Instagram TV Özelliği Kullanıma Açıldı

Instagram TV Özelliği Kullanıma Açıldı

Son günlerin en aktif ve en fazla kullanıcılarına sahip olan Instagram her geçen gün daha fazla gelişmektedir. Kendisini artık hayatımızın olmazsa olmaz uygulamalarından birisi haline getirmiştir. İlk yayınlandığı hali ile şimdiki hali arasında yüzlerce farklılık bulunan Instagram uygulaması kendisini hiçbir zaman yerinde sayan bir uygulama olarak bırakmamıştır. Aksine sık sık güncellemeler getirerek pek çok yenilik ile kendisine adeta evrim geçirtmiştir. Bu getirdiği güncellemeler ile artan kullanıcı sayısı gün geçtikçe katlanmış ve artık milyarlara ulaşmıştır. Milyarlarca kullanıcısı bulunan Instagram geçtiğimiz gün yayınladığı yeni özellik ile yine bir devrim yaratmış oldu.  Instagram TV olarak adlandırılan bu uygulama daha şimdiden çok fazla talep aldı bile. Peki, nedir bu Instagram TV, ne gibi özellikleri vardır, hayatımızda ne gibi bir değişiklik getirecek şimdi sizlerle detaylıca inceleyeceğiz.

Instagram TV Özelliği ile Gelen Yenilikler Nelerdir?

Instagram’ın eski kullanıcıları hatırlayacaktır ki Instagram’da video yayınlamak isteyen kullanıcılar bir süre kısıtlaması ile karşılaşmaktaydılar. Instagram hesaplarına video yükleyen kullanıcılar hikayeler bölümüne yükledikleri zaman 15 saniyeliğine ve 24 saat sonra silinecek biçimde yüklüyorlar idi, ayrıca videolarını post şeklinde atmak isteyen kullanıcılar için ise bu süre 1 dakika idi. Bu süre 1 dakikalık bir süre idi ancak geçtiğimiz gün getirilen Instagram TV özelliği ile bu süre artık 1 saate kadar uzatıldı. Instagram TV yani IGTV’ye Instagram uygulamasının içinden erişilebilirken ayrıca bir uygulama olarak da sunulacağı belirtildi.

Instagram TV özelliği ile kullanıcılar yalnızca telefonlarından değil bilgisayarları üzerinden de sayfaya diledikleri videoları ekleyebilecekler. Instagram yetkilileri bu kararı almalarında en önemli etkenin de insanların bilgisayar ve televizyon başında daha az ancak telefonlarının başında çok daha fazla zaman geçiriyor olmalarını söylediler. Instagram TV kullanıcıların Instagram hesaplarına doğrudan entegre olmuş şekilde düzenlendi. Yani her Instagram hesabı olan kullanıcının ayrıca Instagram TV hesabı da bulunmaktadır. Özellik için yapılacak olan düzenlemeler daha şimdiden belirlenmiş durumda örneğin uygulama şuan için reklamsız olarak hazırlanmış bulunsa da ve sizler de bunu şimdilik reklamsız kullanacak olsanız da bu uygulamaya daha sonra reklam da getirilecek. Instagram yetkilileri IG TV üzerinden yüklenecek olan videoların da dikey biçimde yükleneceğini yani portre modunda olacağını belirttiler ki bunun için olan sebebi de kullanıcıların telefonlarını doğal tutuş şekillerini baz alarak düzenlediklerini ifade ettiler.

IG TV Özelliğine Talep Var mı?

Kullanıcıların kullanımlarına açıldığı andan itibaren pek çok hesap özelliği kullanmaya başladılar bile. Özellikle dünyaca ünlü hesap sahiplerinden Kim Kardashian, Lele Pons gibi ünlüler Instagram TV yani IGTV’ye çoktan adım attılar bile. İlerleyen günlerde bu uygulama üzerinden de gelecek güncellemeleri ve muhtemelen yaşayabileceğiniz sorunları sizler için tekrar ele alacağız.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

Instagram TV özelliği konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram TV özelliği konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.