Instagram’da Takip Ettiklerimi Toplu Nasıl Silerim ?

Instagram’da Takip Ettiklerimi Toplu Nasıl Silerim ?

Instagram Toplu Unfollow Nedir ?

Instagram toplu unfollow, sosyal medya uygulaması Instagram’da kullanıcıların takip ettikleri kişileri teker teker değil de toplu olarak takibi bırakma durumudur. Bu işlem için yan uygulamalar kullanılsa da işlemler de başarı oranı oldukça yüksektir.

instagram-unfollow-işlemi

Instagram Toplu Takipçi Silme İşlemi Nasıl Yapılır ?

Instagram’da çok fazla kişiyi daha fazla kişiye ulaşarak takipçi sayınızı arttırmak için takip etmiş olabilirsiniz. Çünkü bu yöntem birçokları tarafından yapılmakta ancak yöntemin ne kadar işe yaradığı ise tartışmaya açık bir konu. Takibe takip gibi ya da seri takip ve geri takip gibi kısa etiketlerle birbirini takip eden ve ortaklaşa çalışarak takipçi sayısını arttırmaya çalışan kişiler belirli bir süre sonra bu işlemleri yapmaktan vazgeçebilirler ancak o ana kadar takip ettikleri kişileri bir anda silemezler.

Bu sorunu çözmek için çoğu zaman tek tek, takip etmek istenmeyen hesapların silinmesi, takipten çıkarılması gerekmektedir. Ancak bu işlem çok fazla zaman ve emek istediği için bazen takipçilerini silmek istemeyen kişiler hesaplarını toptan kapatabilmekte ya da istemese de Instagram profilini aynı şekilde kullanmaya devam edebilmektedir.

Manuel veya Otomatik Takipçi Silme

Bu kişilerin sorununu çözmek için aslında çok daha kolay bir yöntem var. Bu yöntemin adı unfollowers programları olarak adlandırılıyor. Bu programları kullanmak için önce Instagram hesabınıza giriş yapıyorsunuz daha sonra da unfollowers programını açıyorsunuz ve program sizin Instagram profilinizi otomatik olarak tanıyor. Buradan takipçileri düzenleme menüsünden takip ettiklerinizi bırakma seçeneğini seçin ve ardından istediğiniz sayıda takipçiden kurtulun. Instagram toplu unfollow işlemi tamamlandıktan sonra tekrar profilinize geri dönün ve işlemin gerçekleşip gerçekleşmediğini kontrol edin.

Bu programlar hakkında bilmeniz gereken önemli bir konu ise bazı unfollowers programlarının kötü niyetli kişiler tarafından Instagram hesaplarını çalmakta kullanılmasıdır. Bu nedenle telefonunuza indireceğiniz uygulamanın güvenilirliğini iyice sorgulayın ve daha sonra telefonunuza programı indirin. Programların bir diğer kötü özelliği de takipten çıkartma işlemi sırasında hangi kullanıcıları takipten çıkartacağınızı seçemeyecek olmanız. Sadece takip etmekten vazgeçmek istediğiniz kullanıcı sayısını belirleyebildiğiniz programlarda takip etmeyi bırakmak istemediğiniz kişileri maalesef ayıklayamıyorsunuz.

Diğer Tehlikeli Takipçi Uygulamaları

Toplu takipçi silme dışında yine Instagram hesabınızı tehlikeye sokabilecek uygulamalar internet ortamında bulunmaktadır. Bu uygulamalardan en çok bilineni ve tehlikelisi Instagram profilime kim bakmış uygulaması. Bu uygulama aslında size Instagram profilinize gün içinde kimlerin baktığını haber vermeyi vadediyor ancak gerçekler hiç öyle değil.

Bu uygulama çoğu Instagram kullanıcısının hesabını çalarak, kullanıcıları kandırmaktadır. Hesabı çalınan kullanıcılarsa beklemedikleri bu hareket karşısında hesaplarını kaybediyorlar ve hemen hesaplarını kurtarmak için internette arama yapmaya başlıyorlar. Çalınan Instagram hesaplarının nasıl geri alınabileceği ile ilgili detaylı bilgilere bizim blogumuzdan da ulaşabilirsiniz. Ancak hiçbir çalınan hesabı geri alma yöntemi yüzde yüz garantili değildir. Çünkü hesabınızı çalan kişiler hesap adını, şifresini hatta kayıtlı e-posta adresini bile değiştirmiş olabilir.

instagram-beğeni

Instagram beğeni uygulamaları da yukarıda saydığımız uygulamalar kadar tehlikelidir. Bu uygulamalar genellikle Instagram kullanıcı adınızı ve şifrenizi sizden istemektedir. Bu bilgileri sizden alan uygulama kısa bir süre istediğiniz gibi gönderilerinize beğeni gönderebilir ancak bir süre sonra hesabınıza el koyarak şifresini ve diğer giriş bilgilerini değiştirebilir.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Hesabınız program tarafından ele geçirilmese bile Instagram yönetimi bir program aracılığı ile beğeni aldığınızı fark ederse hesabınızı dondurabilir. Ancak profesyonel takipçi ve beğeni hizmeti veren şirketler Instagram’ın fark edemediği bir sistem kullanarak Instagram gerçek takipçi tanımlamaktadır. Daha fazla bilgi almak için takipçi satıl al ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Instagram kullanıcı sayısı gün geçtikçe artış göstermektedir. Çoğu Instagram kullanıcıları takipçi sayılarını arttırmak istemektedirler. Instagram kullanıcıları Instagram takipçi artışını sağlayabilmek için çeşitli uygulamalar ve hashtaglara başvurmaktadırlar. Ancak bu artış sonrasında bir zaman sonra Instagram kullanıcıları Instagram kişisel hesaplarının başkaları tarafından takip edilmesinden rahatsız olabiliyorlar. Bu yüzden hesaplarını takip eden fakat takip etmesini istemediği kişilerin takiplerini kaldırmak istemektedirler. Kullanıcılar Instagram toplu takip bırakma yöntemlerini araştırmaktadırlar. Bazı yasal Instagram programları bulunmaktadır fakat Instagram kullanıcılarının bu istemedikleri takipçileri toplu bir şekilde birden takipçiliklerini sonlandırma gibi bir yöntem yasal olarak bulunmamaktadır. Ancak Instagram kullanıcılarının Instagram toplu takip bırakma istekleri adına olarak bazı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bazılarını sizinle paylaşacağız.

Instagram Toplu Takip Bırakma Yöntemleri

Instagram kullanıcılarının Instagram toplu takip bırakma yöntemleri araştırmalarının üzerine hem Android mağazalarında hem de iOS mağazalarında Instagram toplu takip bırakma uygulamaları ortaya çıkmıştır. Bu programlardan olan InstaReport programı ile Instagram toplu takip bırakma aşamaları şunlardır:

Fakat uygulama ile önce iOS için Instagram toplu takip bırakma aşamalarından bahsedelim.

Instagram Toplu Takip Bırakma iOS İçin

1) İlk olarak yapmanız gereken InstaReport adlı programı cihazınıza yükleyin. Program ücretli değildir.

2) Programı cihazınıza yüklediniz ve şimdi Instagram hesabınıza giriş yapın.

3) Karşınıza gelen ekrandan hesabınız ile ilgili istenen tüm ayrıntıları girin ve oturum açma aşamasına geçin.

4) Programa girdiğinizde güncel olarak Instagram hesabınızı takip edenlerin olduğu liste bulunacaktır. Bu kısımda takip etmesini istemediğiniz ve sizin de takip etmek istemediğiniz kullanıcıların hesap profillerine tıklamanız gerekmektedir.

