Instagram ve Facebook’tan Kripto para Yasaklama Kararı

Instagram ve Facebook’tan Kripto para Yasaklama Kararı

Dünyayı Kasıp Kavuran Kripto para Neden Yasaklandı ?

Facebook ve Instagram bünyelerinde bulunan sayfalar ve kişilere kripto para tanıtımını ve kullanımını yasakladı. Yasak dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal medya uygulaması Facebook tarafından bu alanda yapılabilecek dolandırıcılık faaliyetlerine karşı yapıldı.

Dünya devi iki sosyal medya uygulaması kapılarını kripto para birimlerine kapattı. Facebook‘un kullanıcılarının güvenliği çok fazla düşündüğü bilinen bir gerçek. Bu uğurda kimsenin gözünün yaşına bakmayan sosyal medya devi son olarak, dünyada oldukça fazla ilgi gören kripto coin birimlerini yasakladığını açıkladı.

Yasağın Facebook ve Instagram başta olmak üzere, Facebook‘un sahip olduğu başka sosyal medya alanlarına da yansıması bekleniyor. Bu hafta başında yaptığı açıklamayla kripto coin birimlerine savaş açtığını belirten Facebook kullanıcılarını oldukça şaşırttı. Kripto coin pazarlamasını bu iki sosyal medya uygulaması üzerinden yapan satıcı ve cüzdan hizmeti veren komisyoncular kararın şokunu henüz üzerinden atabilmiş değil.

instagram-bit-coin

Kripto Coin Neden Yasaklandı ?

Kripto coin birimleri gelecek yılların tek para birimi olarak gösteriliyor. Geçtiğimiz yıl bit coin adıyla bilinen bir kripto coin yatırımcılarını yüzde yüze varan kârlara kavuşturdu. Diğer daha düşük seviyelerde dolaşan coinler de yatırımcılarına çok büyük gelirler getirdiler.

Bu durum 2017 yılının kripto coinler için oldukça karlı bir yıl olduğu gerçeğini ortaya çıkarıyor. Yatırımcılarının yüzünü güldüren diğer farklı 100 kadar kripto coin birimi bu yıl çok daha fazla yatırımcı çekerek rekor üstüne rekor kırmayı amaçlıyor. Ancak kripto coin gibi çok bilinmeyen ve anlaşılması zor bir alan için denetleme yapmak bir hayli zor. Bu nedenle bu konuyu suistimal eden ve insanları dolandıran kötü niyetli kişiler çevrede fazlasıyla bulunabiliyor.

Reklam Ve Tanıtımı Yasaklandı

instagram-bit-coin

Kötü niyetli kişilerden korunmanın şu an için tek yolu kripto coin birimlerinden uzak durmak gibi görünüyor. Facebook ve Instagram’da tam da bu yönde sorunlarla kullanıcılarını karşı karşıya getirmemek için kripto coinleri yasaklama kararı aldı. Yasak kararı ardından coinlerin ve coin müşterilerinin buna nasıl tepki vereceği henüz bilinmiyor.

Coin satıcılarının tanıtım ve reklam için en çok kullandığı üç sosyal platformdan ikisi olan Facebook ve Instagram, coin satışı yapan aracıları reklam ve tanıtım konusunda büyük sıkıntılara sokacak gibi görünüyor. Geçen yıl Facebook reklam geliri olarak 9 milyar dolar gibi inanılmaz bir para kazanmıştı. Bu yıl coinler reklamlarının yasaklanmasından sonra bakalım Facebook reklam gelirlerinde bir düşüş yaşanacak mı ?

Instagram Gönderi Planlama Aracı Ücretli Olacak

Instagram’ın bu yıl yürürlüğe koyduğu gönderi planlama aracı işletme hesapları için kullanıma sunuldu. Teknoloji haber sitelerinde yer alan haberlere göre Instagram yeni özelliğini başlangıç olarak sadece işletme hesaplarına kullandıracak.

Instagram gönderi planlama aracından önce Instagram profesyonelleri ek programlar kullanarak gönderi saatlerini belirlemeye çalışıyorlardı. Şu an Facebook ve Twitter‘da var olan gönderi planlama servisi işletme hesaplarına ücretli olarak sunulacak.

Yeni özellikten faydalanmak isteyen Instagram işletmeleri Facebook Marketing Partner ya da Instagram Partner gibi servislere ücretli üye olmak zorunda kalacaklar. Diğer kullanıcılar için henüz resmi bir gönderi aracı duyurulmadı ancak gelen haberlere göre 2019 yılına doğru normal Instagram kullanıcıları da istedikleri gönderileri planlayarak paylaşabilecekler.

İki Yeni Güncelleme Yolda

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Diğer beklenen bir yenilik olan type özelliği ise hala deneme sürecinde. Instagram, kullanıcılarına halan iki yeni özelliği test ettiriyor. Biri hikayelerde daha fazla yazı paylaşmaya imkan sağlayacak olan type olan özelliklerden diğeri ise ekran görüntüsü bildirimi özelliği.

Bu ikilinin kısa bir süre içinde kullanıcıların hizmetine sunulması bekleniyor. Ancak Facebook ve Instagram’ın nasıl değişiklikler yapacağı çok fazla kestirilemiyor.

 

 

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.