Instagram Sayfası Nasıl Kurulur?

Instagram Sayfası Nasıl Kurulur?

Instagram sayfası kurmak istediğinizde öncelikli olarak yapmanız gereken elbette ki bir mail adresine sahip olmak. Eğer mail adresiniz varsa bundan sonra Instagram.com sitesine giriş yapabiliyorsunuz. Cep telefonlarından isterseniz Android uygulamalarda ve App Store’larda Instagram yazdığınızda karşınıza çıkan programı indirebiliyorsunuz. Zaten günümüzde artık sizlerin almış olduğunuz telefonlarda otomatik olarak Instagram sosyal medyanın yüklü olduğunu görebiliyorsunuz.

Instagram Sayfası Kurmak ve Üyelik

Buraya giriş yaptıktan sonra sizden istenen cep telefonu numaranızı veya email adresinizle birlikte adınız, soyadınız, bir kullanıcı adı belirlemeniz ve şifre belirlemeniz olacaktır. Instagram sayfası kurmak için bu bilgileri girdikten sonra kaydol tuşuna basmanız yeterli oluyor. Sizlerin vermiş olduğunuz email adresinize bir email gönderiliyor ve burada Instagram’ı uygulamasını kabul etmeniz isteniyor. Bunu kabul ettikten sonra sizler de artık Instagram’a normal şekilde giriş yapabiliyor ve paylaşımlarınızı başlayabilirsiniz.

Instagram Sayfası Kurmak Biyografi Alanları

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra herhangi bir şekilde hesabınıza girdiğinizi düşünelim. Bundan sonra profil resmi yüklemek ve biyografi gibi alanlarını olduğunu unutmamak gerekir. Bunun için göreceğiniz üzere solda bir profil resmi alanı bulunmakta Instagram sayfası kurmak için en önemli noktalardan bir tanesi de elbette ki profil fotoğrafına sahip olmak burayı tıkladığınız zaman fotoğraf yükle diye bir alan açılıyor. Fotoğraf yükle kısmına tıkladığınızda cep telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan yükleyebileceğiniz fotoğraflar karşımıza çıkıyor.

Instagram Sayfası Kurmak İlk Paylaşım

Bunu da seçtikten sonra size tavsiyemiz Instagram sayfası kurmak adına profili düzenle kısmına girmeniz. Burada adınızı kullanıcı adınızı gördüğünüz gibi eğer kendinize ait bir internet siteniz varsa ve biyografinin yazmak istiyorsanız buraya yazabiliyorsunuz. Eğer başta telefon numarası vermediyseniz buradan telefon numaranızı verebilir ve bunun haricinde bazı uygulamalar hakkında daha rahat bir şekilde hareket edebilirsiniz. Böylece sizler de sayfanızda paylaşıma rahatlıkla başlayabilirsiniz.

Instagram sayfası nasıl kurulur konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Konuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram’ın kullanıcılarının gün geçtikçe artmasıyla birlikte Instagram sayfa kurma ve grup kurma aşamalarının nasıl olduğu merak edilmektedir. Instagram’da sayfa ve grup kurulabilir. Öncelikle Instagram sayfa kurmaktan bahsedelim;

Instagram Sayfa Kurma

Instagram’da sayfa kurmak tıpkı normal hesap açmak gibi basittir. Fakat sayfa kurmak için açılacak yeni hesaba bir kaç ayar yapılmalıdır. Instagram’da var olan hesabınız varsa bu hesabınızın üzerinden Instagram sayfası açılamaz. Ancak bu iki hesap arasında geçiş yapabilirsiniz. Yeni bir e-posta veya telefon numarasıyla bir Instagram hesabı açmanız gerekmektedir. Instagram profilinize gelin ve sağ üst köşede bulunan (…) üç noktaya (iPhone’da dişli çark) tıklayın ve açılan sayfanın en altında yer alan hesap ekle seçeneğini seçin. Açılan sayfada istenilen bilgileri girin. Instagram hesapları arasında geçiş yapmak için Profil sayfasında, en üstte yer alan kullanıcı adı bölümüne dokunup, geçiş yapmak istediğiniz profili seçmeniz yeterlidir. Şimdi hesabı sayfaya dönüştürelim. Öncelikle Instagram sayfamızın seçenekler kısmından Gizli Hesap özelliğini kaldıracağız. Böylece paylaştığımız tüm içerikler herkes tarafından gözükecektir. Bu da sayfamızın daha çok kişi tarafından görülmesini sağlayacak ve yeni takipçiler kazanmamızı sağlayacaktır. Instagram sayfa kurma aşamaları bu şekildedir.

Instagram Grup Kurma

Instagram sayfa kurma işlemlerinde olduğu gibi grup kurma da basittir. Instagram’da ana sayfada sağ üst direkt mesajın girişi olan simgeye tıklıyoruz. Ona tıkladıktan sonra karşımıza çıkan sayfadaki “+” işaretine tıklıyoruz. Altta kime bölümü çıkıyor. Oradan gruba dahil etmek istediğimiz kişilerin isimlerini yazıp buluyoruz.

İstediğimiz kişileri seçtikten sonra sağ üst köşede ileri butonu çıkıyor, ona tıklıyoruz.

Bu gruba ad ver ekranı karşımıza çıkıyor. İstediğiniz bir grup ismi verdikten sonra grubumuzu açıyoruz.

Grubumuz aktif hale geliyor.

Instagram Hack Saldırıları Nasıl Önlenir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Konuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.