Instagram Superzoom Özelliğinde Sorunlar Yaşanıyor

Instagram Superzoom Özelliğinde Sorunlar Yaşanıyor

Cadılar Bayramı nedeniyle yayınlanan Instagram Superzoom özelliği, çok kısa bir aralık içerisinde en çok kullanılan hikayeler özelliklerinden biri olmayı başardı. Kullanıcıların fotoğraf ya da videolarına 3 ile 15 saniye arasında sürelerle yakınlaştırma özelliği sunan ve bu konuda en başarılı efektlerden birini kullanıcılara sunan Instagram Superzoom sisteminin, oldukça sık kullanılmasına karşın bazı sıkıntı haberleri de gündeme gelmiyor değil. Özellikle uygulamanın paylaşım kısmında donma gibi sorunlar yaşanmasına neden olan özellik hakkında ortaya çıkan sorunlara ve çözümlere bakalım.

Instagram Superzoom Nasıl Bir Sorun İle Gündemde?

Özellikle Android işletim sistemini kullanan akıllı telefonlarda Instagram Superzoom bölümünün paylaşım sorunlarının yaşandığı belirtiliyor. Kullanıcılardan gelen iddialara göre Instagram Superzoom ile paylaşım yapılmak istendiğinde uygulama donuyor ve bir süre sonrada çalışmayı durdurdu sorunları ortaya çıkıyor. Ek olarak paylaşımda saniye hesaplaması sorunları yaşandığı da görülüyor. 3 ile 15 saniye arasında olması gereken sürenin, 5-6 saniye gibi kullanımlarda donma sorunu gibi sorunlar oluşturduğu da yine iddialar arasında. Ardı ardına gelen kullanıcı yorumlarından sonra son iddia ise özelliğin kaybolması.

Özellikle eski Android sürümü kullananlarda Instagram Superzoom özelliğinin tamamen kaybolduğu yönünde de mesajlar geliyor. Henüz bu iddiaları Instagram doğrulamadığı için kesin bir detay elde edilebilmiş değil. Fakat denemelere bakacak olursak, kullanıcıların uygulamayı silip, ardından güncel sürümü indirdiğinde sorunların giderildiği görülüyor.

Fakat silme işleminde tam temizlik yapılması gerekiyor. Yani ayarlar kısmında uygulamanın tüm verilerini de temizlemeniz ve ön belleğini silmeniz gerekiyor. Bu şekilde yeniden yükleme yaptığınız zaman sorunun çözüldüğü mesajları var. Yine de kesin çözüm için Instagram tarafından bir açıklama yapılmasını ya da güncelleme yayınlanmasını beklemek gerekiyor. Yeni sürümlerle beraber bu hatalarda giderilecektir.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.