Instagram Video Yükleme Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram video yükleme sorunu her ne kadar genel bir sorun olmasa da bazı kullanıcılar bu sorunla karşılaşabilmektedir. Bu yazımızda bu sorunun nedenlerini ve çözümünü sizler için inceleyeceğiz. Öncelikle sorunun nedenine bir göz atalım.

Instagram Video Yükleme Sorunu Neden Ortaya Çıkar?

Instagram video yükleme sorunu yaşıyorsanız öncelikle telefonunuzun belleğini kontrol etmelisiniz. Instagram’a yüklediğiniz her fotoğraf ya da video dosyalar kısmında Instagram’a ayrılan dosyaya kaydedilir. Bu kayıtlar çoğaldıkça telefonunuzdaki belleğin azalmasına ve yeni videolar yükleyememenize neden olur. Video yükleme sorununda ikinci neden ise videonun formatıdır. Videoyu indirdiyseniz ya da başka bir şekilde telefonunuza aktardıysanız format değişmiş olabilir. Kendi çektiğiniz videolarda herhangi bir format sorunu yaşamazsınız. Çektiğiniz video belirtilen maksimum süreyi aşmamalıdır. Süreler aşıldığında Instagram videoyu yüklemenize izin vermeyecektir.

Instagram Video Yükleme Sorunu Nasıl Çözülür?

Yüklemek istediğimiz videonun formatı doğruysa ve video süresi de maksimum seviyeyi aşmıyorsa geriye kalan tek sorun telefon belleğidir. Telefon belliğini temizleyerek nasıl sorunsuzca video yükleyebileceğinizi anlatmaya başlayalım. Android ve İOS işletim sistemleri için iki farklı yöntemden bahsedeceğiz.

  1. Android İşletim Sistemli Cihazlar

Öncelikle telefonunuzda fazladan yer kaplayan ve gereksiz olduğunu düşündüğünüz uygulamaları temizleyin. Ardından telefonunuzda şu adımları izleyin: Ayarlar > Uygulamalar > Instagram > Depolama > Verileri Temizle. Bu işlemi uyguladıktan sonra videonuzu yükleyebilirsiniz. Hala hata alıyorsanız yüklemeye çalıştığınız video belleğinizden büyük demektir. Yapmanız gereken videonun büyüklüğü kadar telefonunuzda bellek alanı açmak olmalıdır.

  1. İOS İşletim Sistemli Cihazlar

Yine öncelikli olarak telefonunuzda fazladan yer kaplayan ve gereksiz olduğunu düşündüğünüz uygulamaları temizleyin ve ardından da telefonunuzda şu adımları izleyin: Ayarlar > Genel > Saklama Alanı/iCloud Kullanımı > Alanı Yönet > Instagram’ı seçin > Instagram’ı Sil. Bu işlemlerden sonra Instagram tüm belleğiyle birlikte silinecektir. Instagram’ı tekrar indirerek videonuzu sorunsuzca yükleyebilirsiniz. Hala hata alıyorsanız yüklemeye çalıştığınız video belleğinizden büyük demektir. Yapmanız gereken videonun büyüklüğü kadar telefonunuzda bellek alanı açmak olmalıdır.

Bu Yazımızıda Okuyun:  Instagram Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Instagram video yükleme sorunu nasıl çözülür konumuzda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi ve beğeni satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazıyı oylayın

Önceki yazımızda Instagram Takipçi Sıfırlama Nasıl Yapılır? başlıklı içeriğimiz instagram takipçi sıfırlama ve Instagram toplu takipçi silme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ +