Instagram Yorum Yapamama Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Instagram Yorum Yapamama Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Instagram yorum yapamama sorunu birçok kullanıcının sorunu haline gelmeye başlamıştır. Dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya sahip olan Instagram, yaşanılan sorunları en aza indirebilmek için topluluk kuralları uygulamaktadır. Bu kurallara göre spam ve reklam içeren hesaplar engellenebilmekte ya da çeşitli cezalar alabilmektedir. Instagram bu cezalar kapsamında kullanıcıları takip etmenizi engelleyebilir, hashtag kullanımınızı kısıtlayabilir ya da yorum yapmanızı engelleyebilir.

Instagram Yorum Yapamama Neden Olur?

Instagram yorum yapamama sorunu genellikle spam içerik üretiminde ya da reklam içeren yorumlar yapıldığında ortaya çıkar. Bunların haricinde yeni açılan hesaplarda daha önceden paylaşım ve yorum olmadığından ilk yorumlarda bile engel alınabilir. Ayrıca günlük yorum limitlerinin üzerine çıktığınızda da Instagram yorum yapamama sorunu yaşayabilirsiniz.. Instagram günlük ve aylık olmak üzere limitler belirlemekte ve bu limitleri aşan kullanıcılara da cezalar uygulamaktadır. Bu kuralı sayesinde spam hesapları tespit edebilmekte ve engelleyebilmektedir. Bu tarz cezalarla karşılaşmak istemiyorsanız Instagram’ın bu kuralına dikkat etmelisiniz.

Instagram Yorum Yapamama Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Öncelikle Instagram uygulamasını mobil olarak kullanıyorsanız her zaman güncel tutmalısınız. Ardından e-mail ve telefonunuzu onaylı hale getirmeli ve beklemelisiniz. Spam ya da reklam içerikli yorumlarınız yoksa kısa sürede Instagram yorum yapamama sorunu ortadan kalkacaktır. Fakat birkaç defa yorum engeli alırsanız hesabınız kapatılabilir. Bu yüzden daha dikkatli olmalısınız.

Instagram Yorum Yapamama Sorunu Yaşamamak İçin Neler Yapmalı?

Yaptığınız yorumlar spam içermemeli. Aynı yorumları farklı paylaşımların altına atıyorsanız, floot kabul edilir ve yorum engeli alırsınız. Bu nedenle tekrar eden yorumlardan kaçınınız. Yapacağınız yorumda en fazla 4 kişiden bahsedin ve yine en fazla 5 hashtag kullanın. Bu özelliklerde aşırıya gitmek de yorum engeli almanıza neden olabilir. Son olarak yorum engeli alıysanız ve sizden kaynaklanan bir sorun yoksa en fazla 48 saat içerisinde engeliniz kaldırılacaktır. Aksi bir durumla karşılaşırsanız Instagram destek ekibi ile irtibata geçebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

Instagram yorum yapamama sorunu nasıl düzeltilir konumuzda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi ve beğeni satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

3 yorum

 1. Murat
  Murat

  Instagram’da canlı yayın yaparken yapılan yorumlara cevap yazamıyorum düzeltilmesini istiyorum

 2. Betül
  Betül

  Ben çekiliş için yorum yapıyorum ama beni kabul etmiyor engel aldınız diyor fazla kullandıniz diye bu nasıl çözülecek lütfen acil

 3. Emine Delen
  Emine Delen

  ınstagram takip engeli aldım takip isteği gönderemiyorum 10 gün oldu hala kalkmadı engeli nasıl kaldırabilirim?