Instagram 2018 Yılına Girerken Yeni Özellikler

Instagram 2018 Yılına Girerken Yeni Özellikler

Instagram günümüz sosyal medya platformlarının en aktif kullanılanı olarak ön plana çıkmaktadır. Hayatımızdan kesitler sunduğumuz, her gün yüzbinlerce paylaşım yapılan Instagram, her geçen gün gelişmeye ve yenilenmeye devam etmektedir. Son olarak yayınlanan bir güncelleme ile de kullanıcıların uzun zamandır beklediği özellikler kullanıma açıldı. Yeni yayınlanan güncellemeler özellikle hikâye bölümünü kapsamakta olup, ekran görüntüsü alındı bildirimi, yeni yazı özelliği ve Gif desteği olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ekran Görüntüsü Alındı Bildirimi

Ekran görüntüsü alındı bildirimi daha önceden de özel mesajlar için kullanılıyordu. Özel mesajlarınızın görüntüsü alındığında sistem otomatik olarak sizi uyarıyordu. Artık bu özelliği hikâyeler bölümünde de göreceğiz. Henüz ilk ekran görüntüsü alımlarında uyarı göndermese de ilerleyen zamanlarda faal olarak çalışacağı düşünülmektedir. Şuan ilk ekran görüntüsü alımında, alan kişiyi uyarıyor ve ikinci defa alırsa bildirim göndereceği konusunda ikaz ediyor.

Instagram Hikâyeler Bölümüne GIF Desteği

Eskiden birçok program kullanarak yapabildiğimiz Gif paylaşımları artık Instagram’ın kendi içerisinde de yapılabilecek. Hikâyeler kısmı için aktif edilen Gif desteği birçok kullanıcının işine yarayacak gibi görünüyor. Aktif olan özellik ırkçı saldırı skandallarına karışsa da Instagram kullanıcılarının dikkatini çekmeye devam ediyor.

Instagram Hikâyeler Kısmı için Yazı Özelliği

Hikâyeler bölümü için eklenen son özellik de yeni yazı stilleri ve yazı özellikleri bulunuyor. Hikâyeler kısmında sadece fotoğraf paylaşmaktan bıkanlara yeni bir soluk getireceğinden eminiz. Yeni özelliğimizde 4 farklı yazı tipi ve birçok arka plan çeşidi bulunuyor. Yazı eklemeyi kullanmanız için çekim seçeneklerinden yazıyı seçmeniz yeterli. Ardından font seçeneklerini ve tercihinize göre yazı özelliklerini seçebiliyorsunuz. İster arkaya renkli bant çekin isterseniz sağa, sola yaslayın. Son olarak Instagram’ın size sunduğu arka plan seçeneklerini de kullanmak zorunda değilsiniz. İstediğiniz bir fotoğrafı arka plana yerleştirerek farklı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Her geçen gün değişen ve yenilenen Instagram özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak için sitemizi sık sık ziyaret etmeyi unutmayınız. Sizlere takipçi ve beğeni satın alma konusunda da yardımcı oluyor ve farklı bir Instagram deneyiminde yanınızda yer alıyoruz.

Sürekli gelişmeye ve güncellenmeye devam eden Instagram, 2018 yılında yayınladığı yeni özellikleriyle sosyal medya platformları arasındaki farkını ortaya koymaya devam ediyor. Son olarak yeni özellik Regram duyuruldu. Facebook tarafından satın alındığı günden beri ivme kazanan yenilikler her geçen gün artarak devam ediyor. Yeni özelliğimiz Instagram’ın hikâyeleri kısmı için geliyor. Daha önceden Twitter’dan bildiğimiz Retweet özelliğine benzer şekilde çalışan Regram da hikâyelerin paylaşılmasını sağlayacak.

Yeni Özellik Regram Nasıl Çalışıyor?regram

Instagram son zamanlarda özellikle hikâyeler bölümünde çok fazla güncelleme yaparak geliştirmeye çalışıyor. Henüz test aşamasında olmasına rağmen yeni özellik Regram büyük yankı uyandırdı ve kullanıcılar tarafından konuşulmaya başlandı. Beğendiğiniz bir hikâyeyi paylaşmak istediğinizde ekran görüntüsü almanız ve bu görüntüyü paylaşmanız gerekiyordu. Artık iki dokunuşla takip ettiğiniz bir arkadaşınızın hikâyesini paylaşabileceksiniz. Yapılan bu paylaşımlarda asıl hikâyeye yönlendiren bir butonda bulunacak. Ayrıca herkese açık profillerin hikâyeleri de herkes tarafından paylaşılabilecek.

