Instagram Limitleri Nelerdir?

Instagram Limitleri Nelerdir?

Son zamanların en popüler uygulaması Instagram’da birçok sosyal medya platformunda olduğu gibi limitler bulunmaktadır. Bu yazımızda Instagram limitleri hakkında bilgi vererek en güncel durumdan bahsedeceğiz.

Instagram Limitleri

Instagram’da takip, beğeni, hashtag ve paylaşım konularında limitler bulunmaktadır. Bu limitleri tek tek inceleyerek konumuza devam edelim.

Instagram Takip Limiti

Instagram’da takip ettiğiniz hesaplar en fazla 7500 olabilir. 7500 sayısına ulaştıktan sonra daha fazla kişi takip edemeyeceğinizi bildiren bir uyarı alırsınız. Aslında bu durum Instagram’ın spam hesaplara karşı aldığı bir önlemdir. 7500 sayısına ulaştıktan sonra başkalarını takip etmek istediğinizde daha önce takip ettiklerinizden temizlemeniz gerekir. Aksi takdirde 1 kişi bile fazladan takip edemezsiniz. Bunun haricinde Instagram’ın 10 dakikalık ve 1 saatlik limitleri de bulunmaktadır. 10 dakikada en fazla 49 kişiyi 1 saatte ise 160 kişiyi takip edebilirsiniz.

Instagram Beğeni Limiti

Instagram’da 1 saat içerisinde en fazla 350 gönderiyi beğenebilirsiniz. Bu sınırı aşmanız durumunda beğeni özelliğiniz geçici olarak kapatılır.

Instagram Gönderi Limiti

Instagram’da paylaştığınız gönderilerde herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. İstediğiniz kadar paylaşımı arka arkaya yapabilirsiniz. Fakat daha önceden paylaşılan gönderileri silerken hata alındığı sıkça bildirilmektedir. Bu durum ise herhangi bir sınırlamadan kaynaklanmıyor ve geçici olarak görülüyor. Bu nedenle gönderi silme işlemini de limitsiz bir şekilde yapabilirsiniz.

Instagram Video Yayınlama Limiti

Instagram limitleri konusunda son başlığımıza geldik. Instagram’da bir video paylaşmak istediğinizde bazı sınırlamalar ile karşılaşabilirsiniz. Paylaşacağınız video 3 saniyeden kısa ve 60 saniyeden uzun olmamalıdır. Bu limitlerin dışına çıktığınızda videoyu paylaşmanıza sistem tarafından izin verilmez.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

Instagram’da beğeni limitini çok sık aşmanız durumunda hesabınız süresiz olarak kapatılabilir. Bu nedenle limit aşmamaya özen göstermelisiniz. Instagram limitleri normal bir kullanıcının ulaşabileceği en yüksek sayılara göre belirlemektedir. Bu nedenle hesabınızı normal dışı kullanmak, spam hesap olarak algılanmanıza neden olabilir.

Instagram limitleri nelerdir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kullanıcı sayısı oldukça fazla olan Instagram, spam hesapların ve paylaşımlarının önüne geçebilmek için bazı sınırlamalar getirmektedir. Bugünkü yazımızda Instagram engelleme limiti nedir konusuna değinerek, faydalı olduğunu düşündüğümüz bilgileri paylaşacağız.

Instagram Engelleme Limiti

Instagram engelleme limiti günlük beğeni, direkt mesaj, hashtag, engelleme ve engel kaldırma işlemlerinin tümünde geçerli olmaktadır. Instagram engelleme limitleri sadece bir özelliği kullanmanızı engellemez, aynı zamanda hesabınıza spam muamelesi yapar ve gönderilerinizin herkes tarafından görülmesini engeller. Limit aşımlarına devam etmeniz durumunda ise hesabınızı süreli ya da süresiz olarak kapatabilir.

Instagram engelleme limitleri kullanıcı engellemelerinde de geçerlidir. Engellediğiniz kullanıcıları liste halinde görebilir ve aynı listeden istediklerinizin engelini kaldırabilirsiniz. Fakat engelleme ve engel kaldırma işlemlerini çok sık yapmayın ve limitleri aşmamaya özen gösterin.

Instagram’da Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Instagram’da engel kaldırmak için öncelikle uygulamaya giriş yapmalı ve profilinize ulaşmalısınız. Ardından ayarlar kısmına girerek engellenenler listesini açabilirsiniz. Engellenenler listesinden istediğiniz kişinin üzerine tıklayın ve açılan sayfanın sağ üst kısmındaki üç noktaya dokunun. Buradan Engeli Kaldır dediğinizde artık kullanıcı ile iletişim kurabilirsiniz ve bu kullanıcı artık sizin gönderilerinizi de görebilir.

Instagram’da Engellendiğini Anlamak

Instagram’da bir kişi sizi engellediğinde engelleyen kişinin hesabını ulaşamazsınız. Aslında sizi engelleyen kişileri bu gibi küçük ipuçları ile de bulabilirsiniz. Fakat son gelen güncellemeler bu ipuçlarını ortadan kaldırdı. Artık sizi engelleyen kişinin hesabını görebiliyorsunuz. Kaç kişiyi takip ettiğini ve kaç kişi tarafından takip edildiği bilgileri de görülebiliyor. Fakat tek fark kişinin gönderilerini görememeniz. Yani bir kişinin bilgilerini görebiliyorsanız ama hiçbir paylaşımda bulunmadığı görülüyorsa bu kişi sizi engellemiştir. Bir kullanıcının sizi engellediğinden emin olmak istiyorsanız ortak arkadaşlarınızdan rica ederek öğrenebilir ya da sahte hesap açabilirsiniz. Sahte hesap açarak istek göndermeniz halinde kullanıcı sizi kabul ederse tüm paylaşımlarını görebilirsiniz.

Instagram engelleme limiti nedir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.