Instagram Uygulama Kaldırma Nasıl Yapılır?

Instagram Uygulama Kaldırma Nasıl Yapılır?

Instagram Uygulama Kaldırma konumuzda daha önceden yüklediğiniz fakat sonradan kaldırmak istediğiniz uygulamaları nasıl kaldıracağınızı anlatacağız. Bildiğiniz üzere Instagram her geçen gün büyümeye ve kendini geliştirmeye devam etmektedir. Özellikle Facebook tarafından satın alındıktan sonra büyük yatırımlar alan sosyal medya platformu, sık sık yeni özellik duyurmaktan da geri kalmıyor.

Instagram Uygulama Kaldırma Nerelerde Uygulanabilir?

Instagram’da özellikle takipçi arttırmak için birçok uygulama bulunmakla birlikte bunların birçoğu yalnızca hesap bilgilerinizi çalma görevi görür. Özellikle güvenliğinden emin olduğunuz sitelere girmemeli ve Instagram hesap bilgilerinizi paylaşmamalısınız. Ayrıca kaynağını bilmediğiniz uygulamalar da hesap bilgilerinizi çalmaya yönelik olabilir. Bu tarz şüphelendiğiniz uygulamalar varsa birazdan göstereceğimiz adımları izleyerek Instagram uygulama kaldırma işlemi yapabilirsiniz. Instagram içerisinde izinli uygulamalar adında bir kısım barındırmakta ve buradan daha önceden izin verdiğiniz bir uygulamayı kaldırabilmektesiniz. Bazen yanlış tıklamalar sonucu uygulamalara izin verilebilmekte ve hesabınız riske girmektedir. Bu nedenle izin verdiğiniz uygulamaları dönemsel olarak kontrol edebilirsiniz. Bu sayede tehlikeleri biraz da olsa azaltabilirsiniz. Uğraşıp emek verdiğiniz, takipçi sayınızı arttırdığınız belki de para harcayarak takipçi satın aldığınız hesabınıza bir anda erişiminizin engellenmesi sizi oldukça zor durumda bırakacaktır.

Instagram Uygulama Kaldırma Adımları

Öncelikle Instagram’a giriş yapıyoruz ve sağ üstten profilimize tıklayarak, profil bilgilerimize ulaşıyoruz. Hemen karşınıza “profili düzenle” düzenle butonu çıkacaktır. Bu butona tıkladığımızda profil ayarlarımızı yapabildiğimiz bir ekrana yönlendirileceğiz. Bu ekrandaki seçenekler arasından “İzinli Uygulamalar” ı seçerek tıklıyoruz. Artık bu kısımda istemediğiniz ya da zararlı bulduğunuz uygulamaları kaldırabilirsiniz. İstediğiniz uygulamanın yanındaki “Erişimi İptal Et” yazısına tıklamalı ve verdiğiniz izini kaldırmalısınız. Bu uygulamaları kaldırdıktan sonra Instagram şifrenizi de değiştiriniz. Uygulama zaten izinli olduğuna göre alması gereken bilgileri almış olabilir. Ayrıca internet tarayıcınızdaki eklentilere bir göz atmanızda da fayda var. Instagram’da olduğu gibi burada güvenli olmayan uygulamalara izin vermiş olabilirsiniz.

Instagram uygulama kaldırma nasıl yapılır konumuzda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi ve beğeni satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.