Instagram Markalı İçerik Otomatik Etiket Onayı Nasıl Yapılır?

Instagram Markalı İçerik Otomatik Etiket Onayı Nasıl Yapılır?

Instagram’ın reklam sisteminde en çok dikkat çeken bölüm, Instagram Markalı İçerik sistemi. Instagram tarafından da resmi olarak bilgilendirmeleri yapılan söz konusu bölüm, markalarla kullanıcıların bir araya geldiği bir platform olarak gösterilebilir. Kullanıcılar hesaplarından yayınlamak istedikleri reklam içerikleri için markalarla anlaşıyor ve markanın reklamı amacıyla Instagram’ın standart akışında reklam paylaşımları yapılıyor.

Instagram’ı çok daha işlevsel hale getiren ve kullanıcıların kazanç elde etmesini sağlayan markalı içerik sisteminde, önemli detaylarda bulunuyor. Instagram Markalı İçerik sisteminde en çok önem verilen konu ise iş ortaklarının etiketlenmesi. Kullanıcılar bu şekilde reklam anlaşması yaptıkları markanın unvanının paylaşımlarda etiketlenmesini sağlayabiliyor.

Oldukça işlevsel bir sistem olarak karşımıza çıkan etiketleme sisteminde, işletme hesaplarına da ayrı bir görev düşüyor. Eğer bir işletme hesabınız varsa ve kullanıcılarla iş ortaklığına giderseniz, kullanıcının yaptığı paylaşıma etiketiniz eklendiğinde onaylama yapmanız gerekiyor. Yani marka onayı olmadan etiketleme gerçekleşemiyor.

Bu durum Instagram Markalı İçerik sisteminin biraz yavaş ilerlemesine de neden olmakta. Yavaş ilerleyişin önüne geçmek isteyen Instagram ise bu konuda markalara özel otomatik sistemler sunmakta. Bunların başında da otomatik etiket onayı geliyor. Peki, sistem nasıl çalışıyor?

Instagram Markalı İçerik Otomatik Etiketleme Onayı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bu şekilde markalar, istedikleri profillere otomatik olarak etiketleme onayı vererek işi çok daha basitleştirmiş oluyor. Yani sürekli olarak işletme hesabını kontrol etmeye gerek kalmıyor. Bunun yanı sıra istendiği durumda özel olarak seçili profillerin de onayla etiketleme yapması istenebiliyor. Instagram Markalı İçerik sisteminde işletme hesaplarında otomatik etiket onayı vermek için yapılacaklar ise şöyle;

  • Mutlaka işletme hesabınıza giriş yapmanız gerek. Markanıza ait işletme hesabınıza giriş yaptıktan sonra, ayarlar kısmına geçiş yapıyoruz. iOS cihazlarda yan yana, Android cihazlarda ise üst üste olan noktalara basarak ayarlara geçiş yapıyoruz.
  • Ardından “işletme ayarları” kısmına giriş yapıyoruz.
  • Buradan “Markalı içerik onayları” sekmesine de tıklamanız gerekiyor.
Bu Yazımızıda Okuyun:  Instagram Beğeni Satın Al Nedir?

 Instagram Markalı İçerik

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Beğeni Satın Al Nedir?

  • Bu kısımda istediğiniz, onay verdiğiniz kullanıcıları seçmeniz gerekiyor.

Bu işlemden sonra izin verdiğiniz kullanıcılar, Instagram Markalı İçerik içerisinde markanızın etiketlemesini yaptığı zaman, otomatik olarak etiketlemeye onay veriliyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Takipçi Satın Al Nedir?

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Önceki yazımızda Instagram Direct Mesaj ile Gönderilen Kaybolan Fotoğraflara Metin Ekleme başlıklı içeriğimiz direct mesaj fotoğraf gönderimi, direct mesaj fotoğrafa yazı ekle ve Instagram Direct Mesaj hakkında bilgiler verilmektedir.

25 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir