Instagram’a Yeni Özellik Regram Geliyor!

Sürekli gelişmeye ve güncellenmeye devam eden Instagram, 2018 yılında yayınladığı yeni özellikleriyle sosyal medya platformları arasındaki farkını ortaya koymaya devam ediyor. Son olarak yeni özellik Regram duyuruldu. Facebook tarafından satın alındığı günden beri ivme kazanan yenilikler her geçen gün artarak devam ediyor. Yeni özelliğimiz Instagram’ın hikâyeleri kısmı için geliyor. Daha önceden Twitter’dan bildiğimiz Retweet özelliğine benzer şekilde çalışan Regram da hikâyelerin paylaşılmasını sağlayacak.

Yeni Özellik Regram Nasıl Çalışıyor?regram

Instagram son zamanlarda özellikle hikâyeler bölümünde çok fazla güncelleme yaparak geliştirmeye çalışıyor. Henüz test aşamasında olmasına rağmen yeni özellik Regram büyük yankı uyandırdı ve kullanıcılar tarafından konuşulmaya başlandı. Beğendiğiniz bir hikâyeyi paylaşmak istediğinizde ekran görüntüsü almanız ve bu görüntüyü paylaşmanız gerekiyordu. Artık iki dokunuşla takip ettiğiniz bir arkadaşınızın hikâyesini paylaşabileceksiniz. Yapılan bu paylaşımlarda asıl hikâyeye yönlendiren bir butonda bulunacak. Ayrıca herkese açık profillerin hikâyeleri de herkes tarafından paylaşılabilecek.

Yeni Özellik Regram Kapatılabilir mi?

Herkes hikâyelerinin paylaşılmasından hoşlanmayabilir. Sizde hikâyelerinizin paylaşılmasını istemiyorsanız Regram özelliğini devre dışı bırakarak, hikâyelerinizin alıntılanmasını engelleyebilirsiniz. Fakat görüntü alınarak yapılan paylaşımları engelleme ihtimaliniz bulunmamaktadır. Sadece sizi takip edenlerin hikâyelerinizi paylaşabilmesini istiyorsanız da hesabınızı gizli hale getirmeniz gerekmektedir.

Yeni Özellik Regram Ne Zaman Kullanıma Açılacak?

Regram özelliği henüz test aşamasında. Instagram bu özelliği henüz resmi olarak açıklamasa da test edildiğini doğruladı. Kısa bir süre sonra tüm kullanıcıların kullanımına açılması bekleniyor. Instagram resmi açıklama yaptığında kesin tarihi öğrenebileceğiz.

Regram Gönderiler Kısmında da Kullanılabilecek mi?

Instagram gönderileri program kullanmadan paylaşılmamaktadır. Bu nedenle bu konuda birçok uygulama geliştirilmiş ve gönderi paylaşımı yapılması sağlanmıştır. Lakin birçok kullanıcı bunun çok zahmetli ve gereksiz olduğunu düşünmekte olup, Regram özelliğinin gönderiler içinde aktif hale getirilmesini arzu etmektedir. Aldığımız bilgiler de Regram özelliğinin gönderiler kısmında da aktif hale getirilebileceğini göstermektedir. Kesin bilgiler aldığımızda yeniden sizlere duyurmaya çalışacağız.

Bu Yazımızıda Okuyun:  Instagram Takipçi Kaybettiren Hatalar

Instagram’da yeni özellik Regram konumuzda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi ve beğeni satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Instagram’a Yeni Özellik Regram Geliyor!
Bu yazıyı oylayın

Önceki yazımızda Instagram İstenilmeyen Özellikler Nasıl Kapatılır? başlıklı içeriğimiz instagram bildirimleri ve instagram son görülme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ +