Instagram İçin Koleksiyon Reklam Modeli

Instagram İçin Koleksiyon Reklam Modeli

İşletme Hesapları İçin Instagram Koleksiyon Reklam Modeli

Instagram’ın en fazla kullanılan özelliklerinden biri reklam verme özelliğidir. Bu özellik sayesinde milyonlarca reklam veren ve müşteri sosyal medya uygulaması üzerinden bir araya gelebiliyor ve ticaret yapabiliyor. Yeni Instagram koleksiyon reklam modeli de bu ticaretin artmasına yardımcı olabilecek yeni bir özellik.

Sosyal medya uygulamalarının hemen hemen hepsi gelirlerini reklamlar ve sponsorlu içerikler aracılığıyla elde etmektedir. Bu yüzden uygulamalar reklam verenler için daha iyi seçenekler yaratmak için sürekli çalışmakta ve reklam modellerini geliştirmektedir. Facebook’ta sahibi olduğu fotoğraf ve video paylaşımı yapılan sosyal medya uygulaması için Instagram koleksiyon reklam modeli isimli bir reklam modeli piyasaya sürdü.

instagram-koleksiyon-reklamlari-1

Son yılların en hızlı yükselen internet girişimi Instagram yeni bir reklam modeli duyurdu bu reklam modelinin adı Instagram koleksiyon reklam modeli. Bu yeni modelle birlikte reklam verenler birden fazla ürününü istediği görsel ve metin desteğiyle, potansiyel müşterilerine tanıtabilecek.

Reklam verenlerin en çok yaşadıkları sorun maalesef kullanıcılara ve potansiyel müşterilere istedikleri gibi ulaşamamalarıdır. Bu sorunun en büyük kaynağı, reklam verenlere istedikleri reklam alanlarını ve araçlarını sağlayamayan dijital uygulamalar ve dijital pazarlama uzmanlarıdır. Bu sorunları ortadan kaldırmak için uygulama geliştiriciler ile dijital pazarlama uzmanları birlikte çalışarak müşterilerine daha iyi ve sağlıklı reklam alanları oluşturmaya çalışıyor. Aynı amaçla çalışan çoğu sosyal medya uygulaması reklam verenlerin hassasiyetlerini dikkate alarak oluşturdukları yeni reklam modellerini, kendi sistemlerine entegre ediyorlar.

Bu sistemlerin en son çıkanı Facebook‘un da kullandığı koleksiyon reklam modeli.

Instagram Koleksiyon Reklamları Ne İşe Yarayacak ?

Koleksiyon reklamlarının ortaya çıkışı yukarıda da bahsettiğimiz gibi potansiyel müşterilerle reklam verenleri daha sağlıklı bir şekilde bir araya getirmek. İnsanların yeni internet çağında alışveriş yapma alışkanlıkları da değişiyor. Markalar ve üreticiler de değişen bu alışkanlıklara ayak uydurmak ve daha doğru bir pazarlama modeli ile müşterilerinin karşısına çıkmak için yenilikleri olabildiğince takip ediyorlar.

instagram-koleksiyon

Bu yeniliklerin en hızlı geliştiği ve direk olarak kullanıcılara yansıdığı yegane yer sosyal medya mecraları. Bu mecralarda yapılan reklamlar hem firmaların bilinirliğine hem de satışlarına ekstra katkı sunabiliyor. Bunun için dünyaca ünlü firmalar sadece sosyal medya reklamları ile daha fazla müşteriye ve kullanıcıya ulaşmak için dijital pazarlama ofisleri kurdular. Bu ofislerin bir çoğu diğer sosyal medya ve dijital medya mecralarıyla iletişim halinde ne istediklerini ne istemediklerini anlatarak birlikte çalışıyorlar.

Bu birliktelik ile ortaya kanvas reklamlar, karosel reklamlar ve yeni çıkan koleksiyon reklamları gibi reklam modelleri çıkabiliyor. Olumlu yönde karşılanan bu reklam modellerinin çoğu büyük markaların pazarlama birimleriyle dirsek teması halinde oluşturulmuştur.

Nasıl Kullanılıyor ?

Koleksiyon reklamları, markaların bünyelerinde bulunan ürün yelpazelerini en doğru şekilde potansiyel müşterilerine anlatmalarını sağlamak amacıyla oluşturuldu. Daha önce de bahsettiğimiz gibi bu reklam modeli ile birlikte ürünlerinizi ayrı görsel ve metinle istediğiniz hedef kitleye ulaştırabileceksiniz.

instagram-koleksiyon-reklam-modeli

Yeni modelle birlikte hedef kitlenizi de genişletebiliyorsunuz. Reklam için ayarladığınız hedef kitlenin artık sadece spor araba sevmesi gerekmiyor. Eğer ürünlerinizin içinde spor arabanın dışında, aile arabası ya da arazi arabası gibi seçenekler varsa bunları da tek bir reklam gönderisi ile birlikte kullanıcılara ulaştırabiliyorsunuz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

Yeni koleksiyon reklamları en çok birden fazla kategoride satış yapan e-ticaret sitelerinin işine yarayacak gibi duruyor çünkü koleksiyon reklamlarında ne kadar fazla ürününüz varsa o kadar etkili reklam yapabiliyorsunuz. Ayrıca bu reklamlarda kullanılması en çok şirketleri rahatlatacak bir yenilik de var.

Bu yenilik ürünlerin satışını yapacağınız internet sitesine direk link vermenizi sağlıyor. Yani müşterileriniz görselini gördüğü ürünü satın almak için sadece görselin alt kısmında bulunan satın al butonuna tıklayacak ve bu ürünün satış sayfasına girmesi için yeterli olacak.

 

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.