Instagramda Çoklu Hikâye Nasıl Paylaşılır?

Instagramda Çoklu Hikâye Nasıl Paylaşılır?

Instagramda çoklu hikâye paylaşma birçok kullanıcı tarafından merak edilen bir özelliktir. Instagram’ın en çok kullanılan özelliklerinden biri haline gelen hikâyeler çok kısa zamanda milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başarmıştır. Hikâyeler özelliği kullanıldıkça diğer kullanıcıların da dikkatini çekmekte ve nasıl yapıldığı merak edilmektedir. Bazı kullanıcılar tekli hikâyeler oluşturabilse de çoklu hikâye oluşturmayı bilmemektedirler. Bu da bu özelliği öğrenme ihtiyacı doğurmaktadır. Bu yazımızda Instagramda çoklu hikâye paylaşımı hakkında bilgi vererek bu ihtiyacı karşılamaya çalışacağız.

Instagramda Çoklu Hikâye Paylaşma

Instagramda çoklu hikâye paylaşma oldukça basit bir işlemdir. Nasıl kolayca fotoğraf ve video paylaşıyorsanız aynı kolaylıkta çoklu hikâye paylaşımı yapabilirsiniz. Bu özelliği nasıl kullanabileceğinizi adım adım anlatalım:

Çoklu Hikâye Paylaşma:

Bu özelliği kullanabilmek için öncelikle Instagram uygulamasına giriş yapmalı ve sol üst köşede bulunan artı işaretine dokunmalısınız. Ardından hikâye bölümünün yanında yer alan artı işaretine dokunarak kameranızın açılmasını sağlamalısınız. Bu aşamada kameranız fotoğraf ya da video ekleyebilmeniz amacıyla açılmaktadır. Elbette yalnızca kameranızı kullanarak içerik eklemek zorunda değilsiniz. Galerinizden istediğiniz fotoğrafı ya da videoyu seçerek yükleyebilirsiniz. Fotoğraf ya da videonuzu onayladıktan sonra ilk hikâyenizi yüklemiş olacaksınız. Ardından ikinci hikâyeyi yükleyebilmek için tekrardan hikâye bölümüne tıklamalı ve istediğiniz fotoğraf ya da videoyu yüklemelisiniz. Fotoğraf ya da videonuzu onayladıktan sonra ikinci hikâyenizde eklenmiş olacak ve bu sayede çoklu hikâye paylaşabileceksiniz. Instagramda çoklu hikâye paylaşımını bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Çoklu Hikâyeler Nasıl Silinir?

Paylaştığınız çoklu hikâyeleri silmek istediğinizde öncelikle profil resminize tıklamalı ve ardından da sağ altta bulunan üç nokta (…) simgesine dokunmalısınız. Buradan fotoğraflarınızda ya da videolarınızda istediğiniz değişiklikleri yapabilir, silebilir ya da düzenleyebilirsiniz. Görüldüğü üzere çoklu hikâyeleri silmek de paylaşmak kadar basit bir işlemdir ve çoklu hikâyeleri istediğiniz zaman silebilmeniz de her zaman mümkündür.

Instagramda çoklu hikâye nasıl paylaşılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.