Instagram Takipçi Bildirimi Gelmeme Sorunu Çözüldü 2019 Detaylı Anlatım

Instagram Takipçi Bildirimi Gelmeme Sorunu Çözüldü 2019 Detaylı Anlatım

Instagram, takip etme ve hikaye, paylaşım yapma noktasında öncü uygulamalar arasında yer alıyor. Kişisel hesaplar olduğu gibi, ticaret amaçlı olarak açılan Instagram hesapları da yer almaktadır. Bu kadar önemli amaçlara hizmet edince, gelen bildirimlerin ve bildirim almanın önemini tahmin edebilirsiniz. Instagram sürekli kullanıcıları memnun eden özelliklerle gelse de maalesef ki zaman  zaman sorunlar ortaya çıkabiliyor. Bunlardan bir tanesi de Instagram takipçi bildirimi gelmeme sorunu olarak karşımıza çıkıyor.

Instagram takipçi bildirimi neden önemlidir? Instagram takipçi bildiriminin gelmesi için neler yapılması gerekir? Bu ve benzeri tüm sorularına ayrıntılı olarak cevap bulacağız.

Instagram takipçi bildirimi neden önemlidir?

Yukarıdaki bölümde bahsettiğimiz gibi Instagram hem ticaret hesaplarını hem de kişisel hesapları bünyesinde barındırıyor. Bu ticaret hesaplarında insanlar ürün tanıtımı yaparak, bu ürünlerin satışını gerçekleştiriyor. Ya da kişisel hesaplarda yeteneğini sergileme, bazı konularda bilgi verme amaçlı açılan Instagram hesapları yer almaktadır. Tüm bu hesapların ortak amacı, adlarını geniş kitlelere duyurarak bu hesapların işlevselliğini arttırmak. Hal böyle olunca da takipçiler bir hayli önem kazanıyor.

Takipçi bildirimi gelmediği zamanlarda, kimlerin takip etmediğini göremezsiniz. Ancak takipçi bildirimleri açık olduğunda sizi günlük kaç kişinin takip ettiğini rahat bir şekilde görebilirsiniz. Böylece etkileşim oranına bakarak kendinizle ilgili çıkarımda bulunabilirsiniz. Olumlu ya da olumsuz olarak ortaya çıkan bu çıkarımlar, gelişiminize de destek verecektir. Ve Instagram hesabınızın sürekli aktif kalmasına yardımcı olacaktır. Bu noktada takipçi bildiriminin önemini anlamış bulunmaktayız.

Bu yazıyı okuduğunuza göre, takipçi bildirimi sorunu yaşıyorsunuz demektir. Konunun teorik kısmını anladığınıza göre, bu sorunla karşılaştığınızda nasıl çözüm yolu bulabileceğiniz noktasına değinelim.

Instagram takipçi bildirimi gelmeme sorunu nasıl çözülür?

Yukarıda takipçi bildirimlerinin ne kadar önemli olduğuna değindik. Bu bölümde Instagram takipçi bildirimi gelmeme sorunu için bazı olası çözüm yollarına değineceğiz. Bu bildirimlerin alınıp alınmamasını belirleyen temel bölüm ‘’anında ilet bildirimleri’’ alanı. Buradan istediğiniz alanlardan bildirim alabilir, istemediğiniz bölümleri ise yok sayabilirsiniz. Bu nedenle oldukça işlevseldir.

Instagram takipçi bildirimi gelmeme sorunu çözüm adım adım:

Instagram takipçi bildirimi

-Takipçi bildirimi sorununu çözmek için Instagram mobil uygulamasını açın. İsterseniz bu linkten de https://www.instagram.com/?hl=tr giriş yapabilirsiniz. İlk olarak profilinizin olduğu alana gelin.

-Profilinizin olduğu ekranda sağ üst köşede yer alan üç çizgi simgesine  tıklayın. Bu simgeye tıkladığınızda karşınıza bir çok seçenek çıkacak. Bunlar içerisinde en altta yer alan ayarlar bölümüne tıklayarak işleme devam edin.

-Ayarlara tıkladıktan sonra ekranı aşağı doğru kaydırın. Aşağılarda ‘’anında ilet bildirimleri’’ bölümü yer almaktadır. Buraya tıkladığınızda Instagram hesabınıza dair tüm bildirim ayarları yer almaktadır. İstediğiniz kısmın bildirimini açabilir. İstediğiniz bölümün bildirimini kapatabilirsiniz. Bu tercih size kalmış. Bu bildirimler alanına geldiğinizde karşınıza üç seçenek çıkacak. Herkesten, takip ettiğim kişilerden, kapalı. Eğer herkesten bildirim almak istiyorsanız herkesten alanını işaretleyip kaydedin. Eğer sadece takip ettiğiniz kişilerden almak istiyorsanız takip ettiğim kişilerden alanını işaretleyip kaydedin. Tanıdık ya da tanımadık hiç kimseden bildirim almak istemiyorsanız da kapalı seçeneğini işaretleyerek işleme devam edin. Tüm kısımlarda mantık aynı işliyor. İstediklerinizi ayarlayarak kaydedip çıktığınızda, bildirim sorunu da çözülmüş olacaktır.

 Instagram takipçi bildirimi gelmeme sorunu

Hatırlatma:

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Telefonun kendisinde Instagram uygulaması için bildirimlere izin vermediğinizde de sorun tamamen çözülmeyebilir. Bu nedenle telefon ayarlarınızda uygulama bölümünde Instagram uygulamasını bulun. Ve bildirimlere izin ver deyin. Bu izin verme butonu aktif değilse istediğiniz sonucu alamazsınız. Bazen bildirimlere izin verilmediği içinde bu tür sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz bulunuyor.

Sorun hala çözülmediyse

Tüm adımları uyguladığınızda sorunun çözülmesi gerekmektedir. Sorun hala çözülmediyse üçüncü taraf bir uygulamadan kaynaklı olabilir. Bazı antivirüs, temizleme ya da performans iyileştirici uygulamalar bildirim almayı engellemektedir. Bu nedenle diğer tüm adımları uygulasanız bile sorunun kaynağı bu uygulamalar olabilir. Bu durumda sorun çözülmeyecektir. Bahsettiğimiz türde uygulamalar kullanıyorsanız, bunları kaldırmayı deneyebilirsiniz.

Sonuç

Bu yazıda  Instagram takipçi bildirimi gelmeme sorunu hakkında detaylı olarak bilgi verdik. Bu sorun ne gibi sonuçlara yol açar, bu sorunun çözümünde hangi yolların kullanılması gerekir gibi bir çok noktaya değindik. Artık bu konularda bilgi sahibisiniz.

Bu sorunu yaşayan kişilere, umarım yardımcı olabilmişizdir. Bir sonraki yazıya kadar kendinize iyi bakın.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

2 yorum

  1. İrem Taştekin
    İrem Taştekin

    Bildirimleri yanlşıklka kapatmışsınızdır yada çok sık istek geliyordur veyahut eski takipleştiğiniz biri istek atmıştır bunlar gözükmeyebilir.

  2. Aleyna Bulucu
    Aleyna Bulucu

    Bugün mesela 7 kişi takip etmiş ve bunların çoğunun bildirimi gelmiyor çok saçma ya