Yeni Özellik Regram Kapatılabilir mi?

Herkes hikâyelerinin paylaşılmasından hoşlanmayabilir. Sizde hikâyelerinizin paylaşılmasını istemiyorsanız Regram özelliğini devre dışı bırakarak, hikâyelerinizin alıntılanmasını engelleyebilirsiniz. Fakat görüntü alınarak yapılan paylaşımları engelleme ihtimaliniz bulunmamaktadır. Sadece sizi takip edenlerin hikâyelerinizi paylaşabilmesini istiyorsanız da hesabınızı gizli hale getirmeniz gerekmektedir.

Yeni Özellik Regram Ne Zaman Kullanıma Açılacak?

Regram özelliği henüz test aşamasında. Instagram bu özelliği henüz resmi olarak açıklamasa da test edildiğini doğruladı. Kısa bir süre sonra tüm kullanıcıların kullanımına açılması bekleniyor. Instagram resmi açıklama yaptığında kesin tarihi öğrenebileceğiz.

Regram Gönderiler Kısmında da Kullanılabilecek mi?

Instagram gönderileri program kullanmadan paylaşılmamaktadır. Bu nedenle bu konuda birçok uygulama geliştirilmiş ve gönderi paylaşımı yapılması sağlanmıştır. Lakin birçok kullanıcı bunun çok zahmetli ve gereksiz olduğunu düşünmekte olup, Regram özelliğinin gönderiler içinde aktif hale getirilmesini arzu etmektedir. Aldığımız bilgiler de Regram özelliğinin gönderiler kısmında da aktif hale getirilebileceğini göstermektedir. Kesin bilgiler aldığımızda yeniden sizlere duyurmaya çalışacağız.

Instagram’da yeni özellik Regram konumuzda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi ve beğeni satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Limitli Özellikleri Hangileri ?

Instagram limitli özellikleri, Instagram’ın beğeni, takipçi, yorum, etiket, yazı karakteri gibi özellikleridir. Bu özelliklerin limitlendirilmesindeki amaç spam denilen kullanıcıların diğer kullanıcılara zarar vermesini engellemektir.

Instagram, son yılların en fazla dikkat çeken sosyal medya uygulaması olarak milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Geçtiğimiz sene sekiz yüz milyon kullanıcı ile en fazla tercih edilen ikinci sosyal medya uygulaması olan Instagram bazen aldığı aşırı güvenlik önlemleri ile de gündeme geliyor. Instagram’ın kısıtlamalarından çoğu kullanıcıların yararına olsa da bazen kullanıcılar bu tip kısıtlamalara karşı tepki geliştirebiliyor.

instagram-limitli

Bu kısıtlamaların ne olduğuna ve ne gibi sınırlandırmalarla Instagram kullanıcılarını sınırlandırdığına gelecek olursak öncelikle çoğu sosyal medya uygulamasında olan yazı karakteri kısıtlaması ile başlamamız gerekir. Yazı karakter kısıtlaması başta Twitter olmak üzere diğer sosyal medya uygulamalarında sıkça kullanılan bir sınırlandırmadır. Bu sınırlandırmaya göre Instagram gönderilerinizin içerisinde sadece 2200 karakter kullanabilirsiniz ve bu karakter sayısına etiketler de dahildir.

Bunun dışında profil sayfanızda bulunan biyografi ve kullanıcı adı kısımları için de bazı kısıtlamalar mevcut. Biyografi bölümü için kullanıcılara ayrılan maksimum yazı karakter alanı 150 karakter ile sınırlıdır. Kullanıcı adı ise en fazla 30 karakterle yazılabilir ve içerisinde yalnızca nokta ve alttan çizgi işaretleri kullanılabilir.

Instagram’da Bir Günde Kaç Gönderi Beğenilebilir ?

Instagram’da bir gün içerisinde maksimum beğenebileceğiniz gönderi sayısı 350’dir. Bu sayıya gün içerisinde ulaştığınız da Instagram size bir uyarı mesajı göndererek artık daha fazla beğeni yapamayacağınızı bildirir. Bazen birkaç saat bazen de birkaç gün süren yasaklamanın ardından Instagram yasağınızı kaldırır ancak benzer bir davranışı tekrar gösterirseniz bu sefer ilki kadar şanslı olmayabilirsiniz.

Instagram Takip Etme Limiti Kaç ?

instagram-beğeni-limiti

Instagram başkalarını takip etmeniz ve onların fotoğraflarını beğenmeniz üzerine kurulmuş bir sosyal ağdır. Bu ağın esas amaçlarından biri her ne kadar birbirini takip etmek ve fotoğraf gönderileri ile iletişim kurmak olsa da Instagram kullanıcılarına en fazla 7500 kişiyi takip etme imkanı tanıyor. Eğer 7500 kişiden fazlasını takip etmek isterseniz Instagram sizi bir bildirim ile uyararak daha fazla kişiyi takip edemeyeceğini söylüyor.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Hikayeleri: Markanız İçin Etkili Kullanım Örnekleri
Instagram Hikayeleri: Markanız İçin Etkili Kullanım Örnekleri

Instagram hikayeleri neredeyse herkesin günlük hayatının bir parçası haline geldi. Birçok kullanıcı düzenli aralıklarla hikaye paylaşımında bulunuyor,...

Instagram’da İçerik Oluşturmanın 10 Yolu
Instagram’da İçerik Oluşturmanın 10 Yolu

Bilindiği üzere Instagram, içerik üreticilerinin kitleleriyle etkileşime girmek ve yeni insanlara ulaşabilmek için en çok tercih ettiği uygulamalardan...

Ancak bu durum takip edilebilmek konusunda böyle değil. Bildiğiniz gibi Instagram’da milyonlarca kullanıcı sahibi olan profiller bulunuyor. Takipçi edinme konusunda henüz bir sınırlama getirilmiş değil.

Instagram Etiketlerinde Limit Nedir ?

Instagram etiketlerinde limit, her Instagram gönderisi için 30 etikettir. Bildiğiniz gibi Instagram etiketleri # işareti ile yapılmaktadır. Bu işareti kullanarak oluşturacağınız 30 etiket bir gönderi için kullanabileceğiniz maksimum etiket sayısıdır. Etiketlerin daha fazla kullanıcıya ulaşmak için kullanıldığını bilsek de bu durumu çok fazla abartmamalıyız.

Bir gönderi için 2200 olan karakter sayınızın bir bölümünü etiketleriniz de kullanmak çok akıllıca olmayabilir. Ayrıca etiketleri çok fazla yan yana yazmak gönderinizin görselliğini bozabilir.

Peki Instagram Maksimum Paylaşım Sınırı Kaç ?

Instagram’da henüz bir maksimum gönderi paylaşım sınırı yok. Eğer varsa da henüz kimse bu sınıra ulaşamadı diyebiliriz. Bu gibi bir sınırın var olması ya da duyurulması sosyal ağların popülerliği için çok iyi olmayacaktır. Zira birileri bu sınıra ulaşmak için Instagram’ı zorlaya bilir ve kullanıcıların uygulamayı kullanamamasına yol açabilir.

Instagram Video Görüntüleme Sınırı Nedir ?

Instagram’da video paylaşabilmek için gerekli olan tek şart videonuzun 3 ile 60 saniye arasında bir uzunluğa sahip olabilmesidir.

Instagram Hikayeler İçin Sınırlama Var Mı ?

Instagram’da herhangi bir hikaye sınırlaması yoktur. Hikayeleriniz 24 saat içerisinde silindiğinden dolayı istediğiniz kadar hikaye paylaşımı yapabilirsiniz. Ayrıca yapılan son güncelleme ile hikayelerinize daha fazla yazı yazabilme şansına da sahipsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

1 Yorum

  1. Rüya Sanar
    Rüya Sanar

    Yeni yıla yeni özellikler he instagram bile sürpriz yapıyor sen hala yapmadın zalim…