullanıcıların bu şekilde tüm yorumlarının engellenebilmesi, uygulama üzerinden belli kullanıcılar tarafından rahatsız edilen kullanıcılar için bir hayli iyi bir gelişme olarak gösteriliyor. Özellikle paylaşımlarını tamamen yoruma kapatmak istemese de belli kullanıcılardan yorum almak istemeyen kişiler için çözüm yolunun bulunduğunu söylemek gerek. Bunun dışında yeni özelliğin nasıl kullanılacağına bakalım.

Instagram Kişi Bazlı Yorum Filtreleme Nasıl Kullanılır?

Yeni özelliği kullanmak için ilk olarak son güncellemeleri yapmak gerekecek, ardından yapacağınız işlemler şu şekilde;

  • Instagram uygulamasına girip, ayarlar kısmına geçin.
  • Buradan “yorumlar” kısmına girmeniz gerekecek.
  • Yorumlar bölümünde “şu kişinin yorumlarını engelle” bölümü olduğunu göreceksiniz.
  • Bu bölümden yorumlarını engellemek istediğiniz kullanıcıların ayarlarını yapabilirsiniz.
Bu Yazımızıda Okuyun:  Instagram Direct Grup Ad Değiştirme Nasıl Yapılır?

Instagram Kişi Bazlı Yorum Filtreleme

Söz konusu güncellemeyi henüz alamamış olabilirsiniz. Öyle ki güncelleme yine bölgesel yayına girdi. Yorumla kısmında bahsettiğimiz seçeneği göremiyorsanız bir süre daha güncellemeleri beklemeniz gerekiyor. Güncellemelerin tüm bölgeler için yayına girmesinden sonra, yukarı belirttiğimiz şekilde kullanımla beraber Instagram yorumlarını kişiye göre engelleyebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Beğeni Satın Al Nedir?

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Önceki yazımızda Instagram Video Görüntüleme Sayacı Hakkında Bilinmesi Gerekenler başlıklı içeriğimiz Instagram Video Görüntüleme, instagram video izleme sayısı görünmüyor ve video görüntüleme sayacı hakkında bilgiler verilmektedir.

25 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir