Instagram Yeni Güncellemesi İle Type Özelliğini Tanıttı

Instagram Yeni Güncellemesi İle Type Özelliğini Tanıttı

Instagram Type Özelliği İle Neler Değişti ?

Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcıya sahip Instagram sosyal medya uygulaması yeni bir özelliğini daha kullanıcılarıyla buluşturdu. Yeni hikaye yazım özelliğinin adı Type.

Yeni özellik type hakkında konuşmaya başlamadan önce kısa bir bir girizgah yapalım. Instagram için dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri demek yanlış olmaz. Zira sosyal medya uygulamasının yaklaşık 700 milyon kullanıcısı var. Bu sayı dünya nüfusunun altıda birine yakın bir sayı. Altı milyara yakın insanın yaşadığı düşünülen dünyamızda 700 milyon kullanıcı elde etmek gerçekten inanılmaz bir başarı. Facebook’tan sonra dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya uygulaması muhtemelen Instagram.

Bu kadar çok insanın kullandığı Instagram neden bu kadar çok tercih ediliyor diye sorabilirsiniz. Bu sorunun cevabını herkes kendi kullanımına göre farklı verecektir. Bunun sebebi uygulamanın yalnızca tek bir alanda çalışmaması birçok sosyal medya alanını tek bir uygulamada toplaması diyebiliriz. Şöyle ki Twitter özellikle yazı yazmak üzerine bir sosyal medya uygulaması, Snapchat ise Instagram’a her ne kadar benzese de beğeni, yorum yapabilme ve halka açık olma gibi özellikleri bünyesinde barındırmıyor.

instagram-type

En Çok Dikkati Fotoğraflar Çekiyor

Son yılların en çok göze çarpan sosyal medya paylaşım trendi fotoğraf ve video paylaşımları. İnternet kullanan insanlar en çok vakti fotoğraf ve video paylaşarak ve paylaşılan bu medyaları takip ederek geçiriyor. Bunun ilk örneğini 2006 yılında Facebook yaygınlaşmaya başladığında görmüştük ancak o zamanlar akıllı telefonlar bu kadar fazla olmadığından katılımcı sayıları da bu kadar yüksek halede değildi.

Akıllı telefonların yaygınlaşması ve mobil veri dediğimiz mobil internet kullanımının yaygınlaşması sonrası insanlar daha fazla fotoğraflı ve videolu sosyal paylaşım sitelerine yönelmeye başladı. Facebook’un eski popüleritesini kaybetmeye başlamasından sonra Instagram arka arkaya özelliklerle bütün ilgiyi üzerinde toplamaya başladı.

Instagram fenomenlerinin de bu konuda oldukça büyük payı var. Fenomenler sayesinde 7’den 77’ye herkes Instagram’da eğlenceli vakit geçirmeye başladı bu da Instagram’ın popülerliğini arttırdı. Instagram reklamları ve diğer konulara yeni Type özelliğini açıkladıktan sonra değineceğiz.

Yeni reklam modeli olan Carousel reklam modeli ilk olarak Facebook ile ortaya çıkmıştı şu an ise Instagram’a da geldi. Ancak bu özellikten önce Type özelliğinden bahsedelim.

Instagram’ın Yeni Yazı Özelliği

instagram-type

Instagram type özelliği birçok kullanıcının dört gözle beklediği bir özellik. Type ile birlikte artık Instagram hikayelerinde daha fazla karakterle ve daha fazla yazı tipiyle yazı yazmak mümkün olacak. Bu özelliğin en güzel yanlarından biri hikaye gönderisi sırasında isterseniz daktilo yazı tipini seçerek bütün ekran boyunca yazı yazabilmeniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Diğer bir güzel özellikse neon diye adlandırılan parlak bir yazı tipinin göze hoş gelen estetiği. İstediğiniz renkte yazı yazabildiğiniz bu yazı tipiyle çok güzel fotoğraf ve video hikaye gönderileri oluşturulabileceğine eminiz. En güzel manzara fotoğraflarının bir köşesinde harika bir tamamlayıcı olarak yer alabilecek olan neon yazı tipini kullanmak için siz de telefonunuzda bulunan Instagram uygulamasını bir an önce güncellemeyi unutmayın.

Instagram Carousel Reklamı

Sosyal medya ağlarının en büyük gelir kaynağı reklamlardan sağlanmaktadır. Reklamların amacına en uygun mecralardan biri olan sosyal medya, reklam verme çılgınlığının en son geldiği nokta olarak gösteriliyor. Reklamlar öyle bir hale geldi ki artık her an her yerde bunlarla karşılaşmak mümkün.

Instagram reklamları da diğer reklam mecralarından farklı değil her kullanıcının sıklıkla karşılaştığı reklamlar artık daha çok görsel barındırabilecek. Facebook Carousel olarak bildiğimiz reklam modeli artık Instagram için de kullanılabilir durumda. Markalar artık birden fazla medya ve metin ile potansiyel müşterilerine seslenebilecek. Ancak bu yeni reklamların maliyeti konusunda şu an için net bir düşünce yok. Çok daha ucuz maliyetlere Instagram takipçi satin alabilirsiniz ve etki alanınızı genişletebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.