Telefonum Çalındı Instagram’a Giriş Yapamıyorum – [Resimli Anlatım]

Telefonum Çalındı Instagram’a Giriş Yapamıyorum – [Resimli Anlatım]

Numaram Değişti Instagram’a Giriş Yapamıyorum Sorunu Çözümü

Instagram uygulamasının içinde yaşanan sorunlar kadar, uygulama dışından kaynaklanan sorunlar da gündemden inmiyor. Kullanıcıların en çok sorun yaşadığı dış kaynaklı konu ise cep telefonlarının çalınması sonucu meydana gelen Instagram’a giriş yapamıyorum sorunudur.

Bu yakınmanın sebebi aslında Instagram’ın kısa bir zaman önce kullanıcılarına daha güvenlikli bir sistem sağlamak amacı ile getirdiği iki faktörlü kimlik doğrulama özelliğidir. Bu özelliğin yıllar içerisinde bazı zararlı yanları olduğu açığa çıksa da Instagram bu sistemden vazgeçmeyi asla düşünmüyor.

İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması

instagrama-giriş-yapamıyorum

İki faktörlü kimlik doğrulama özelliği Instagram’a giriş yaparken size bir SMS kodu gönderiyor ve bu kodla güvenli bir şekilde sosyal medya hesabınıza giriş yapabiliyorsunuz. Aslında bütün problem de buradan kaynaklanıyor. Kullanıcılar telefon numaralarını bu özelliği devre dışı bırakmadan değiştirdiği ya da çaldırdığı için artık eski telefonlarına giden SMS kodlarına erişemiyorlar. Böylece Instagram hesaplarına da ulaşamıyorlar.

Bu sorunun çözümü aslında çok basit ancak yüz yüz işe yarıyor diyemeyiz. Çünkü çözümü sağlayacak olan kişi tek başınıza siz değilsiniz. Bu sorunun çözümü için Instagram yardım merkezine başvurmanız gerekmektedir. Bunu da kullandığınız arama motoruna Instagram yardım merkezi yazarak ulaşabilirsiniz. Daha sonra buradan “Instagram hesabım donduruldu” konusunda yardım almak istediğinizi belirtmeniz gerekiyor. Yani Instagram yardım merkezinin arama bölümüne Instagram hesabım donduruldu yazmanız gerekiyor.

Kişisel Hesaplar İçin Kurtarma İşlemi

Bu işlemleri yaptıktan sonra karşınıza çıkan sayfada kişisel bir hesaba sahip olup olmadığınızı Instagram size soruyor. Buradaki soruyu işletme hesabı değil kişisel bir hesap kullandığınıza dair doldurmalısınız. Ardından da aşağıdaki gibi boşluk alanları doğru bir şekilde doldurmalısınız.

Bir sonraki adımda yapmanız gereken Instagram’ın sizin e-posta adresinize yolladığı kodu bir kağıda yazarak yüzünüzün görüneceği bir şekilde kağıt ile birlikte fotoğraf çekmek ve bu fotoğrafı Instagram’a geri yollamak. Bu işlem eğer Instagram yardım merkezi tarafından onaylanırsa geriye sadece onların gönderdiği kurtarma linkine tıklayarak hesabınıza giriş yapmak kalıyor. İşte işlemler bu kadar kolay ancak zor olan Instagram’a başvuru yaptıktan sonra 72 saat beklemek. Eğer Instagram ilgili hesabın sizin olmadığına karar verirse maalesef bu işlemi tekrar ve tekrar yapmanız gerekecek.

instagram-telefon-numaram-değişti-300x182
Kişisel Hesaplar İçin

İşletme Hesapları İçin Kurtarma İşlemi

İşletme hesapları için aynı işlemleri yapıyoruz ancak Instagram işletme hesapları için biraz daha fazla bilgi isteyebiliyor. Bu bilgilerden bazıları işletme ruhsatı, fatura, kuruluş belgesi, vergi dairesi belgesi, sipariş belgesi gibi resmi evrakları sizden isteyebiliyor. Bu durumda yapmanız gereken yukarıda ki bilgilere ek olarak bu belgelerden bir ya da birkaçını ek olarak Instagram yardım merkezine göndermek olmalıdır.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Aksi halde giriş yapamadığınız işletme hesabınıza sonsuza kadar veda edebilirsiniz. Bu durum çoğu işletme hesabı sahibi gibi siz de fazlasıyla üzecektir. Bu nedenle siz en iyisi iki faktörlü kimlik doğrulaması yöntemini aktif hale getirmeden önce iki kere düşünün. Eğer telefonunuz çalınırsa hemen ilgili resmi birimlere müracaat edin ve telefonunuzu kullanıma kapattırın.

instagram-işletme-hesabı-nasıl-kurtarılır
İşletme Hesapları İçin

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

1 Yorum

  1. Tunay
    Tunay

    Çok işime yaradı teşekkürler