Instagram Paylaşım Saatleri Hangileri ?

Instagram Paylaşım Saatleri Hangileri ?

Instagram Paylaşım Saatleri Neden Önemli ?

Son zamanlarda “Instagram paylaşım saatleri” diye bir tabir ortaya çıktı. Bu tanım, bu saatlerin hangi saatler olduğu ve neden bu saatlerde paylaşım yapılması gerektiği gibi soruları ortaya çıkardı. Bu konuda internet üzerinde pek çok görüş olduğu gibi üzerinde mutabakata varılan belirli saatler de mevcut.

Konu Instagram olunca çoğu sosyal medya kullanıcısında akan sular duruyor. Instagram paylaşım saatleri konusu da bu nedenle öne çıkıyor. Örneğin çok uğraştığınız ve beğenileceğini umduğunuz bir fotoğrafınızı Instagram’da takipçileriniz ve arkadaşlarınızla paylaştınız ancak paylaştığınız fotoğraf beklediğiniz ilgi ve beğeni sayısına ulaşmadı. Bu sorun genellikle takipçi sayınız, kullandığınız etiketler ve paylaşım saatinizle ilgilidir.

Akış Güncellemesi

Instagram yeni başlattığı uygulamayla paylaşımlarınızı görmeyen takipçilerinize, eski paylaşımlarınızı göstermeye çalışmaktadır. Eğer sıkça Instagram’ı kullanan birisiyseniz bunun farkına varamazsınız ancak günde bir ya da iki defa akış sayfanıza göz atıyorsanız, günler öncesinden paylaşılmış bir gönderiyi akışınızın en başında görebilirsiniz.

Bunun nedeni başta bahsettiğimiz Instagram’ın yeni akış algoritması. Bu yeni güncellemeyle daha önce görmediğiniz gönderileri Instagram sizin karşınıza günler sonra çıkartabiliyor. Bu sayede takip ettiğiniz kişilerin hiçbir gönderisini kaçırmamış oluyorsunuz.

Etiketler Önemli

Paylaştığınız gönderinin daha fazla insana ulaşmasını sağlayan Instagram etiketlerini doğru kullanmak da önemli. Fotoğrafınızın içeriği ve temasına göre akılda kalıcı ve düzgün okunabilecek etiketler tercih etmeye çalışın. Bu yöntem ile takipçilerinizin dışında başka kullanıcılara da ulaşma imkanı yakalamış oluyorsunuz. Böylelikle gönderiniz daha fazla beğeni alabilir.

Yeni başlayan etiket takip edebilme özelliği de bu konuda size daha iyi yardımcı olabilir. Burada sadece dikkat etmeniz gereken nokta çok fazla paylaşılan ve takip edilen etiketleri gönderinizin altına eklemek olmalıdır.

Takipçi Sayınız

Gönderinizin beklediğiniz kadar beğeni almaması durumunda takipçilerinizin sayısını ve ne sıklıkla Instagram kullandıklarını da sorgulamalısınız. Takipçi yetersizliği gönderilerinize az beğeni gelmesine neden olan bir etken olabilir. Bu durumdan kurtulmak için yapmanız gereken yeni tanıştığınız insanlarla takipleşmek ve facebook kullanıyorsanız burada bulunan arkadaşlarınızı Instagram kullanmaya davet etmektir.

Bunların dışında eğer isterseniz yerli ya da yabancı kaynaklı takipçi satan sitelere de başvurabilirsiniz. Bu yöntemi kullanan binlerce Instagram kullanıcı var. Takipçi satın almak yoğun olarak kullanılan bir yöntem.

Paylaşım Yapılacak Saatler

Instagram paylaşım saatleri haftanın çoğu gününde aynıdır. Ancak bu saatler hafta sonları ve Cuma günü değişiklik gösterebilir. Paylaşım saatleri Instagram’a en çok girilen, Instagram’ın en çok ziyaret edildiği saatler olarak belirtilmiştir. Bu saatler genellikle öğle saateri ve akşam iş çıkışı ile yatmadan önceki saatlerdir. Öğle saatleri insanların işlerini bırakıp yemek yemeğe gitmelerinden dolayı önemlidir. Bu saatlerde yoğun olarak Instagram kullanımı görülmektedir.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Hikayeleri: Markanız İçin Etkili Kullanım Örnekleri
Instagram Hikayeleri: Markanız İçin Etkili Kullanım Örnekleri

Instagram hikayeleri neredeyse herkesin günlük hayatının bir parçası haline geldi. Birçok kullanıcı düzenli aralıklarla hikaye paylaşımında bulunuyor,...

Instagram’da İçerik Oluşturmanın 10 Yolu
Instagram’da İçerik Oluşturmanın 10 Yolu

Bilindiği üzere Instagram, içerik üreticilerinin kitleleriyle etkileşime girmek ve yeni insanlara ulaşabilmek için en çok tercih ettiği uygulamalardan...

Bunun dışında iş çıkış saatleri de insaların en çok Instagram kullandığı saatler arasıdadır. Servislerine binerken ve otobüste seyahat ederken insanlar genellikle sosyal medyada vakit geçirmeyi tercih ederler. Son olarak evlerine giden insanlar televizyonları karşısında dinlenirken ve yatmadan hemen önce yataklarındayken Instagram’a girmektedirler.

Günlere Bölerek Yoğunluğu Şu Şekilde Sunabiliriz;

  • Pazartesi – 19:00 22:00
  • Salı – 15:00 21:00
  • Çarşamba – 17:00
  • Perşembe – 12:00 23:00
  • Cuma 00:00 – 23:00
  • Cumartesi – 00:00 02:00
  • Pazar – 10:00 23:00

 

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.