Instagram Profilime Kim Baktı Uygulamalarına Dikkat

Instagram Profilime Kim Baktı Uygulamalarına Dikkat

Instagram Profilime Kim Baktı Uygulamaları Gerçek Mi ?

Instagram profilime kim baktı adıyla bilinen ve internette sıkça karşınıza çıkan uygulamalar gerçekleri yansıtmıyor olabilir.

Instagram ve diğer sosyal medya mecraları öyle bir hale geldi ki artık günde on hatta yüz defadan fazla bu uygulamaları açıp neler olup bitiyor diye baktığımız oluyor. Instagram profilime kim baktı uygulamaları da buradan doğuyor. Sosyal medya bağımlılığının son noktası olan bu hal birden çok sebep yüzünden meydana gelebiliyor.

Sosyal medyanın insanları bir araya getirme gücü gerçekten muazzam. Bu güç yıllardır görmediğiniz bir arkadaşınızla karşılaşmanızdan henüz tanıştığınız bir kişiyi tanımanıza kadar çok faydalı yollar için kullanılabiliyor. Arkadaşlarınız arasında sizi beğenen ve sıkça takip eden biri var mı öğrenmek için yapabileceğiniz tek şey, sizin paylaşımlarınız ile ne kadar etkileşime girdiğini saymak olacaktır. Bunun dışında resmi olarak profilinizi kimler, hangi zamanlarda ziyaret etmiş anlamak mümkün değil.

instagram-profilime-kim-baktı

Instagram İçin Kullanılan Kim Baktı Programı Gerçek Mi ?

Ancak son zamanlarda ortaya çıkan Instagram profilime kim baktı ve benzeri adlı uygulamalar bu şekilde bir hizmet verebileceklerini iddia etmektedirler. Konu Instagram olunca, ortada dolanan bu programların peşine düşülmesi ve araştırılması da kaçınılmaz bir durum olarak ortaya çıktı.

Instagram profilime kim baktı uygulaması ya da uygulamaları, gerçekten size Instagram profilinize kimin baktığını söyleme garantisi veriyor. Öyle ki eğer istediğiniz kişi sizin Instagram profilinize girerse uygulamanın sizi uyaracağı bile söyleniyor. Ancak bu şekilde gerçekçiliği ve güvenilirliği kanıtlanmamış ve kimler tarafından ortaya çıkarıldığı belli olmayan yazılımları kullanmanızı önermiyoruz. Çünkü bu şekilde isimsiz ve kaynaksız yazılımlar hem telefonunuza hem de Instagram kullanıcı hesabınıza zarar verebilir.

Bu tip uygulamaları genellikle Google Play Store ve Apple App Store gibi resmi uygulama indirme sistemlerinde görmeyiz. Bunun nedeni, uygulamaların güvenlik testlerinden yeterli puanları alamaması hatta belki de bu tarz güvenlik testlerine hiç girmemesi olabilir. Unutmayın ki telefon, tablet ve bilgisayar gibi dijital ve teknolojik aletler hassas bilgilere ve sistemlere sahiptir. Bu sistemlere zarar verebilecek uygulamalardan mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın.

instagram-hesabıma-kim-bakmis-programı

İmzasız ve Kaynaksız Uygulamaların Zararları Neler Olabilir ?

İmzasız yani yapımcısı belli olmayan uygulamalar kullanmış olduğunuz dijital ve elektronik eşyalara zarar verebilir. Sıradan bir uygulamanın size verebileceği zararları tahmin dahi edemeyebilirsiniz. Açıklamak gerekirse bu tarz programları indirdiğinizde, telefonunuzdaki finansal bilgilerden, ailenizin kimlik bilgilerine kadar birçok özel ve saklanması gereken bilgiyi sahip olmaması gereken kişilerle paylaşmış olabilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Bundan korunmanın tek yoluysa kaynağı belli olmayan uygulamalardan uzak durmaktır. Eğer uzak durmazsanız  ve denemeye kadar verirseniz başınıza şöyle durumlar gelebilir;

  • Instagram yönetimi tarafından, kuralları ihlal ettiğiniz gerekçesiyle hesabınız askıya alınabilir.
  • Instagram şifreniz ve kullanıcı adınız alınarak, hesabınız çalınabilir.
  • Instagram’da bulunan takipçi, dost ve ailenize karşı hoş olamayan mesajlar gönderilebilir.
  • Sizin adınıza başka hesapların gönderileri beğenilebilir ve yorum yapılabilir.

Hiç hoşunuza gitmeyecek bu şekilde durumlarla karşılaşmamak için bu yöntemden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Aksi durumlarda bütün sorumluluk programda değil sizin üzerinizde olacaktır.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.