Instagram Sponsorlu İçerik Paylaşımında Rekor Artış

Instagram Sponsorlu İçerik Paylaşımında Rekor Artış

Instagram’ın kısa tarihinde ilk yayına girdiği dönem, büyük sosyal medya uygulamaları söz konusu sosyal medya uygulamasını pek umutlu karşılamamıştı. Büyük firmalarda genel olarak uygulamanın tutmayacağı ve dar bir çevrede kullanılacağı yönünde haberler gelmişti. Kullanıcıların fotoğraf paylaşma fikrine sıcak bakmayacağı düşüncesi üzerinden durulurken, Facebook radikal bir karar alarak uygulamayı satın almıştı.

Uygulamanın satın alınmasından sonraki süreçte ise tahminlerin çok daha üzerinde bir büyüme gördük. Bu hafta açıklanan rakamlar ise 5 sene gibi bir süre içerisinde ne derece hızlı bir yükseliş elde edildiğini ve nasıl bir devin karşımızda olduğunu ortaya çıkarmıştı. Instagram tam olarak 800 milyon kullanıcı sayısına ulaşmayı başardı. Bunun yanı sıra marka hesaplarının 2 milyonu bulduğu açıklandı. Tüm bu bilgilerin içerisinde bir detay ise adeta gözlerde kaçtı. Bu detay Instagram Sponsorlu İçerik paylaşımları.

Instagram Sponsorlu İçerik Paylaşımları Hızla Yükseliyor

Instagram’ın kullanıcı sayısının 800 milyon rakamına çıkmasından sonra, zaten Instagram’ın reklam gücünün bir hayli artış gösterdiği de ortaya çıkmış oldu. Üstelik sadece kullanıcı sayısı değil, burada en önemli olan konu günlük aktiflik oranı. Instagram günlük aktivite oranları 500 milyon olarak açıklandı. 500 milyon günlük aktiflik reklam trafiğinin bir hayli fazla olduğunu göstermekte. Haliyle markalarda bu alanda Instagram’a yönelmeye başladı. Instagram’a karşı bir yönelme durumunun söz konusu olması, marka hesaplarının 2 milyon rakamını bulması, Instagram Sponsorlu İçerik paylaşımlarının da artmasını sağladı.

Markalar Instagram kullanıcılarına çok daha fazla reklam paylaşımı vermeye başladı. Instagram Sponsorlu İçerik paylaşımları için ortaya çıkan istatistiklere göre geçen sene aynı dönem ile karşılaştırıldığımız zaman %30’luk bir artış söz konusu.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Markaların Instagram Sponsorlu İçerik paylaşımlarına %30 daha fazla ilgi göstermesi, bu alanda Instagram’ın reklam gücünün de artmasını sağlıyor. Fakat Instagram bu artışa rağmen reklam gelirleri konusunda ne kadar yol aldı? Merak konusu. Instagram ile markalar arasındaki reklam anlaşmalarında da bir artış durumu karşımıza çıkabilir. Yalnız bu rakamlar şu an için paylaşılmış değil.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.