Instagram 2018 Yılına Girerken Yeni Özellikler

Instagram günümüz sosyal medya platformlarının en aktif kullanılanı olarak ön plana çıkmaktadır. Hayatımızdan kesitler sunduğumuz, her gün yüzbinlerce paylaşım yapılan Instagram, her geçen gün gelişmeye ve yenilenmeye devam etmektedir. Son olarak yayınlanan bir güncelleme ile de kullanıcıların uzun zamandır beklediği özellikler kullanıma açıldı. Yeni yayınlanan güncellemeler özellikle hikâye bölümünü kapsamakta olup, ekran görüntüsü alındı bildirimi, yeni yazı özelliği ve Gif desteği olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ekran Görüntüsü Alındı Bildirimi

Ekran görüntüsü alındı bildirimi daha önceden de özel mesajlar için kullanılıyordu. Özel mesajlarınızın görüntüsü alındığında sistem otomatik olarak sizi uyarıyordu. Artık bu özelliği hikâyeler bölümünde de göreceğiz. Henüz ilk ekran görüntüsü alımlarında uyarı göndermese de ilerleyen zamanlarda faal olarak çalışacağı düşünülmektedir. Şuan ilk ekran görüntüsü alımında, alan kişiyi uyarıyor ve ikinci defa alırsa bildirim göndereceği konusunda ikaz ediyor.

Instagram Hikâyeler Bölümüne GIF Desteği

Eskiden birçok program kullanarak yapabildiğimiz Gif paylaşımları artık Instagram’ın kendi içerisinde de yapılabilecek. Hikâyeler kısmı için aktif edilen Gif desteği birçok kullanıcının işine yarayacak gibi görünüyor. Aktif olan özellik ırkçı saldırı skandallarına karışsa da Instagram kullanıcılarının dikkatini çekmeye devam ediyor.

Instagram Hikâyeler Kısmı için Yazı Özelliği

Hikâyeler bölümü için eklenen son özellik de yeni yazı stilleri ve yazı özellikleri bulunuyor. Hikâyeler kısmında sadece fotoğraf paylaşmaktan bıkanlara yeni bir soluk getireceğinden eminiz. Yeni özelliğimizde 4 farklı yazı tipi ve birçok arka plan çeşidi bulunuyor. Yazı eklemeyi kullanmanız için çekim seçeneklerinden yazıyı seçmeniz yeterli. Ardından font seçeneklerini ve tercihinize göre yazı özelliklerini seçebiliyorsunuz. İster arkaya renkli bant çekin isterseniz sağa, sola yaslayın. Son olarak Instagram’ın size sunduğu arka plan seçeneklerini de kullanmak zorunda değilsiniz. İstediğiniz bir fotoğrafı arka plana yerleştirerek farklı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Bu Yazımızıda Okuyun:  Instagram Hikâyesine Link Verme Nasıl Yapılır?

Her geçen gün değişen ve yenilenen Instagram özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak için sitemizi sık sık ziyaret etmeyi unutmayınız. Sizlere takipçi ve beğeni satın alma konusunda da yardımcı oluyor ve farklı bir Instagram deneyiminde yanınızda yer alıyoruz.

Instagram 2018 Yılına Girerken Yeni Özellikler
5 (100%) 1 vote

Önceki yazımız Instagram Ücretsiz Mavi Tik Alma Nasıl Yapılır isimli içeriğimize de göz atmanızı öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ +