Instagram Profil Sistemi için Önemli Güncellemeler Yayınlandı

Instagram Profil Sistemi için Önemli Güncellemeler Yayınlandı

Instagram sosyal medya uygulamaları içerisinde en çok kullanılan uygulamalardan biri olmaya kararlı. Sosyal medya uygulamasının son dönemde yaptığı düzenlemelerden bunu net bir şekilde anlamaya başladık. Dün itibariyle sisteme dahil edilen yeni bir düzenleme sonrasında, uygulamanın dikkat çeken yenilikleri aldığını da gördük. Instagram Profil sisteminin de dahil edildiği değişikliklerin bulunduğu yeni güncellemenin değişimlerine geçelim.

Instagram Profil Takip Bilgisi Kullanımda

İlk dikkat çeken özellik Instagram Profil takip bilgisi oldu. Bu güncelleme sonrasında kullanıcıların herhangi bir profile girdiklerinde bu profilin kendilerini takip edip etmediğinin bilgisinin alınması sağlandı. Yapılan düzenleme hangi hesabın kullanıcıları takip ettiğini öğrenmek için sadece profile girilmesinin yeterli olmasını sağladı. Burada kullanıcı sizi takip ediyorsa “takip ediyor” bilgisinin verileceğini belirtelim.

Instagram Izgara Sistemi Yenilendi

Bir başka düzenleme ise ızgara görünümlerinde oldu. Son akıllı telefonların getirdiği yeni ekran düzenlerine uyum sağlamak ve daha bir modern dizayn için 3X3 ızgara formatı bırakılarak yeni format olan 4X4 ızgaralara geçiş yapıldı. Bu özellik doğrudan tüm kullanıcılar için geçerli olmadı fakat yayınlamadan sonra kullanıcı yorumları pek olumlu olmadı ekleyelim. Eski ızgara görsellerini daha iyi bulan kullanıcıların sayısı bir hayli fazla. Değişimin tamamen uygulanacağı dönem ise belli değil.

Instagram Profil

Genel Düzenlemeler

Instagram Profil ve ızgara sistemlerinde önemli değişikliklere neden olan güncelleme, bir süredir beklenen değişikliklerin kullanıma girmesini de sağlıyor. Hikayeler bölümünün web sürümüne desteğinin gelmesi bunlardan ilki. Bunun dışında kısa süre önce duyurduğumuz Facebook ve Instagram çaprazlama sistemi de kullanıma girmiş oldu. Açıkçası bu özellikte bir hayli konuşulacak gibi gözüküyor.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Bunun dışında son olarak Windows mobil sürümün performans iyileştirmeleri aldığını da ekleyelim. Performans iyileştirmeleri sadece Windows sürümü içinde geçerli değil. Aynı zamanda iOS ve Android kullanıcıları içinde genel hata düzenlemesi ve performans iyileştirmeleri aldığını görüyoruz. Güncellemenin yenilikleri ilk olarak Android sürümde tam olarak kullanıma girdi. iOS için hala tüm özellikler kullanımda değil. Birkaç gün içerisinde yeni özelliklerin tamamının iOS içinde yayınlanması bekleniyor.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

1 Yorum

  1. Mehmet CANİK
    Mehmet CANİK

    Gerekli tüm düzenlemeleri yaptık teşekkür ederiz. Ancak takipçilerin sayısını bir türlü arttıramıyoruz. Belirli bir sayıya geldik tıkandık. Bunun sayısı veya özel bir ulaşımı gibi incelikleri var mı?