Instagram Yorum Kapatma ve Kelime Filtreleme Nasıl Yapılır?

Instagram Yorum Kapatma ve Kelime Filtreleme Nasıl Yapılır?

Instagram her geçen gün kendini geliştirmek ve güvenliği sağlamak amacıyla yeni özellikler duyurmakta ve güncellemeler yapmaktadır. Bilindiği üzere bir süredir yorum kapatma özelliği sayesinde kırıcı ve çirkin yorumlardan sakınabilmekte olup, aynı şekilde istenilmeyen kelimelerin filtrelenmesi sayesinde de hakaret içeren yorumların önüne geçilebilmektedir. Instagram kullanıcılarına huzurlu bir sosyal medya deneyimi yaşatabilmek amacıyla yorum kapatma ve kelime filtreleme özelliklerine çok büyük önem vermektedir.

Instagram Yorum Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram’da herhangi bir gönderiye yorum gelmesini engellemek istiyorsanız, yorum kapatma işlemi yapmak istediğiniz gönderinin sağ üst köşesinde bulunan (…) üç nokta işaretine tıklayın. Burada gönderi seçeneklerini belirten bir sayfa açılacak olup, burada bulunan “Yorum yapmayı kapat” seçeneğine dokunmalısınız. Daha sonra yorumları açmak istediğinizde de aynı yöntemi uygulayabilirsiniz. Eğer yorumları kapatma işlemini gönderiyi paylaşırken yapmak istiyorsanız, gönderinizi düzenlediğiniz sayfanın altında bulunan gelişmiş ayarlar kısmına girmelisiniz. Buradan yorum yapmayı kapat seçeneğini seçebilirsiniz.

Instagram’da Kelime Filtreleme Nasıl Yapılır?

Instagram’da yaptığınız paylaşımları tamamen yoruma kapatmak istemiyorsanız ve hakaret ile taciz içeren yorumlara da maruz kalmak istemiyorsanız kelime filtreleme özelliğini kullanabilirsiniz. Bu özellik sayesinde spam mesajlardan da kurtulabilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için profilinize girerek sağ üst köşede bulunan seçenekler simgesine dokunmalı ve açılacak ekranda bulunan yorumlar seçeneğine tıklamalısınız. Yorumların altında bulunan uygunsuz yorumları gizle seçeneğine dokunduğunuzda kelime filtreleme özelliği aktif hale gelecektir. Kelime filtreme aktif hale geldikten sonra istemediğiniz kelimeleri “Özel anahtar kelimeler” kutusuna yazmalısınız.

Instagram’ın sunduğu yorum kapatma ve kelime filtreleme özellikleri birçok kullanıcıyı büyük bir sorundan kurtarmak olup, kendini bilmez kişiler yüzünden gönderilerinizin kirlenmesini engellemektedirler. Bu özellikler kullanıcılara sunulmadan önce hakaret ve taciz içeren yorumlar yüzünden birçok kullanıcının hesabını kapatmış olması ve Instagram’dan memnun kalmamış olması, bu özelliklerin etkin bir şekilde kullanıcıların hizmetine sunulmasını sağlamış bulunmaktadır.

Instagram yorum kapatma ve kelime filtreleme nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.