Instagram Uygulamasında Donma Neden Olur?

Instagram Uygulamasında Donma Neden Olur?

Instagram Uygulamasında Donma

Instagram uygulamasında donmaların yaşanması birçok kullanıcının başına gelebilmektedir. Aslında zaman zaman olan donmalar fazla kafaya takılmasa da bu durumunun sık sık ortaya çıkması can sıkıcı olmaktadır. Bilindiği üzere Instagram fotoğraf paylaşımı temelli bir uygulamaydı. Daha sonra video, gif ve hikâye gibi özellikleriyle çeşitlense de her yeni özelliğin görselleri ön plana çıkardığı yadsınamaz bir gerçek. Haliyle çok fazla görselin bir araya gelmesiyle oluşan bir uygulamada zaman zaman donmaların yaşanması normal kabul edilmekte. Fakat Instagram uygulamasında donma yaşamak sizin için can sıkıcı bir durum haline geldiyse aşağıda anlatacağımız yöntemlerle bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Instagram Uygulamasında Donma Neden Olur?

Öncelikle belirtmek gerekirse donmaların asıl kaynağı telefonunuz olabilir. Bu yüzden öncelikle telefonunuzdan başlayarak sorunu çözmeye çalışacağız. İlk olarak telefonunuzda gereksiz uygulamalar varsa bunlardan kurtulun. Telefonunuzda fazladan bulunan her uygulama yavaşlamaya ve kasmaya neden olur. Bu nedenle gereksiz gördüğünüz uygulamaları kaldırın. Yine aynı şekilde telefonunuzda gereksiz olduğunu düşündüğünüz dosyalar varsa bunları da silin. Hatta telefonunuzda binlerce fotoğraf onlarca video barındırmayın. Bunları başka bir yere yedekleyebilir ya da bulut teknolojisine emanet edebilirsiniz. Unutmayın ki hafızada ne kadar fazla yer olursa telefonunuz açısından o kadar iyidir. Ayrıca telefonunuza gereksiz dosyaları silen ve telefonunuzu hızlandıran bir uygulama indirebilirsiniz. Bu sayede telefonunuzdaki RAM’in daha fazla boş kalmasını sağlayabilirsiniz. Son olarak Instagram takipçi ya da beğeni kazanmak amacıyla indirdiğiniz uygulamalar varsa bunları da silin. Bu uygulamalar hem telefonunuzu yavaşlatır hem de kişisel bilgilerinizin güvenliğini tehlikeye atar. Tüm bu işlemlerden sonra telefonu yeniden başlatmayı da unutmayın.

Instagram Uygulamasından Kaynaklanan Donmalar

Telefonunuz için yaptığımız işlemler sorununuzu çözmediyse ilk olarak Instagram uygulamasının güncel olup olmadığını kontrol edin. Güncel değilse uygulamayı güncelleyin. Bu işlemden sonra Instagram önbelleğini temizleyebilirsiniz. Bunun için telefonunuzun ayarlar kısmından uygulamalar bölümüne gitmelisiniz. Ardından Instagram’ı seçmeli ve açılan ekrandan “önbelleği temizle” butonuna tıklamalısınız. Ardından sorunu kontrol etmek için Instagram’a giriş yapabilirsiniz. Son olarak sorun çözülmediyse Instagram’ı tüm dosyalarıyla birlikte telefonunuzdan kaldırın. Telefonda Instagram’a ait hiç bir şey kalmadığından emin olduktan sonra uygulamayı tekrar yükleyin. Tüm bu işlemlerden sonra sorununuz çözülmüş olacaktır.

Instagram uygulamasında donma neden olur sorunu konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

2 yorum

  1. Rüya Günay
    Rüya Günay

    Merhaba, benim telefonumda donma oluyor ama telefon açılığ kapatılınca gidiyor bu sizce neyle alakalı olabilir?

  2. Duru Gök
    Duru Gök

    En büyük donma sebebi internet hızınızdır arkadaşlar benim düşüncem bu yönde