Instagram’da GIF Paylaşma Devri Başlıyor

Instagram’da GIF Paylaşma Devri Başlıyor

Instagram’da GIF Uzantılı Animasyon Dosyalar Paylaşmak Mümkün

Sosyal medyada yapılan paylaşımların pek çoğu eğlence amaçlı. Instagram’da GIF uzantılı paylaşımlar yapmak yeni yeni kullanılan bir özellik. Yeni güncellemeleriyle, kendisini çok daha fazla eğlenceli hale getirmeye çalışan Instagram GIF paylaşma özelliğini deniyor.

Instagram sosyal medya uygulamaları arasında çok fazla popülerliğe sahip. Sahip olduğu bu popülariteyi insanlara yaşattığı eğlenceli anlara borçlu olan Instagram yeni bir özellikle kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Instagram’da GIF paylaşmak şu an için uygulamayı güncel olarak kullanan kişiler için mümkün. Ancak yeni gelecek özellikle birlikte kullanıcılar hikayelerinde ve mesajlarında da GIF kullanabilecek.

Instagram bazı kullanıcılarına arka planı şeffaf gifler denetmeye başladı. Bu giflerin kaynağı giphy adında bir gif paylaşım sitesi. Sitenin amacı internette dolaşan bütün gifleri kendi kaynaklarından kullanıcılara sunmak. Böyle büyük bir hedefle yola çıkan giphy, Instagram ile ortak bir çalışmanın içine girdi.

Instagram’da GIF Arama Motoru

instagram-GIF-paylaşımı

Instagram, giphy ile ortak çalışması sonucu kullanıcılarına yeni bir özelliği denetmeye başladı. Bu yeni özelliğe göre kullanıcılar haber kaynaklarında paylaştıkları gif uzantılı animasyonların yanı sıra hikayelerinde yeni güncellemeyle otomatik olarak yüklenecek gifleri kullanabilecek.

GIF nedir derseniz, GIFler birden fazla fotoğrafın arka arkaya planlı bir düzenle oynatılması sonucu ortaya çıkan kısa süreli animasyonlardır. Okul zamanlarında defter ya da kitaplarımızın alt köşelerine resimler çizer ve kitabın sayfalarını kaldırıp sırayla bırakarak ilkel bir sinema gösterisi yapardık. İşte gifler bu ilkel teknolojiyi dijital olarak gerçekleştiriyor.

GIF Arama Motoru Nasıl Çalışacak

Instagram‘da bulunacak GIF arama motoru Facebook ve Messenger uygulamalarında olan GIF arama motoruna benzer bir şekilde çalışacak. Facebook Messenger mesajlaşma uygulaması kendi bünyesinde emojilerle birlikte bir gif arama ve paylaşma sistemine de sahip. Bu sistem sayesinde Messenger kullanıcıları istedikleri gifi arama motorundan seçerek arkadaşlarıyla paylaşabiliyorlar.

Instagram’ın kullanacağı arama motoruda benzer bir sistemle çalışacak gibi görünüyor. Hikayelerinize animasyon, tarih, bölge, etiket ve emoji gibi eklemeler yapmak istediğinizde kullandığınız arayüz gifler içinde kullanılabilecek. Bunun yanı sıra bu uygulamanın direk mesajlar için kullanılıp kullanılmayacağı kesin değil.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Arka plansız, saydam GIFler kullanıcıları Instagram’a daha fazla bağlayacak gibi görünüyor. Bu yıl başında ve geçtiğimiz yıl içinde yaptığı güncellemelerle inanılmaz bir yükseliş yakalayan Instagram kendini sürekli yenilemeyi hiç ihmal etmiyor.

Son Güncellemelerle Gelenler Çok Sevildi

Geçtiğimiz yıllarda yapılan haber kaynağı algoritması değişikliği ve hikayeler gibi büyük eklemeler Instagram kullanıcıları tarafından büyük bir ilgi ile karşılandı. İlginin bu kadar büyük olması Instagram yazılım geliştiricilerini de heyecanlandırdı ve onların daha cesur adımlar atmasını kolaylaştırdı.

Şu sıralar dünyanın en büyük fotoğraf ve video paylaşım ağı olan Instagram ilerleyen günlerde daha radikal değişikliklerle kullanıcılarına değişik sürprizler yapabilir. Bu değişikliklerden biri olarak ekran görüntüsü alındığında görüntüsünü aldığınız kişiye uyarı mesajı gitmesi yönünde. Ekran görüntüsü bildirimi özelliği eğer gerçekten söylentilerde olduğu gibi yayınlanırsa ilerleyen günlerde bizleri daha çok tartışmalar bekliyor demektir.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

7 yorum

 1. Ceylan Kara
  Ceylan Kara

  Ben gif kuanamiyorum ne yapabilirim instagramim güncellide ?

  • Takipçi Satın Al
   Takipçi Satın Al

   Nasıl bir hata alıyorsunuz detaylı olarak iletirseniz sorununuza yardımcı olabiliriz.

 2. Kubra
  Kubra

  Merhaba ben iki hesap kullanıyorum. Birinde gif özelliği var ancak diğer hesabımda yok ne yapabilirim

  • Takipçi Satın Al
   Takipçi Satın Al

   Merhaba, uygulamanızın güncel olduğundan emin olun ayrıca bazı özellikler bazı kullanıcılara geç gelebiliyor beklemelisiniz.

 3. Cemal
  Cemal

  Bende de GIF özelliği yok . İnstagram güncel , başka hesap girdiğimde kendi cihazıma gıf özelliği oluyor fakat kendi hesabımda GIF özelliği çıkmıyor.

  • Takipçi Satın Al
   Takipçi Satın Al

   Merhaba, instagram güncellemeleri bazı kullanıcılara geç gelebiliyor beklemenizde fayda var.

   • furkan
    furkan

    aylardır bekliyorum aynı sorun bende de var