Instagram Superzoom Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram Superzoom Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram, canlı yayın güncellemesinin üzerinden sadece 2 gün geçmişken Instagram Superzoom güncellemesini de yayınladı. Aslında yaklaşık 1 aydır sessiz kalan sosyal medya devinin, ay sonuna doğru ardı ardına güncellemelerinin geldiğini görmeye başladık. Çoklu canlı yayın ya da ortak canlı yayın özelliği gibi ayrıcalıklı ve farklı bir özelliği kullanıma sunmasının hemen ardından, Instagram Superzoom özelliğini de duyuran sosyal medya devi bu kez çok daha ilgi çekici bir değişikliğe imza attı. Bir çekim özelliği olarak değerlendirebileceğimiz ve Boomerang özelliği gibi oldukça ilgi çekici bir özellik olan Instagram Superzoom, kullanım konusunda da ilk bilgilendirmelerle gündeme geldi. Bu bilgilendirmelere göre özelliğin nasıl kullanılacağına bakalım.

Instagram Superzoom Nasıl Kullanılacak?

Kısa bir özet geçmek gerekirse Instagram Superzoom özelliği, çekilen fotoğrafların istenen seviyede yaklaştırılmasını sağlamakta. Fotoğraflara yaklaşarak özel bir efekt verme hissi oluşturuluyor. Instagram’ın yeni özelliği bunu sunarken bir de müzik eklentisi sunuyor. İsterseniz eğlenceli, isterseniz de dramatik müzikler kullanabiliyorsunuz. Özelliğin kullanımına geçecek olursak;

  • Öncelikle Instagram hesabınıza giriş yapıp, akış kısmından parmağınızı sağa doğru kaydırmanız gerekiyor.
  • Video alanına geldiğiniz zaman kayıt butonunun hemen altında seçenekler bulunduğunu göreceksiniz.
  • Burada kullanıcıların genel olarak kullandığı birçok özellik bulunuyor. Boomerang özelliği, canlı yayın, normal çekim gibi özelliklerin seçildiği alt alandan Instagram Superzoom seçeneğini bulmanız gerekiyor.
  • Instagram Superzoom seçeneğinin seçilmesinden sonra ekranda kayıt tuşuna basmanız gerekiyor.
  • Burada bir dikdörtgen çerçeve göreceksiniz. Bu dikdörtgen çerçeveyi zoom yapmak istediğiniz alana getiriyorsunuz. Daha sonra zoom miktarını belirliyorsunuz.

Instagram Superzoom

  • Kayıt tuşuna bastığınız süre burada seçim ölçütü oluyor. Kayıt tuşuna tek sefer basarsanız 3 saniyelik bir zoom imkanı sunuluyor.
  • Bu süre 15 saniye ile 3 saniye arasında değişmekte. İlerlemeyi ise kayıt tuşunun çevresinde bulunan zaman çizelgesinde görebiliyorsunuz.
  • Kayıt tamamlandıktan sonra ses seçimi de yapabilirsiniz. Tüm bunların ardından Superzoom ile oluşturduğunuz paylaşımları, hikayeler bölümünden ya da direct mesaj gönderimi gibi diğer bölümlerden gönderebiliyorsunuz.

Yeni özelliğin kullanımı bu kadar ile sınırlı. Şimdiden ilgi odağı olan özelliğin ne kadar başarılı olduğunu zaman gösterecek.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.