INSTAGRAM VİDEOLARI TERSTEN OYNATMA HATASI

INSTAGRAM VİDEOLARI TERSTEN OYNATMA HATASI

Instagram videoları tersten oynatma herkesin dikkatini çeken özelliklerden birisidir. Görselliğe dayalı bir sosyal medya aracı olan Instagram yalnızca resimlerle değil paylaşılan videolarla da oldukça dikkat çekmektedir. Instagram paylaşıma izin verilen videoların süresi 1 dakikadır. Instagram videolarının 1 dakikayla sınırlı olmasının avantajı büyüktür. Öncelikle akış hızla yenilenmekte ve kullanıcı seyrettiği paylaşımdan sıkılmadan diğer bir paylaşıma geçmektedir. Hatta sevmediği bir paylaşım için değiştirmeye fırsat vermeden diğer bir paylaşıma geçmektedir.

Instagram 1 dakikalık videolar ile 1 dakika için yemek tarifleri bile çekilebiliyor. Hızlı çekim şeklinde verilen videolar bağımlılık yaratmış şekilde kullanıcıların elinden düşmüyor ve her yerde Instagram videoları izleyen küçük, büyük, yaşlı, genç insanlar görüyorsunuz. (Instagram)

Instagram video yükleme her ne kadar eğlenceli bir uygulama olsa da videoları tersten oynatarak videoları daha eğlenceli hale getirebiliriz. Üstelik tersten oynatılan videoları izlemesi de daha zevklidir. Instagrama tersten video yüklemek için ne yapmak gerekir?

INSTAGRAM VİDEOLARI TERSTEN OYNATMA GÖZÜKMÜYOR

Instagram videoları tersten oynatma görünmemesinin en temel sebebi Instagram uygulamasının güncel olmamasından kaynaklanmaktadır. Instagram uygulaması güncel olmaması durumunda play store kullanılarak Instagramın güncel sürümü indirilmelidir ve güncel sürümü indirildikten sonra Instagram da artık bu özellik aktif hale gelecektir.

INSTAGRAM TERSTEN VİDEO NASIL OYNATILIR?

Instagram tersten video oynatma için Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra öncelikle yapmanız gereken hikâye alanına gelerek, efektler kısmından sağa doğru kaydırmalısınız. Kaydırmanız sonucunda “tersten” şeklinde bir yazı göreceksiniz. Bu yazıyı tıklayın ve videonuzu çekmeye devam edin. Videonuz tamamlandığında tersten oynatılacaktır.

INSTAGRAM UZUN VİDEO YÜKLEME

Instagram uzun video yüklemek için öncelikli başvuracağınız yol videoları kırpmak olabilir. Mesela yüklemek istediğiniz video 3 dakikalık video ise üçe bölerek yükleyebilirsiniz. Yani ilk bir dakikasını kırpıp önce yükleyebilir. Daha sonraki bir dakikasını yani videonun ikinci dakikasını da kırpıp diğer videonun devamına yükleyebilir ve daha sonra videonun üçüncü dakikasını da kırparak yükleme yapabilirsiniz. Bu sayede üç dakikalık bir videoyu üç video halinde ama artarda paylaştığınızdan, takipçilerinize artarda videoyu sunmuş olacaksınız.

Instagram videolarınızı da fotoğraf albümü gibi art arda albümle paylaşabilir ve bütün videonuzu parça parça da olsa tek seferde aktarabilirsiniz. Ancak Instagram videolarında 1 dakika sınırı olması sebebiyle 1 dakikadan uzun süreli bir videoyu tek seferde yüklemek mümkün değildir.

Instagrama yüklenen paylaşımların sınırı 1 dakikayken, story sınırları ise 15 saniyedir. 15 saniyelik storyler anlık paylaşımları ifade etmektedir. Uzun bir story paylaşmak istiyorsanız da yapmanız gereken şey aslında yine aynıdır. Videoyu parçalamak ve parçaladığınız videoyu 15’er saniyelere bölerek yüklemek. Bu sayede artarda videonuzu yüklemiş olacağınızdan parçalamış olduğunuz videoyu tek seferde sunmuş olacaksınız.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Instagram kullanıcıların birçoğu ize 1 dakikalık ve 15 saniyelik bu kısa sürelerden hoşlanmamaktadr. Her ne kadar kullanıcılar zaman zaman böyle bir özellik olmaması gerektiğini düşünerek, hayıflanmış olsalar da bu özellik sayesinde Instagramı çok seviyor olabilirler. Çünkü Instagramın en büyük özelliği akışın anlık olarak sürekli değişmesi ve kullanıcının sıkılmasına imkân tanımamasıdır. Sevmediğiniz bir videonun 10 dakika olduğunu düşünebiliyor musunuz? Kaydırır, geçerim dediğinizi duyar gibiyim ama videolar uzun oldukça sevdiğiniz paylaşımlarda azalmaya başlayacaktır. Biliyoruz birçoğumuz 1 dakikada yemek yapılmasından ya da 1 dakikada zor bir şeyin ortaya çıkarılmış olmasından hoşlanıyoruz. Instagram da böyle bir süre sınırı olmasaydı tıpkı youtube da olduğu gibi birçok başarısız video ile karşılaşacaktık. Ayrıcı video sürelerinin kısa olması sayesinde kaliteli içerik sayısı da artıyor. Çünkü kullanıcılar çok daha fazla Instagram için yoğunlaşıyor.

Instagram Video Görüntüleme hizmetleri ile hesabınızı daha büyük kitlelere ulaştırın; https://takipcisatinal.org/instagram-video-goruntuleme

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.