INSTAGRAM KİŞİ ÖNERİLERİ NASIL KAPATILIR?

INSTAGRAM KİŞİ ÖNERİLERİ NASIL KAPATILIR?

Instagram kişi önerileri her zaman karşımıza çıkmaktadır. Instagram sosyal medya severlerin en çok sevdiği ve tercih ettiği ağ olarak dikkatleri çekmektedir. Instagram gerek anlık mesajlaşma uygulaması, gerek paylaşımlar ve gerekse kontrolün elimizde olması sebebiyle en çok tercih edilen soysal medya olma özelliğini koruyor. Instagram birçok kişisel ve farklı özelliğiyle karşımıza çıkıyor.

Instagramın bize sunduğu hizmetlerin başında yer alan önerilen kişiler, takip etmek isteyebileceğimiz, paylaşımlarını beğenebileceğimiz kişileri Instagramın belirlemesi sonucu ortaya çıkan listedir. Bu listede telefon rehberimizde kayıtlı olan kişiler söz konusu listede yerini almaktadır. Ayrıca genel olarak takip ettiğimiz paylaşımlarla yakın içerikte paylaşım yapan kişilerde bu listede yer almaktadır. Bu sayede takip etmek isteyebileceğiniz kişilere çok daha kolay ulaşabilirsiniz. (Instagram Destek)

Instagram kişi önerileri her ne kadar Instagramın bizim için sunduğu bir ayrıcalık olsa ve işimize yarayabilecek bir özellik olsa da Instagramın bu özelliğini beğenmeyenler ve kullanmak istemeyenler olabilir. Bu durumda Instagram Önerilerini kapatmakta sizin elinizdedir.

ADIM ADIM INSTAGRAM ÖNERİLENLERİ KAPATMA

  1. Adım

Instagram önerilen özelliğini kapatmak için elbette öncelikle telefonunuzdaki Instagram  mobil uygulamasından e posta adresiniz ve şifrenizle hesabınıza giriş yapmalıyız.

  1. Adım

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra profil ayarlarınızı güncelleyebilmek için profilinize gelin ve alt alta üç çizgiyi tıklayın. Bu üç çizgiyi tıkladığınızda profilinizde yapabilecekleriniz sekmesi açılacaktır. Bu sekmeden “ayarlar” sekmesine gitmelisiniz.

  1. Adım

Ayarlar sekmesini tıkladığınızda alt alta bazı sekmeler sıralanacak. Bu sekmeler; arkadaşlarını davet et, whatsap kişilerini davet et, kişileri davet et, kişileri takip et, facebook arkadaşları ve kişiler şeklinde ayrı sekmelere ayrılmaktadır. Bu sekmeler arasından “kişiler” sekmesini tercih etmelisiniz.

  1. Adım

Yeni açılan sekmede ise önerilenler, facebook, bağlantılar şeklinde üç ayrı sekme açılacak. Bu sekmeler arasından ise “bağlantılar” sekmesini tercih etmelisiniz.

  1. Adım

Instagram telefon bağlantısını kesmek için “bağlantılar sekmesinden Instagram telefon bağlantısını kes seneğini tıklamalısınız. Yaptığınız bu işlem sonrasında telefon rehberiniz ve Instagram hesabınız arasındaki bağlantı kesilmiş olacak ve rehberiniz Instagram hesabınıza yansımayacaktır. Bu şekilde Instagram hesabınız önerilenler listenize rehberinizdeki kişileri göstermeyecektir.

Instagram Facebook bağlantısını kesmek de mümkündür. Açılan sekmeler arasından ‘bağlantılar” sekmesini değil de “facebook” seçmesini seçer ve bağlantıyı kes seçeneğini tıklarsanız; tıpkı Instagram telefon rehberinize ulaşamadığı gibi facebook arkadaşlarınıza da ulaşamayacaktır.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Instagram aramaları için önerilen listesi de hazırlamaktadır. Sizin sıklıkla arama yaptığınız etiket ya da kişileri önerilen listenizde karşınıza çıkarmaktadır. Bunun amacı Instagram kullanıcılarına kolaylık sağlamaktır. Ancak Instagramın bu özelliğinden memnun değilseniz ya da bazı kişileri önerilen listesinde görmek istemiyorsanız bu durumda Instagram arama alanına gelmelisiniz. Daha sonra alt alta daha önceki aramalarınız listelenecektir. Bu aramalarınızın yanında küçük bir çarpı işareti bulunmaktadır. Bu çarpı işaretine tıkladığınızda aramalarınız sonucunda önerilen listesinde yer alan kişileri manuel olarak silmiş olacaksınız.

Instagram ürünlerimizi satın alaraka sayfanızın Instagram Takipçi sayısını yükseltebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.