Instagram Remix ile Kaybolan Fotoğraflar Tekrar Oynatmalı Nasıl Gönderilir?

Instagram Remix ile Kaybolan Fotoğraflar Tekrar Oynatmalı Nasıl Gönderilir?

Sosyal medyanın en büyük ikinci uygulaması olarak ün salmaya başlayan Instagram, dün itibariyle yeni özelliği olan Instagram Remix sistemini duyurdu. Facebook sonrasında çok değişen ve artık görsel ve video paylaşımı konusunda lider olan Instagram, yeni özelliğiyle beraber bir hayli eğlenceli hale gelmiş oldu. Sadece aktifliği arttırmak adına bir özellik olmayan yeni özellik, uzun süre sonra Instagram’ın yayınladığı özgün güncellemelerden de biri oldu. Yeni güncellemenin sonrasında değişen bir diğer özellik ise kaybolan fotoğrafların gönderimi kısmında oldu. Değişen özelliklerden bahsederek kaybolan fotoğrafların gönderimine gelen yeni özelliklere bakalım.

Instagram Remix Neleri Getirdi?

Öncelikle Instagram Remix özelliğinden söz edelim. Bu özellikle beraber kullanıcılar görsel mesajları cevaplardan daha eğlenceli mesajlar oluşturabilecek. Kullanıcının gönderdiği görsel oluşturduğunuz mesaja ekleniyor. Çıkartma olarak gönderiye eklenecek olan görseller ise artık düzenlenebilecek.

Yani görsele şekil, metin, çizim gibi artılar ekleyip düzenlemeler yaparak, bu şekilde oluşturduğunuz paylaşımları geri gönderebileceksiniz. Kısacası kullanıcılar arasındaki aktifliğin öne çıkmasını sağlayacak olan Instagram Remix şimdiden bir hayli beğenilmeye başlandı. Kullanım oranları henüz ilk günden artmaya başlayan Instagram Remix özelliğinin dışında bir başka yeniliğimize gelelim. Bu yenilik ise kaybolan fotoğraflar üzerinde yapıldı.

Kaybolan Fotoğraflar Tekrar Oynatımlı Gönderilebilecek

Yeni güncelleme sonrasında kaybolan fotoğrafların gönderim şeklinde değişikliklere gidildi. Eski sistemde Instagram kullanıcılarına Direct mesaj üzerinden bir kaybolan fotoğraf ya da video gönderildiğinde, bu video ve fotoğrafa bakıldığı zaman gönderi kayboluyordu. Gönderinin sadece tek gösterim sonrasında kaybolması ise kimi durumlarda olumlu karşılanıyor kimi durumlarda ise henüz gönderi net bir şekilde anlaşılamadan kaybolmasına neden oluyordu.

Şimdi ise bu durum değişti. Artık yeniden oynatım sistemi kullanıma girdi. İstediğiniz durumda, Direct mesaj üzerinden göndereceğiniz kaybolan fotoğraflara tekrar oynatma özelliği ekleyebileceksiniz. Son güncelleme sonrasında devreye giren özelliklerden, hatta en sevilenlerinden biri de bu oldu. Kullanıcıların asıl merak ettiği ise yeni sistemin nasıl bir kullanıma sahip olacağı. Bunun için yapılması gereken işlemlere daha detaylı olarak bakalım.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram Remix

  • Direct gelen kutunuzdan standart bir şekilde kaybolan fotoğrafları göndermeye hazırlıyorsunuz.
  • Gönderilerinizi hazırladıktan sonra ise gönderim yapmadan önce iki yeni seçenekten birini seçmeniz gerekecek.
  • Eğer eski sistemde gönderim yapmak isterseniz, “tek görüntüleme” sekmesini seçmeniz gerekiyor.
  • Tek görüntüleme sisteminde kaybolan fotoğraf ve videolar yine eski sistemde olduğu gibi görüntüleme sonrasında anında fotoğrafların kaybolmasını sağlıyor.
  • Burada” yeniden oynatmaya izin ver” seçeneğini seçip gönderirseniz ise yeni güncellemenin getirdiği ayrıcalığı elde etmiş oluyorsunuz. Bu seçimi yapmanız durumunda ise video veya fotoğraflarınız ileri ve geri bir döngüde tekrar oynatılıyor. Kaybolmadan önce bir kez daha oynatım hakkı verilmiş oluyor.

Yeni güncelleme sonrasında kaybolan fotoğraflara gelecek olan özellikler bu şekilde açıklandı. Özellikle tekrar oynatma özelliğinin kullanıcı seçimine bırakılmış olması, sosyal medya devinin artı bir puan kazanmasını sağlamış oldu. Fakat Instagram Remix özelliğinin daha da çok konuşulacağını düşünüyoruz. Özellikle bu özelliğin içerisinde kullanıcıların resimlerinin de düzenlenebiliyor olması ve arkadaşlar arasında farklı bir aktivitenin ortaya çıkarılacak olması, Instagram’ın epey bir artı kazanmasını sağlayacak gibi duruyor.

Burada önemli olan bir nokta daha var. Söz konusu özellik Instagram’ın özgün olarak sunduğu özelliklerden bir tanesi. Uzun bir aradan sonra kendisine özgü güncellemeler yayınlaması bile Instagram uygulamasını öne çıkaran noktalardan biri oldu. Sosyal medya devinin bu konuda atacağı adımların devamı merak ediliyor.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir