Instagram takipçi sayısı nasıl arttırılır?

Instagram Takipçi Sayısı

İnstagram, sadece bireysel olarak değil kurum ve firmaların da sıklıkla kullanmayı tercih ettikleri en büyük sosyal medya araçlarından biridir. Gün geçtikçe kullanıcısını arttıran ve sadece ülkemizde değil dünya üzerinde de oldukça geniş kitleye yayılan bir sosyal platformdur. Birçok kişi ve firma anlık fotoğraflar paylaşarak, videolar paylaşarak etkileşim yaratmakta ve kendilerine takipçi edinmektedir.

İnstagram’da daha geniş kitlelere hitap ederek, kişisel hesaplarınızın popülaritesini arttırabileceğiniz gibi kurumsal hesaplarınızın marka bilinirliğini de arttırabilirsiniz. Sosyal Medya’da yüksek takipçili bir hesap, işlek bir caddede dükkan sahibi olmakla eşdeğer sayılabilir. Bazı Instagram sayfalarının çoğu fiziki dükkandan daha fazla kâr etmesi Sosyal Medya’nın markalar üzerindeki etkisi adına önemli bir örnektir.

İnstagram’da yüksek sayıda takipçiye ve beğeni sayısına ulaşmak istiyorsanız web sitemizdeki Instagram Takipçi Paketleri‘ni veya Instagram Otomatik Beğeni Paketleri‘ni inceleyebilirsiniz.

İnstagram’da takipçi sayınızı artırmanın başka yöntemleri de vardır. Ancak bu yöntem uzun süreli olacağı için size zaman kaybı yaşatacaktır. Zaman kaybı yaşamadan daha kısa sürede takipçi arttırmak, daha fazla kişiye ulaşmak isterseniz web sitemizdeki Instagram Hizmetleri‘ni inceleyebilirsiniz.

Paylaşım yaparak takipçi arttırmak için nelere dikkat edilmelidir?

 • Instagram’da paylaştığınız fotoğraflarınıza mutlaka #hashtag ekleyin.
 • Instagram hesabınızı diğer sosyal medya hesaplarınızda paylaşılarak kendi reklamınızı yapın.
 • Takip edilmek, beğenilmek istiyorsanız Instagram profilinizde kaliteli ve özgün içerikler paylaşın.
 • Hesabızı sürekli güncel tutun, uzun süre paylaşın yapmayan hesapların takipçi sayılarında düşme olabilir.

Umarım sizlere faydalı bilgiler sunabilmişizdir, aklınıza takılan tüm soruları yorum olarak gönderebilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız 🙂

Instagram takipçi sayısı nasıl arttırılır?
4.5 (90.47%) 386 votes

Bu Yazımızıda Okuyun:  Instagram Kindness Çıkartmalarını Duyurdu

 1. Tuncay diyor ki:

  Instagramda takipçi artırmak için en etkili yöntem sizinde ilk olarak bahsettiğiniz gibi paylaşımlara etiket girmek. Her yeni paylaşımımda seçtiğim etkili etiketler sayesinde sürekli yeni beğeniler ve takipçiler ediniyorum.

 2. İpek SAKTER diyor ki:

  #hashtag etiketlerinde önemli olan güncel olayları yakalamak bence. Yoksa her etiket takipçi sayısını arttırmıyor. Günlük yazılar daha iyi

 3. Batuhan diyor ki:

  Bunun en iyi bilinen yönü takibe takip. Ama takipçi sayısı arttırmak için ben satış yapmayı tercih ediyorum. Zaman kaybı olmuyor işinizi hallediyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ +