Hangi Instagram Özellikleri Limitli Olarak Çalışıyor ?

instagram-limitli-özellikler

Instagram Limitli Özellikleri Hangileri ?

Instagram limitli özellikleri, Instagram’ın beğeni, takipçi, yorum, etiket, yazı karakteri gibi özellikleridir. Bu özelliklerin limitlendirilmesindeki amaç spam denilen kullanıcıların diğer kullanıcılara zarar vermesini engellemektir.

Instagram, son yılların en fazla dikkat çeken sosyal medya uygulaması olarak milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Geçtiğimiz sene sekiz yüz milyon kullanıcı ile en fazla tercih edilen ikinci sosyal medya uygulaması olan Instagram bazen aldığı aşırı güvenlik önlemleri ile de gündeme geliyor. Instagram’ın kısıtlamalarından çoğu kullanıcıların yararına olsa da bazen kullanıcılar bu tip kısıtlamalara karşı tepki geliştirebiliyor.

instagram-limitli

Bu kısıtlamaların ne olduğuna ve ne gibi sınırlandırmalarla Instagram kullanıcılarını sınırlandırdığına gelecek olursak öncelikle çoğu sosyal medya uygulamasında olan yazı karakteri kısıtlaması ile başlamamız gerekir. Yazı karakter kısıtlaması başta Twitter olmak üzere diğer sosyal medya uygulamalarında sıkça kullanılan bir sınırlandırmadır. Bu sınırlandırmaya göre Instagram gönderilerinizin içerisinde sadece 2200 karakter kullanabilirsiniz ve bu karakter sayısına etiketler de dahildir.

Bunun dışında profil sayfanızda bulunan biyografi ve kullanıcı adı kısımları için de bazı kısıtlamalar mevcut. Biyografi bölümü için kullanıcılara ayrılan maksimum yazı karakter alanı 150 karakter ile sınırlıdır. Kullanıcı adı ise en fazla 30 karakterle yazılabilir ve içerisinde yalnızca nokta ve alttan çizgi işaretleri kullanılabilir.

Instagram’da Bir Günde Kaç Gönderi Beğenilebilir ?

Instagram’da bir gün içerisinde maksimum beğenebileceğiniz gönderi sayısı 350’dir. Bu sayıya gün içerisinde ulaştığınız da Instagram size bir uyarı mesajı göndererek artık daha fazla beğeni yapamayacağınızı bildirir. Bazen birkaç saat bazen de birkaç gün süren yasaklamanın ardından Instagram yasağınızı kaldırır ancak benzer bir davranışı tekrar gösterirseniz bu sefer ilki kadar şanslı olmayabilirsiniz.

Instagram Takip Etme Limiti Kaç ?

instagram-beğeni-limiti

Instagram başkalarını takip etmeniz ve onların fotoğraflarını beğenmeniz üzerine kurulmuş bir sosyal ağdır. Bu ağın esas amaçlarından biri her ne kadar birbirini takip etmek ve fotoğraf gönderileri ile iletişim kurmak olsa da Instagram kullanıcılarına en fazla 7500 kişiyi takip etme imkanı tanıyor. Eğer 7500 kişiden fazlasını takip etmek isterseniz Instagram sizi bir bildirim ile uyararak daha fazla kişiyi takip edemeyeceğini söylüyor.

Bu Yazımızıda Okuyun:  Instagram Hikayeler İçin Müzik Ekleme Programları

Ancak bu durum takip edilebilmek konusunda böyle değil. Bildiğiniz gibi Instagram’da milyonlarca kullanıcı sahibi olan profiller bulunuyor. Takipçi edinme konusunda henüz bir sınırlama getirilmiş değil.

Instagram Etiketlerinde Limit Nedir ?

Instagram etiketlerinde limit, her Instagram gönderisi için 30 etikettir. Bildiğiniz gibi Instagram etiketleri # işareti ile yapılmaktadır. Bu işareti kullanarak oluşturacağınız 30 etiket bir gönderi için kullanabileceğiniz maksimum etiket sayısıdır. Etiketlerin daha fazla kullanıcıya ulaşmak için kullanıldığını bilsek de bu durumu çok fazla abartmamalıyız.

Bir gönderi için 2200 olan karakter sayınızın bir bölümünü etiketleriniz de kullanmak çok akıllıca olmayabilir. Ayrıca etiketleri çok fazla yan yana yazmak gönderinizin görselliğini bozabilir.

Peki Instagram Maksimum Paylaşım Sınırı Kaç ?

Instagram’da henüz bir maksimum gönderi paylaşım sınırı yok. Eğer varsa da henüz kimse bu sınıra ulaşamadı diyebiliriz. Bu gibi bir sınırın var olması ya da duyurulması sosyal ağların popülerliği için çok iyi olmayacaktır. Zira birileri bu sınıra ulaşmak için Instagram’ı zorlaya bilir ve kullanıcıların uygulamayı kullanamamasına yol açabilir.

Instagram Video Görüntüleme Sınırı Nedir ?

Instagram’da video paylaşabilmek için gerekli olan tek şart videonuzun 3 ile 60 saniye arasında bir uzunluğa sahip olabilmesidir.

Instagram Hikayeler İçin Sınırlama Var Mı ?

Instagram’da herhangi bir hikaye sınırlaması yoktur. Hikayeleriniz 24 saat içerisinde silindiğinden dolayı istediğiniz kadar hikaye paylaşımı yapabilirsiniz. Ayrıca yapılan son güncelleme ile hikayelerinize daha fazla yazı yazabilme şansına da sahipsiniz.

Hangi Instagram Özellikleri Limitli Olarak Çalışıyor ?
4.5 (89.69%) 192 votes

Önceki yazımızda Instagram Kendi Kendine Başkalarını Takip Ediyor Sorunu [Çözüldü] başlıklı içeriğimiz instagram kendi kendine takip ediyor ve instagram otomatik takip hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ +