Instagram Otomatik Video Oynatma Nasıl Durdurulur ?

Instagram Otomatik Video Oynatma Nasıl Durdurulur ?

Instagram Otomatik Video Oynatma Nedir ?

Instagram otomatik video oynatma, sosyal medya uygulaması Instagram’ın videolarını kullanıcılarına otomatik olarak göstermesini sağlayan bir özelliktir. Bu özelliği sevenlerin yanında çok fazla mobil veri harcanmasına neden olduğu için sevmeyenler de bulunuyor.

Instagram sosyal medya uygulamaları içerisinde en fazla ilgi çeken uygulama olarak geçtiğimiz yıla damgasını vurmuştu. Kullanıcı sayısı ve kullanım sayıları göz önüne alındığında bu ilgi ve alakanın derecesini daha iyi anlayabiliyoruz. Geçtiğimiz yıl neredeyse yedi yüz milyon kullanıcıya ulaşan Instagram geliştirdiği kullanıcı dostu uygulamalar sayesinde sosyal medya dünyasının bir numarası olmaya çok yakın. Ancak her geliştirilen uygulama kullanıcılar tarafından eşit derece sahiplenilmiyor ve bazı durumlarda kullanıcı isyanları çıkabiliyor.

instagram-otomatik-video-oynatma

Instagram otomatik video oynatma özelliği de kullanıcıları isyana sevk eden uygulamalardan biri. Instagram kullanıcılarının bir çoğu uygulamaya mobil halde yani sokakta, otobüste, kafelerde ve halka açık alanlarda giriyor. Bu nedenle de kullanıcılar mobil veri dediğimiz mobil iletişim şirketlerinin sağladığı mobil internet altyapılarını kullanıyor.

Buradaki sorun mobil internet verilerinin diğer internet bağlantılarına göre çok daha pahalı olması. Eğer Instagram’da ya da diğer sosyal medya uygulamalarında mobil veriniz ile video izlemeye kalkarsanız daha ay sonu gelmeden internet veri paketinizi bitirebiliyorsunuz. Daha sonra da hiçbir sosyal medya uygulamasını doğru düzgün kullanamıyorsunuz. İşte bu olumsuz sebeplerden dolayı Instagram otomatik video izleme özelliğini ve diğer birkaç mobil veri kullanımını arttırıcı özelliği kapatmak gerekebiliyor.

Instagram’ı Daha Az Mobil Veri İle Kullanmanın Yolları

Otomatik video izleme özelliğini kapatabilmeniz için öncelikle Instagram uygulamanızı mobil telefonunuzdan giriş yapıyorsunuz. Ardından;

  1. Instagram ayarlarını açın
  2. Hücresel veri kullanımı başlığını bulup girin
  3. Daha az veri kullan özelliğini aktif hale getirin
  4. Ana sayfanıza gelin ve telefonunuz mobil veri kullanımındayken video izlemeye çalışın
  5. Eğer videolar otomatik olarak başlamıyorsa işlem tamam

Ancak kablosuz internet bağlantısı sağladığınız da maalesef yine videolar otomatik olarak açılmaya başlayacaktır. Bu çözüm ile mobil veri bağlantısı kullanırken videolar telefonunuzun ön belleğine indirilmezken wifi bağlantısı yaptığınız anda videolar tekrar otomatik olarak açılmaya başlayacaktır.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

Bu durum Instagram hikayeler içinde geçerlidir. İzlemediğiniz hikayelerin sizden habersiz bir şekilde mobil internetinizi kullanmasını istemiyorsanız yukarıda gördüğünüz adımları uygulayın ve mobil veri ömrünüzü uzatın.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.