5) Takibi bırakmasını istediğiniz kişileri belirledikten sonra, yukarıda bulunan onayla kısmına tıklayın ve seçenekler kısmına giriş yapın. Bu kısımdan seçilen kişilerin takiplerinin kalkması için takibi kaldır aşamasını izleyin.

6) Program bu kullanıcıları hesabınızı takipten çıkartmak için onaylamanızı bekleyecek. Gelen ekranda takip etmeyi bırak kısmına tıklamalısınız.

Ancak Instagram toplu takip bırakma uygulaması olan bu uygulamada belirli sınırda takipçi bırakma hakkınız bulunmaktadır. Daha fazlasını istemeniz durumunda ücret ödemekle karşılaşabiliyorsunuz.

Instagram Toplu Takip Bırakma Android İçin

Android için başka bir uygulamadan bahsedeceğiz.

1) Instagram toplu takip bırakma uygulamalarından birisi olan Followers Asistant adındaki programı cihazınıza yükleyin.

2) İndirilen uygulamayı açın.

3) Her uygulamada olduğu gibi uygulamayı açtıktan sonra kişisel Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. İstenilen bilgileri girin ve oturum açma seçeneğine tıklayın.

4) Aynı iOS uygulamasında olduğu gibi karşınıza güncel olarak takipleştiğiniz Instagram kullanıcılarının listesi gelecek. Bu liste içerisinden takip etme durumunuzu kaldırmak istediklerinizi seçin.

5) Daha sonra yukarıda bulunan işaretle kısmına tıklayın.

6) Takipçilerin kaldırılması işlemi sona erdiği zaman takibi bıraktığınız kişilerin çıkarıldığı güncel yeni Instagram kullanıcılarının listesi karşınıza gelecektir.

Followers Asistant uygulaması ile yapılan toplu takip bırakma işlemleri siz telefonu kullanmıyorken de yapılabilir. Bu yönden kullanışlı bir uygulamadır. Bu uygulamalar Instagram toplu takip bırakma nasıl yapılır? Sorusuna çözüm arayan Instagram kullanıcıları için birer yöntem olabilir. Ancak dediğimiz gibi başka farklı uygulamalar da bulunmaktadır.

Instagram Takipçi İçin Hesap Ayarı

Instagram kullanıcılarının şikayetçi oldukları bu takipçi fazla olma durumunun önüne bu takipçilerin artmadan önüne geçilebilir. Öncelikle hesabınıza ait içeriklerin herkes tarafından görünmemesini istiyorsanız hesabınızı gizli hesap durumuna getirin. Bu sayede başkaları hesabınızın içeriğini göremez.

Aynı şekilde gizli hesap yaptınız ve paylaşacağınız içeriği paylaşırken konum paylaşımında bulunmamanız da bir diğer yöntemdir.

Yapılan bu işlemler hesabınızın bulunmasını engelleyecek olup, bu sayede daha fazla kullanıcının size ulaşmasını engellemiş olacaksınız. Fakat takipçi arttırma ve daha fazla kişiye ulaşma gibi amaçlarınız varsa bu işlemleri uygulamamalısınız. Bu işlemler çok büyük takipçi kaybına uğramanıza neden olabilir.

Instagram toplu takip bırakma nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram toplu takip bırakma nasıl yapılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

4 yorum

 1. kemal inal
  kemal inal

  takip etiklerimi nasıl silerim

 2. Orkan Çanak
  Orkan Çanak

  Takip ettiklerimi değilde takipçileri toplu silme özelliği olsaydı keşke 🙁

 3. İsmail Ar
  İsmail Ar

  Toplu dm silme olsa çok iyi olur o kadar çok kıza yürüdük ki sil sil bitmez yok mu bi allah dostu be kardeşim bize anlatsa…

 4. Muhammed
  Muhammed

  Nasıl Unfollow Dan Çıkabilirim Gereksiz Yere Birilerini TAKİP Ediyorum Lütfen Yardım Edin.