Instagram Kullanıcı Destek Sistemi Nasıl Kullanılır?

Instagram Kullanıcı Destek Sistemi Nasıl Kullanılır?

Sosyal medyada güvenlik konusuna en çok dikkat eden uygulamaların başında Instagram geliyor. Yayınlandığı günden bu yana görsel yönünün ön planda olması nedeniyle güvenlik konusuna daha da önemli çalışmalar yapan sosyal medya uygulamasının, 800 milyon kullanıcı açıklamasından sonra ise yepyeni güvenlik önlemleri de ortaya çıktı. İlk etapta yorum sisteminin güvenliği bir hayli arttırıldı. Şöyle ki kullanıcıların yorumları sadece engelleme ya da açık konuma getirmesi değil, bunun dışında kullanıcılara göre engel sunması da sağlandı. Yani istemediğiniz bir kullanıcı varsa ve bu kullanıcıların yorumlarını engellemek isterseniz, doğrudan bu kullanıcı için engelleme kullanmanız mümkün. Tüm bunlar bir yana Instagram Kullanıcı Destek sisteminin de epey bir konuşulacağını düşünüyoruz. Öyle ki yeni sistemde etkinlikte duyuruldu ve güvenlik konusunda ekstra çözümler sunulmasını sağladı. Önce yeni sistemin ne olduğundan sonra ise nasıl kullanılacağından söz edelim.

Instagram Kullanıcı Destek Teknolojisi

Yeni sistem sosyal medya üzerinden yaşanan intihar olaylarının artması üzerine sunulmuş olan bir sistem. Kullanıcıların intihara yatkınlık göstermesi ve bu yönde paylaşımlar yapması üzerine Instagram Kullanıcı Destek teknolojisi kullanıma giriyor. Paylaşımları gören kullanıcılar, bu paylaşımlarda intihara yatkınlık hissettikleri zaman Instagram’a başvurabilecek.

Instagram Kullanıcı Destek

Bu şekilde kullanıcılar için destek talebinde bulunulabilecek. Canlı yayın sistemine de eklenen Instagram Kullanıcı Destek teknolojisinin nasıl kullanılacağı konusunda da önemli bilgiler paylaşılmış durumda. Peki, Instagram’da kullanıcıların bu şekilde paylaşımlar yaptığını görecek olursak, uygulamaya nasıl destek talebinde bulunabiliriz?

Bunun için yapacağınız ayarlar şöyle;

 • Öncelikle kullanıcıların kendisine zarar verme eğiliminin olduğu paylaşımlara gelmeniz gerekiyor. Bu paylaşımlara gelip, ardından gönderinin altında yer alan “…” simgesine girmeniz gerekiyor. Bir nevi gönderinin ayarları kısmına girmeniz gerek.
 • Hemen ardından ise “ bu fotoğraf insanları tehlikeye atıyor” sekmesine girmeniz gerekiyor. Buradan ise “Kendine zarar verme” sekmesine tıklamanız gerekiyor.
Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Böylelikle Instagram Kullanıcı Destek bölümüne bildirimle haber verebiliyorsunuz. Instagram uygulamasına destek mesajı gönderilmesini sağlayan teknoloji canlı yayınlarda da kullanılacak. Canlı yayın sisteminde kullanılacak olan yeni özelliğin ne kadar başarılı olacağı konusunda bir bilgi bulunmuyor.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

2 yorum

 1. Tayfun
  Tayfun

  Pekala kullanıcının kendine zarar verdiği bir gönderiyi instagrama bildirdim. Sonrasında ne oluyor? Instagram bu kullanıcıyı takibe mi alacak? Yoksa çeşitli kurumlara bu konu hakkında bilgilendirme mi yapacak?

  • Takipçi Satın Al
   Takipçi Satın Al

   Instagram, yalnızca kendi bünyesinde bulunan zararlı içerikleri engelleyip, yayınına son verebilir. Uygulamanın, yasal otoritelere haber vermek gibi bir sorumluluğu maalesef bulunmamaktadır.